Ajutine duššinurk- soovitusi

Sanitaarthenilised tööd, saunade ehitus ja viimistlus

Re: Ajutine duššinurk- soovitusi

PostitusPostitas nõia-ella » Reede Okt 07, 2011 20:50

No ma kõigest naine oma utoopiliste ideedega. Ehk annate andeks, aga ei vanni ma endale ei unista. Ei mõelnud köögikubu :) kuid kujutan ette et sealt duššinurgast läheb miski toru, mille ühes otsas on ventilaator ja see uhub kõik niiskuse korstnasse. Nu ja kabiin omale osta.........kujutasin endale ikka ette, et kunagi on mul dušš nurgas ja vetsupott ning ongi minu vannituba.kabiin....... siis peaks juba investeerima, et ikka parem oleks kui niisama kabiin ning siis pean ju kauem kui 2 aastat seda kabiini välja kannatama. Eks ta on üks mitme otsaga asi. Eks ma siis kaalun veel seda ja teist varianti. Aga aitäh.
nõia-ella

PostitusPostitas alma » Reede Okt 07, 2011 21:32

Kui et tulevasest vannitoast, siis seal vaja ka kuidagi Sul see dush nurgas vetsupotist eraldada. Näiteks nemad seal Saksamaa hotellis olid nii kokkuhoidlikud, et ei mõelnud dushikardinat mujale kui et miskipärast vannitoa ukse ette. See oli vist Saksa loogika. Arvata võib, kudamoodi vetsupott ja kõik läbimärg oli peale seda, kui see alma seal ettevaatlikult lobistas (meenutan elutarkust: mida kõrgemat vesi kukub, seda rohkem laiali lendab). Miskipärast oli neil seal vaip ka maas, selle rullisime kohe heaga enne kokku ja siis alles lahti, kui välja kolisime. A see oli hästi väike vannituba ka. Saksa täpsusega ehitet.
alma

PostitusPostitas alma » Reede Okt 07, 2011 22:15

Aga äkki siis juba aurusaun? Selles on vist dush kah? Kaua Sa seda välja kannataks? :) http://www.duschy.com/assortment.asp?lang=10&cata=109
alma

PostitusPostitas juta230 » Pühapäev Okt 09, 2011 19:57

Duššinurga-teema meil ka praegu täiesti aktuaalne, sest oleme juba 5 aastat ajutist varianti kasutanud.
Praegune olukord on meil selline: WC-dušširuumi rajasime endisesse sahvrisse. Ühes seinas ilus ümarpalk, teistes seintes minu enda paigaldatud laudis. Lauad leidsin kuuri alt, tõenäoliselt olid eelmised elanikud need millegi lammutamise tagajärjel sinna viinud. Ainult põrandaga sai kõvasti vaeva nähtud, sest valasime uue vundamendi ja laudpõranda asendasime betooniga.

Kannatamatu, nagu ma olen, tahtsin kohe-kohe ruttu dušši all käima hakata ja nii siis mees ehitas suvalisest saematerjalist raami, sellele paigaldas kasvuhoone kile ja ukse asemele panin kardina. Almal täitsa tõsi taga, kui ütleb, et kardin tahab pesemise ajal vastu ihu trügida. Selle vältimiseks õmblesin kardina alumisse serva tunneli ning toppisin selle igasuguseid vanu naelu ja kruvisid täis. Hakkavad küll veega kokku puutudes aja jooksul roostetama, kuid mis sellest, nagunii on ju ajutine värk.
Ventilatsiooni pole ka veel keegi paigaldanud, ent vähemalt on auk seinas otse õue olemas ja see on kogu aeg avatud. Nii et ventileerimine toimub ööpäev läbi.

Kuna saan nüüd emapalka ja olen omast arust jube rikas, siis otsustasin, et investeeriks oma kasumi uude duššinurka. Arvutasin ja nuputasin ja planeerisin jne jne. Tõenäoliselt on kõige lihtsam, mugavam ja odavam paigaldada omale kabiin. Ja kuna armastan ka natuke luksust (massaasidušš ja aroomivann), siis tahaksin omale sarnast nurka . Kohalikust sanitaarpoest sain teada, et sellise saab veidike üle 300€ eest kätte. Arvatavasti ei tule plaatimised, kipsimised jms tegevused sugugi mitte odavamad.
Kindlasti nii mõnigi mõtleb, et kuidas selline monstrum minu palkseinaga ja vana laudisega ruumi üldse sobib, kuid küll ma midagi välja mõtlen. Heegelnõela või pintsliga võib imesid korda saata:D
juta230

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Okt 10, 2011 00:31

Vat vat, mõtle siis kui tore on seal istuda, jalgu masseerida, peeglisse vaadata ja telefoniga lobiseda. Siis on jälle see, et "naised saunas rääkisid". Vahepeal kuuleb päevauudiseid ja...

Isegi tahaks sellist sauna. Ei pea kütma.

Huvitav, kuidas seal see tagatud on, et peegel uduseks ei lähe, seal saunas.. või siiski läheb?

Mistand monstrum, ilus moodne... pitsi võib muidugi riiuli külge heegeldada. Siis on nagu vanaema moosiriiul.
alma

PostitusPostitas nunu » Esmaspäev Okt 10, 2011 00:58

Oletan, et mind tulistatakse nüüd auklikuks, aga ega ma sellest ei hooli (:P)
Kõige lihtsam ja kiirem võimalus ajutise duššinurga viimistlemiseks oleks seinte katmine PVC seinapaneelidega (0,375x 2,5m) hind peaks olema ca 8,5 € tk kinnitada saab klambripüstoliga, nurkadesse on vaja osta nurgaliistud, servadesse servaliistud. Kui hirm on väga suur, siis võib alla panna kihi kilet, aga tegelikult ei ole oluline. Alumine serv peab jääma duššialuse sisse, et vesi seina pealt valguks ikka alusele, mitte kuhugi seina vahele. Segisti torude läbiviik tuleb muidugi korralikult õige silikooniga ära tihendada.
Kui väga säästuprojekt ei ole, siis võib alaserva kinnituseks osta alumiiniumist astmeserva liistu ja selle kaasas olevate kruvidega duššialuse serva külge kinni kruvida (?)
Mõistlik oleks, et see duššinurk ei oleks ehitatud umbselt vast välisseinu. Võiks paikneda siseseinte ääres.
Jõudu ehitajale.
nunu

PostitusPostitas nõia-ella » Esmaspäev Okt 10, 2011 13:39

Vat, vat ma nunuga nõus. Olen ise ka sutike selle PVC katte peale mõelnud ja sel ju peamine see, et nurgad ja servad oleks ok, et vett kusagilt läbi ei immitse. Eks need kes siin pahandavad teevad seda ju õigusega, saan täiesti aru kuid üritan minagi mehele koguaeg selgeks teha, et on võimalik teha odavalt aga ilusasti ehk siis nii et tulemus jääb kena. Kuigi jah viimast otsa hakkn isegi selle duššikabiini usku pöörduma. Peaks poes ringi vaatama ja juta230, see on muideks väga odav mu meelest. Kust poest sa seda hiilimas käisid? Mul on veel see väike mure ka, et kas on kabiin või nurk......vahet pole, sest niikuinii on miski avaus avatud kui oma lapsi seal lobistan. Veel häirib mind natuke see, et miskipärast mulle tundub, et duššikabiini on raskem puhtana hoida kui mistahes nurka. Seal on ju rohkem prigusid,pragusid....... või mida muud sellest arvavad?
nõia-ella

PostitusPostitas nunu » Esmaspäev Okt 10, 2011 17:05

Ei immitse sealt midagi läbi - kontrollitud. Aga kui hirm suur, siis võib seinte peale kleepida ühe tükina PVC põrandakatte ("linoleumi"). Ei mingeid jätkukohti ja kui kleepimisega hoolikas olla siis võib täitsa normaalne välja näha. Ja on tõeline säästuprojekt. Nii peaks olema (??) praegu viimistletud nii mõnegi TRÜ ühiselamu dušširuum .
nunu

PostitusPostitas juta230 » Kolmapäev Okt 12, 2011 22:34

Usun, et neid duschy kabiine saab igalt poolt odvamalt. Käisin lihtsalt kohalikus (Kärdla) sanitaarkaupluses ja uurisin hindasi. Sealt anti kataloog ja müüja kirjutas ilusti müügihinnad juurde ka. Kuna suutsin kataloogi ära kaotada, siis ma täpselt ei mäleta, kas hind oli 306 või 309 eurot. Ja seda ma ka ei mäleta, kas sellel kõikse odavamal isendil jalamassaaži funktsioon üldse olemas oli. Aga selga sai kindlasti masseerida. Telefoni ja CDmängijat ka kindlasti polnud, aga ma võin ju maki ja mobiili niisama ka vannituppa kaasa võtta. Tavatelefoni meil nagunii majas pole.

Loodetavasti saan nurga varsti koju tuua. Seni nuputame, kuidas ruumi 2 cm kõrgemaks saada, et kabiin ilusti ikka ära mahuks. Kas närida betoonpõrandast 2cm ära või minna laetala kallale:P
juta230

Mine Pesuruumid, WC, saun

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist