Värvitud sein duššinurgas?

Sanitaarthenilised tööd, saunade ehitus ja viimistlus

Värvitud sein duššinurgas?

PostitusPostitas lota » Reede Jaan 09, 2009 17:02

Kas on mõni värv, mis vastu peab sellele vee ladistamisele? Olen kuulnud erinevaid arvamusi, mõni laidab maha, mõni usub, et õige värviga on kõik ok.
Kas kellelgi on kogemust? Tahaksin kogu vannitoa ühtlaselt ühte värvi võõbata. Plaati peale põranda mujal kasutada ei tahaks.
Olen kuulnud ka soovitust värvitud sein duši kõrvalt üle lakkida?!?
lota

Re: värvitud sein dušinurgas?

PostitusPostitas trumm » Reede Jaan 09, 2009 20:30

mis materjalist sul sein on?
iseenesest on võimalik TÕENÄOLISELT
eeldusel, et seinas pole kips

kui on plokk, siis tõmba õhuke armeersegukiht peale (ise kasutaks maxiti serpo 410 thermounifix)
sellele hüdroisolatsioon (korralik, fiibriga ja nurgad kangaga)
sellele uuesti armeersegu - siis juba nagu krohvid sellega. ühes v kahes kihis
seejärel soklivärv (sadolini sando f ntx).

sokkel saab kõige enam vatti ja selle värvid peaksid enim sobima, ma arvan.
kui tahad, siis selles sando süsteemis käib alla veel struktuurvärv sando m ja sellele sando f - sis saad sellise struktuurse pinna.

siis ei imbu niiskus seina sisse (hüdro on tehtud)

on võimalik asendada segu ja hüdro "segukujulise" hüdroga - mapei'l on sellised segud ntx.
trumm

PostitusPostitas Rebane » Laupäev Jaan 10, 2009 01:51

Aga mis vahet millest see sein sul seal hydro all on. Kui korralik hüdro, siis vesi ega niiskus ei pääsegi seinani. Ise pole värvitud seinaga dussinurka veel näinud. Samas arvan, et täiesti võimalik teha teine. Igasugu laevad ja krt teab mis säilivad vees, soolas ja mujal, miks siis mitte ka dussinurk. Aga värv peab olema kindlasti mingi tugevam ollus, mis ka tugeva kihi moodustaks . Soovitaks minna konsulteerima värvi kauplusesse, kemiflora, värvikeskus, espakis ka päris pädevad mehed vms Ühes talumajas näinud krohvitud nurka, päris siledaks oli teine aetud,aga perenaine kirus, et kogub rämedalt kõntsa ja nägi peale 1,5 aastat päris must välja. Tehnoloogiast ei oska pajatada midagi.
Samas trummi versioon kõlab päris usutavalt, aga ära jumala eest sinna struktuurvärvi topi. Kole sodi koguja. See on uskumatu, mis inimloomalt pestes seljast lendab D:
Oled sa lolliks joonud v
Rebane

PostitusPostitas juta230 » Laupäev Jaan 10, 2009 02:20

mulle meenub üks ammune nurgakivi saade, kus mees rippus ühe seina küljes, mis oli omakorda värvikihiga teise seina külge värvitud. Mees rippus tükk aega enne, kui seinaga alla sadas. Vot nii tugev värv oliB) Värvi pakkus firma .
Tahaks isegi selle läbipaistva variandi oma duššinurgas oleval palkseinal kuagi ära katsetada. Praegu kaitseme seina kardinaga.
juta230

PostitusPostitas trumm » Laupäev Jaan 10, 2009 09:59

ma ise tegelt ilmselt ei riskiks nii teha. ja KUI riskiks, siis kindlasti mitte kipsplaadiga. see kipsplaadi hallitus, kui niiskus sinna taha peaks saama, on ikka väga kole ja mürgine. nägin saadet, kui rootsis võeti lahti paarkümmend aastat vanu vannitubasid, mis justkui olid korralikult tehtud, kuid kips oli tagant kaetud musta hallitusega.

samas see struktuurvärv - see konkreetne sando m - see on ette nähtud soklitele (nagu see sando f-ki). sokkel saab aga igasugu sodi ja vatti.. ja ei kogune see mustus sinna. aga jah, ilma struktuurvärvita tundub kindlam - samas ei saa krohvi ju ka ülisiledaks, ikka on ta veidi struktuurne. sando f on aga mustusthülgav, seega vast pole suurt probleemi.

ise lahendaks ilmselt asja klaasseintega. eriti siis, kui tegemist palgiga. pole ju keeruline tellida klaassein (või kaks) ja kinnitada need dushinurga seina, seinast veidi eemale. ei näe kuidagimoodi jube ka välja minu meelest - oleneb muidugi klaasist ja kinnitustest.
trumm

PostitusPostitas Rebane » Laupäev Jaan 10, 2009 19:13

See kipsplaadi teema on väga kahepalgeline. Kui korralikult teha ja õhuvahetus/küte olemas, siis ei juhtu mitte kui midagi. Samas kipsplaadi Eestis leviku alguse vannituba olen ka ise lammutanud ja nagu praegusel ajal on tavaks öelda, siis tule taevas appi....on küll kole. Aga samamoodi lähevad sul ka kõik muud plaadid ja plokid ning krt teab mis hallitama, ei hoia betoon ega aeroc ennast hallituse vaba, kui valesti tehtud hydro ning õhuvahetus puudub.

Muide seda paarkümmend aastat tagasi ehitust ei saa tänasega kohe kindlasti võrrelda. Edasiminek hüdrotõkke ja teiste materjalide osas on ikka väga suur.

Ise suhtun sellesse struktuursesse krohv suht skeptiliselt, sest see rasv ja kõnts, mis pestes tekib on kole. Isegi seinaplaadile jääb hea kiht peale. Muide sokkel saab küll igasugu muda, aga mitte rasva! Kujutad nüüd ette seda krohvitud nurga puhastamist-mina ei taha kujutada :D Aga see on muidugi minu arvamus
Oled sa lolliks joonud v
Rebane

PostitusPostitas trumm » Laupäev Jaan 10, 2009 22:12

ilmselt on sul õigus - selle rasva ja str. värvi koha pealt. kuigi mul vann ega seinad küll mingi kihiga kaetud pole.. s.t. ilmselt oleneb ka inimesest ja pesemissagedusest.

ja kogu muu jutt võib ka õige olla, aga endale ma kindlasti kipsiga neid seinu ei teeks. isegi praeguste hüdroisolatsioonidega skandinaavias ei ole lubatud märjas ruumis kipsi kasutada. samas on ju olemas ka niiskuskindel minerit... tsement ikka vähe parem sellises kohas.
trumm

PostitusPostitas Rebane » Pühapäev Jaan 11, 2009 07:51

Ega minulgi pole seinad hanerasvaga koos, sest ikka vaja puhastada ka pindu. Samas vana vann oli isegi puhastamise kiuste kollakaks ära läinud.
Samas ma ei kujuta ette seda str pinda ja selle pesemist, usun, et kogub seda saasta usinalt ja maha ka nii kergelt ei saa. Jätan endale 100% õiguse eksida, sest kõik oletus.

Muide ise ei paneks ka kipsi vannituppa kui olemas betoon seinad või muud lahendusvõimalused. Samas vaata kas või paneelmaju, nurgad, seinad hallitavad. Tuleb luua vaid sobivad kasvutingimused ja seen mühab nõnda, et tee või kastet kartulite kõrvale.
Endal oli ka vannitoas betoonsein/lagi hallitama läinud, aga peale korralikku kütet ja õhuvahetust sai probleemist jagu.

Muide olen võtnud kas sirka 10 a vana vannitoa seina tagant poolt lahti omaniku tahtel. Ning korraliku hüdro ja vendi tõttu oli plaat nagu uus ehk mingit hallitust. Seega usun, et kui korralikult teha, siis on kõik võimalik. Samas kipsplaadi vastu on millegipärast mingi tõrge kõigil olemas, ka endal. Ehk just nende valesti paigaldatud hüdrode tagajärgede pärast .

Muide jube teemast välja jutt :D
Teemaalgatajal soovitaks ikkagi mõnda kauplusesse jutule minna, seal vast kõige õigem info saadaval värvide ja nende kasutamise kohta.
Kui põrand plaanis plaatida, siis ise soovitaks ühe rea ka seina peale alla panna.
Oled sa lolliks joonud v
Rebane

PostitusPostitas lota » Laupäev Jaan 17, 2009 23:43

Üks on krohvitud tellissein, teine aga mingi vannitoaplaat, ilmselt siis niiskuskindel niikuinii.
lota

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Jaan 19, 2009 00:13

Mind oleks huvitanud, et mis need alternatiivid on kipsile ja kui palju nad kallimad on?
kassijagaja2

Mine Pesuruumid, WC, saun

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist