Ajutine duššinurk- soovitusi

Sanitaarthenilised tööd, saunade ehitus ja viimistlus

Ajutine duššinurk- soovitusi

PostitusPostitas nõia-ella » Esmaspäev Okt 03, 2011 15:44

Tere. Palun nõuandeid just materjalide osas. Soovin ehitada ajutiselt (u 2 a) duššinurga kööki. Köögi seinad on laudadega üle löödud, kuidas edasi? Plaanin osta duššialuse kuid küsimus on just seintes. Mida ma sinna puidu peale panen. Tean et võiks panna kipsplaadi ja sellele omakorda plaadid kuid idee on just miskit ajutiselt endale kohandada. Kulu võiks olla minimaalne. Duššikardin tuleb ka nii et praegu ootavad lahendust vaid kaks seina ehk siis nurk.
Ventilaatorit ma ju ometi selleks ei vaja...(:S)... või mis?
Igaljuhul suured tänud vastajatele.
nõia-ella
 

Re: Ajutine duššinurk- soovitusi

PostitusPostitas alma » Teisipäev Okt 04, 2011 08:49

Need ajutised asjad kipuvad tihtipeale väga igaveseks kujunema.
Sul köögis mingi ventilatsioon ikka on?
Kui väga minimaalseid kulusid tahad, kinnita ringiratast dushinurga kohale see kardinariputamise stange või muu tross, ja riputa ringiratast, ehk siis seina ette ka korralik pikk ja lai kilekardin mis alläärt pidi dushialusesse ulatub ja vee igatepidi kinni peab. Kui dushialus on väike ja ruumi vähe, siis see kardin hakkab Sul keha külge kleepuma, ta kohe on selline. Aga muidu odav.

Mis seintest, köögist, majast selle u 2 a jooksul saab, ei tea. Ventileerida vaja... niiskus...
alma
 
Postitusi: 3871
Liitunud: Esmaspäev Aug 28, 2006 18:08

Re: Ajutine duššinurk- soovitusi

PostitusPostitas nõia-ella » Teisipäev Okt 04, 2011 16:29

Nojah vist peaks otse dušši kohale panema ventika. Meil suht madal maja......... ei aga peaks ikka seinad miskiga üle tegema, et vett peaksid, nii vaid kilega ümber enda ei saa......vist ei kindlasti mitte
nõia-ella
 

Re: Ajutine duššinurk- soovitusi

PostitusPostitas alma » Teisipäev Okt 04, 2011 19:42

Mis Sa selle ventika all silmas pead?
alma
 
Postitusi: 3871
Liitunud: Esmaspäev Aug 28, 2006 18:08

Re: Ajutine duššinurk- soovitusi

PostitusPostitas nõia-ella » Kolmapäev Okt 05, 2011 13:53

No mõtlesin seda asjandust mis ikka vannitubades, mille lülitad sisse lülitist ja kui oled oma toimingud lõpetanud,siis klõps kinni. No see asi mis siis undama hakkab ja mu arusaamise järgi selle niiskuse või paha lõhna välja "uhub". Kuna jah see minu ehitis hakkaks olema köögis ja köök pole väga kõrge.... vast nii 2.20 siis kujutasingi ette, et panen selle ventilaatori pea kohale ja vajutan selle siis sunniviisiliselt tööle samal ajal kui dušši all olen. No tea kas on halb mõte siis..... või polegi ehk vajadust, sest köök on nö avatud. ehk siis ei vajagi ventileerimist.......
nõia-ella
 

Re: Ajutine duššinurk- soovitusi

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Okt 06, 2011 11:13

Arvan, et pigem on ohutum niiskus sinnasamasse jätta, selmet mööda kööki-elamist laiali puhuda. Oleneb, kui kõva vent muus osas eksisteerib...
Tegelikult ei saanudki päris hästi aru, kas plaanid sellele dušinurgale lae ka peale ehtada, et sinna ventilaatorit vaja?

Ma tegin vannitoa remondi ajaks keldrisse ajutise dušinurga. Kahte külge kinnitasin (kiviseinast-torudest-värkidest paarikümne cm kaugusele) kipsplaadid, põhjaks vannitoa ehitusest üle jäänud dušinurga alus. Gyprokid niiskustõkkega paksult üle. Ei mäleta, kas oli kardin ka ees või lobistasin seal niisama ettevaatlikult.
2 aastat on muidugi pikk aeg... 8-) Mõtleks siis juba kabiinile.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri
 
Postitusi: 2399
Liitunud: Teisipäev Sept 07, 2004 13:47

Re: Ajutine duššinurk- soovitusi

PostitusPostitas alma » Neljapäev Okt 06, 2011 19:33

Seda et... kas see ventikas siis tuleb koos miski toruga Sul dushinurga kohale ja on ventilatsioonimiskilõõriga ühenduses? Et kuda ta selle niiskuse ja/või paha lõhna välja uhub? Või et... kuhu. Või on ventika mõte niiskus mööda ruumi ühtlaselt laiali ventileerida?
Kas Sul seal köögis mingi ventilatsioon muidu juba on?

Kudamoodi saab dushinurgas niisama ettevaatlikult lobistada... ma teinekord kiiruga üritasin seal hambaid pesta, pärast pidi ikka riideid vahetama. Ja põrmandule jäi minust jälg.

Mida kõrgemalt vesi kukub, seda rohkem laiali lendab. Elutarkus.
alma
 
Postitusi: 3871
Liitunud: Esmaspäev Aug 28, 2006 18:08

Re: Ajutine duššinurk- soovitusi

PostitusPostitas nõia-ella » Reede Okt 07, 2011 06:28

no ei tegelikult jääks duššinurk pealt lahti kuigi jah ta on ju nii madal ja kardinaid müükse ju küll nii pikki, et selle nö kardinapuu saab pea lakke kinnitada, tõsi väike vahe peab jääma, et kardin saaks vabalt liikuda kuid see ei tohiks küll midagi hullu olla ju. No ja siis toimikski see ju nagu kabiin, sest kaks seina oleks üks nurk ja kardin moodistab teise kahe seina eest ju nurga......
No ventileerimisega oleks nii, et paari meetri kaugusel on korsten ja seal on see...mmm no kaks eraldi ruumi. üks on see kuhu läheb suits pliidi alt ja teine on see õhušaht või kuidas iganes seda nimetatakse. Igatahes on mulle öeldud, et jah saaksin pliidil söögitegemisel tulevad aurud sellesse lõõri suunata kui ventilaator muretseda jne.
No ja siis muidugi võiksin duššinurgale ka kolmanda seina moodustada ja seda klaasplokkidest.Neid siin leidub juba vanast ajast. Aga kas neid laotakse niisama seguga üles nad miskit armatuuri ka vajavad....... ja kas hiljem neid kasutada saaksin näiteks kui päris vannitoa endale teen, siis sinna miskiks seina osaks?
nõia-ella
 

Re: Ajutine duššinurk- soovitusi

PostitusPostitas ajukadu » Reede Okt 07, 2011 07:50

Ma väga loodan, et see ei ole reaalselt eksisteeriva inimese tõsiselt mõeldud jutt. Vastasel juhul loodan, et selles majas kedagi teist ei ela.

Nii küll dušinurka ehitada ei või, et vannikardina ja lae vahelt aur kööki pääseb.

Üleüldse kui dušinurk kööki ehitada, siis tuleks eelistada nelja seinaga kabiini.

Või kui dušialus köögi nurka paigutada, siis need olemasolevad seinad kipsplaadi, hüdroisolatsiooni (mitte niiskustõkkega, mis jääb sellisel juhul lahjaks) ning keraamiliste plaatidega katta. Ülejäänud kaks seina saaks moodustada klaasuksest- ja seinast näiteks. Dušhialuse, klaasi ja köögiseina ühenduskohad korralikult tihendada. Kabiinile katus peale ja kindlasti sundventilatsioon, mis suunaks auru kas sobilikku lõõri või otse õue.

Absoluutselt kindlasti ei piisa ka sellisel juhul ventilaatori töötamisest ainult sel ajal kui dušikabiini kasutatakse, vaid ventileerimine peaks jätkuma ka mõnda aega peale duši võtmise lõpetamist.

Võiks ikka mõne sellele alale spetsialiseerunud töömehe appi võtta, kasvõi nõu andma ja materjalide ning tööde nimekirja koostama.
ajukadu
 

Re: Ajutine duššinurk- soovitusi

PostitusPostitas alma » Reede Okt 07, 2011 19:04

Nojah, selleks et võimalikult odavalt saada, ehitatakse ise. Siis et, kõigepealt kipsplaadid vaja kohale transportida, transport maksab. Siis need seina, seda leiutad ja õpid, kuda teha. Siis kõik see hüdroisolatsioon ja siis läheb plaatimiseks. Et odavalt saada, ehitatakse ise. Siis juba märkadki, et üllatavalt palju aega on ehitamisele kulunud sellest u2a-st. Raha ka. Dushi ikka pole. Klaasuks maksab ka, ära unusta see koos kipsplaadiga kohale lasta tuua. Et muidu jälle transport maksab. Katus... See propeller ka.. ega Sa köögikubu ei mõtle dushi kohale paigutada? Siis juba varsti ongi u2a möödas ja vaja see kõik välja ja maha lõhkuda. Sest on ju ajutisena mõeldud. Siis saad hunniku sodi, mis vajab transporti. Katkiläinud plaatidest võid proovida kõnniteekive teha või muidu mosaiiki. Kui et taaskasutusest.

Miks Sa kabiini osta ei taha, selle saad ju vannitoas uuesti paigaldada? Või unistad seal vannist?
alma
 
Postitusi: 3871
Liitunud: Esmaspäev Aug 28, 2006 18:08


Mine Pesuruumid, WC, saun

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline