Boiler

Sanitaarthenilised tööd, saunade ehitus ja viimistlus

Re: boiler

PostitusPostitas Gunn » Neljapäev Aug 09, 2007 09:23

Soojusvaheti läheb ikka boileri külge nii et boilerisse minev külm vesi soojendatakse üles väljatuleva kuuma veega. Sry....5 valamut :)
Gunn

PostitusPostitas juta230 » Laupäev Dets 01, 2007 22:25

Kasutan teemat ära. Nimelt selline küsimus, et kas see on normaalne, et uuest boilerist tuleb keemiamaitselist vett (õli vms)? Kui jah, siis mida saaksime ise ette võtta, et see maitse võimalikult kiiresti ära kaoks? Kas oleks pidanud juba enne paigaldamist selle seestpoolt üle pesema? Ei tahaks teist eriti lahti võtta, äkki ei oska pärast kokku panna; hakkab vett läbi laskma või ei pea enam sooja. Pole kunagi varem bolieritega niimoodi kokku puutunud, kardan, et rikun midagi väga ära. Või peaks hoopis garantii korras müüja poole pöörduma? Vett olen niisama laskud juba läbi voolata ja seni, kui soojendusfunktsioon sisse polnud lülitatud, oli vee maitse ok. Teist või kolmandat korda ei tahaks sellist asja enam eriti ette võtta (kui just muu abi enam ei aita). Tegu ikkagi suure mahuga (150 liitrit). Lisaks on boiler kahesüsteemne, kuid me pole teda veel pliidisüsteemiga ühendanud. Hetkel kütab ainult elektri pealt. Kas äkki peaks pliidi järgi ühendama, et olukord paraneks?
Segistis ei saa ka viga olla, sest külmal veel on maitse täiesti ok. Sellega ma ka ei rahuldu, kui soovitategi nüüd külma vett juua. Aga pestud puuviljadel on ka see õli maitse juures ja ka nõudele jääb maitse külge.
No tõesti ei tea, kus otsast alustada... Ja mees ka ei tea.
juta230

PostitusPostitas mYgri » Pühapäev Dets 02, 2007 01:17

Alustada võiks boileri tootja/mudeli nimetamisest!
Kes ühendas? Liidetes pole mingit vale asja kasutatud?
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas ai » Pühapäev Dets 02, 2007 12:16

Ju see siis mingi konserveerimis jääk ole, mis ajaga vast ära kaob.
Vanal heal nõuka ajal, kui kõik tuli ise kombineerida sai terasest veetorusi ühendades kasutatud mõnda käepärast värvi, mille sisse siis keermete tihendamiseks mõeldud takku sai kastetud. Siis oli samuti värvi maitse veel küljes ja päris pikka aega.
ai

PostitusPostitas juta230 » Pühapäev Dets 02, 2007 13:40

KÜTTESEADMETE TEHAS ELEKTROMET mudel VENUS WJ 140.
Aga mis tähtsust sel on, kes tootis või mis mudeli nimi on? Kas siis ühe tootja poolt vakmistatud bolieritest ei peagi äkast maitset tuelma ja teisele tootjale on see lubatud?
Paigaldajaks oli mu mees isiklikult ja ma ei tahaks hästi uskuda, et eelpool mainitud takk sellist maitset annab. Ühe kohapeal kasutas mees ka silikoonteipi, mis ei tohiks samuti mingit maitset anda.
juta230

PostitusPostitas mYgri » Esmaspäev Dets 03, 2007 00:28

Mudelil on nii palju tähtsust, et kuulda sama tüüpi boileri omanike kogemusi. Ilma mingite faktideta halamisest pole miskit abi. :)
Mõtlesin, et mul äkki samasugune...

Minu küsimuse teise poole seletas juba ai lahti... aga selles vist probleem pole.
Hallil ajal, kui ainsad torutöövahendid olid takk ja traat, sai pakkimisel mingit tavotti libestina :P kasutatud ja pärast imestatud, et kaev on vist naftasoonele sattunud :D
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas ra1000 » Neljapäev Dets 27, 2007 03:22

olen sama ELECTROMETI prügi otsa sattunud ja samuti vesi haiseb kohutavalt.Algusest peale tagus rikkevoolu kaitset välja.Tõin pikendusega voolu mujalt,siis töötas paar nädalat,kuni jäi vakka.Garantiimees käis kohal ja vahetas lõhki löönud küttekeha ära,aga dussi alla keegi haisu tõttu minna ei suuda.Oleks hea teada kas olete lahendust leidnud.
ra1000

PostitusPostitas zoja uba » Neljapäev Dets 27, 2007 12:00

Gunn Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Soojusvaheti läheb ikka boileri külge nii et
> boilerisse minev külm vesi soojendatakse üles
> väljatuleva kuuma veega. Sry....5 valamut :)

kuda see väljtulev siis kuumaks jääb, kulla Gunn, kui talt kuuma ära võetakse sisseminekuks.See soojavaheti saab toimida kasumlikult ainult kanali puhul.
zoja uba

PostitusPostitas juta230 » Kolmapäev Juun 18, 2008 00:55

Tänaseks olen juba meie ELECTROMETI boileri peale ennast juba roheliseks vihastanud. Naftamaitsest saime lahti, kuid see asendus üsna ruttu mädamunamaitsega. Kord nädalas laseme kindlasti sellepärast boileri täiesti tühjaks. Lisaks huvitavale maitse- ja lõhnabuketile meie boiler alguses inises, kui sooja vett lasime. Nüüd on inin ära kadunud. Samas midagi kiita ka pole, sest külma vee laskmise ajal on otsustanud ta hoopis plärisema hakata. No käib ju närvidele.
See pole veel kõik. Teinekord tahaks minna õhtul dušši alla, et end päevasaastast vabastada. Aga üllatuseks tuleb kuuma vee asemel vaid leiget vett, mis on piisavalt külm, et mitte tahta ennast märjaks kasta. Vot siis ajab küll harja täiega punaseks :X. Külmaks läheb vesi sellepärast, et lööb kogu aeg kaitsme välja.
Mina kahjuks siin enam muud lahendust ei näe, kui et viiks boileri poodi tagasi. Aga mees räägib, et garantii selliste vigade kohta ei kehti. Ma ei usu, et ükski remondimees ka mind aidata saaks. Järelikult peab siis ju pood kõntsa tagasi võtma. Andke nõu, kas on mõtet poodi õiendama minna(:S)
juta230

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Juun 18, 2008 09:26

no missa nutad, endal täiesti loominguline boiler :P

aga ma küll läheks - kui boiler ei lähe soojaks, vesi haiseb, boiler teeb erinevaid hääleharjutusi...
trumm

Mine Pesuruumid, WC, saun

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline