Sauna sein

Sanitaarthenilised tööd, saunade ehitus ja viimistlus

Sauna sein

PostitusPostitas Ra » Esmaspäev Juun 16, 2008 21:00

Plaanis teha väka saun maale. Ma olen raamatuid uurint natuke ja natuke ka internetist aga paar küsimust tekkis. Nimelt, et kuidas teha seinad, kui on paljas valge tellis. Ma mõtlesin, et nii: Valge Tellis-Kivivill-Fooliumkile-Kuuse lauad. On see hea lahendus ja kui on, siis mis materjalid külg-küljega kokku ning milliste vahele jätta õhuvahe ja kui paks.
Ra

Re: Sauna sein

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Juun 17, 2008 10:11

misasi on väka saun???

aga kui tahad tavalist sauna, siis silikaadile sissepoole kivivill (10cm, reikade vahele), sellele foolium, seejärel õhuvahe (paned distantsliistu, enamasti 25mm) ja laudis. nii tehaksegi. netis on palju jooniseid, kus detailsed mõõdud jne
trumm

PostitusPostitas Ra » Teisipäev Juun 17, 2008 13:18

Aitäh juhenduse eest. Väka on väike, vabandust minu loll kirja viga.
Ra

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Juun 17, 2008 14:40

foolium kindlasti ka fooliumteibiga teipida
trumm

PostitusPostitas Ra » Teisipäev Juun 17, 2008 21:05

Siit küsimus teibi kohta. Teipida siis nagu mis kohad? Ja kas fooliumi kinitab teibiga või klambrilööjaga prussidele?

Millega kinnitada vill, kui vill tuleb vastu kivi seina.
Ra

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Juun 18, 2008 09:25

vill pannakse roovide vahele ju, mis mõttes sa teda veel kinnitada tahad? või kuhu?

ja teibiga teibitakse ühenduskohad ja kruvipead. kui tahad, võid niisama fooliumi ka üle teipida :P kuna fooliumile läheb nagunii distantsliist, siis milleks seda veel eraldi kinnitada?

üldiselt viitavad küsimused sellisele olukorrale, et soovitan soojalt minna ja kas osta v raamatukogust laenutada "Ehitaja" sarjas ilmunud saunaehitamise raamatu. või otsida netist, nagu ma enne soovitasin - jooniseid ja õpetusi on päris palju.
trumm

PostitusPostitas pizi » Kolmapäev Juun 18, 2008 09:58

oot-oot, kuuse lauad? ::o
et leiliruumi või?
Ei soovita ühtki okaspuud, vastasel juhul nigu Kiir Kevades "ikka naks ja naks lava külge kinni" Sul siis mitte külmast, vaid vaigust.
pizi

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Juun 18, 2008 10:14

soomlased kasutavad sauna seinas enamasti kuuselauda ja pole häda kedagi. osadel juhtudel küll termotöödeldud kuuske. sauna lakke jah, ei soovita kuuske panna (või siis pead esimesed korrad nii kõva temperatuuri sisse kütma, et vaigupesad lahti sulaks).
trumm

PostitusPostitas Ra » Kolmapäev Juun 18, 2008 11:25

Raamatu võtan. Aga, kui suur temp ja kui lakke mitte kuusk, kas siis suvakas lehtpuu?
Ra

PostitusPostitas maurus » Kolmapäev Juun 18, 2008 11:45

Üldjuhul on haavapuit saunapuu
maurus

Mine Pesuruumid, WC, saun

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline