Vannitoa remondi hind

Sanitaarthenilised tööd, saunade ehitus ja viimistlus

Vannitoa remondi hind

PostitusPostitas Külaline » Teisipäev Dets 09, 2014 15:09

Palju peaks arvestama raha vannitoa remondile - seinte plaatimine ja põranda tasandamine ja plaatimine, uus vann või dushinurk (praegu on vann) ja santehnika. Tavaline paneelmaja vannituba, keegi on selle kunagi wc-ga kokku ehitanud ja ruum on kuskil 3x2m.
Külaline

Re: Vannitoa remondi hind

PostitusPostitas Pesapunuja » Teisipäev Dets 16, 2014 13:16

Meil läksid väikse vannitoa ehitusmaterjalid maksma ca 1000euri - selle sees on torustik, põrandaküte, santehnika (wc pott, segistid, kraanikauss), kraanikausikapp ja peeglikapp ja seina- ning põrandaplaadid. 300euri maksime plaatijale lisaks materjalidele, muud tööd tegime ise. Pesuruum ise on päris väike, jääb sinna 3-4m2 vahele. Laematerjal oli üks kalleimaid asju - haavapuidust lauad. Plaadid valisime sellised, mille hind jäi alla 10euri m2, täpset hinda ei mäleta.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Liin » Neljapäev Dets 18, 2014 22:20

See 1000 joori on küll selline hind, millega ma kahtlen, et tänapäevastandarditele vastava asja kokku saab ka siis kui ise teha. Juba ainuüksi kvaliteetse hüdroisolatsioon tähendab sellise suurusega ruumis materjalile üle 100 euri ja 6 h tööd (töömehe tund algab 17 eurist. K-rautal näiteks 19 koos käibega.).

Tegelen ise vannitubadega pea 10 aastsat. Sellise vannitoa remondi aeg on orienteeruvalt 150 h (pluss miinus). Materjal võib väga varieeruda (segisti saab 20 euriga, mõistliku 100, aga saab ka tonniga kui vaja.

Minu kogemus ütleb, et sellise keskmise vannitoa tegemine ( kui töö tellida pädevalt meistrilt ja jätta ka riik petmata ) maksab kuskil 4500 - 5000 euri. Kui tahta midagi nooblimat, siis muidugi hind tõuseb.

Loomulikult on võimalikud igasugused variandid, et ehitaja Juku tuleb kohale, maksad talle 5 joori peo peale tunnist ja ta teeb sulle 100 tunniga mingi käki valmis. Ja olen ka selliseid vannitubasid remontinud: 10 aasta pärast on hallitustase ruumis ja konstruktsioonis nii kõrge, et töö teostamine nõuab vaat et kaitsevahendeid.
Liin

PostitusPostitas jep » Reede Dets 19, 2014 00:36

wc pott ja pesumasin olid varasemalt olemas. Wc ja vannitoa kokku ehitamine+ koridori arvelt natuke suuremaks ehitamine läks ca 3000. Seinad lammutasime ise maha ja vedasime välja, muu töö tegid spetsjomm mehed. Oleks ilmselt kõvasti kallimaks läinud, aga saime päris palju soodust.
jep

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Dets 19, 2014 01:07

Meil olid seinad olemas - tegemist on vaid viimistlusmaterjalide maksumusega + odav 60eurine mööblikomplekt K-rautast soodukate ajal. Segistid samuti - ostsime soodukaga. Ja kuna me ostsime 90% materjale korraga ära, siis pöördusime projektimüüki - saime ligi 25% KÕIGELT alla. See arve oli ca 900euri ringis. Tööraha mainisin eraldi. Kuidas 3-4m2 vannituba 3000-4000euri maksma läheb kui tööd ise teha, mina aru ei saa?
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Liin » Reede Dets 19, 2014 20:53

Ah, et kuidas...

Loomulikult oleneb, mida osta . Kui minna k-rautasse, ja sealt korjata kokku kõige odavam kaup (loe kräpp) siis mine tea... Samas selle kõige odavama hinna eest saab ka kõige ebakvaliteetsema asja. Loomulikult ka 20 eurose segistiga saab vett kätte, aga 2 aasta pärast on ta üks jõle junn nurgas.
Küsimuse esitaja ei täpsusta, kas soovib ise teha või mitte seetõttu minu poolt varem välja öeldud summa kajastas kogu vannitoa remondi kulu.

Vannitoa remondis on laias laastus järgmised töölõigud. Mainin ära ajakulu tööle ja orienteeruv materjali hinna

Lammutusööd 8h - sodi utiliseerimine 50, kaitsevahendid 50 (sisaldab teipe, kaitsepappe ja kaitsekilet, et tolm ei leviks, respiraatoreid, töökindaid jne.)
Torutööd (orienteeruvalt 200 euri 5 - 8h, aga see võib kergesti ka poole suuremaks kujuneda. Oleneb kui viisakaks asja ajada. Näiteks uponori lekkekindel süsteem, mis on põhjamaades miinimum torud seina süvistades, läheks lõdavalt materjali osas 400le.
Elektritööd 200-400 koos lampidega 5 - 8h
Põrandavalu (koos küttekaabliga)16h tavaline betoon suht odav, aga kuivamis aeg on 1cm ja nädal (5cm-i 5 nädalat), kui on kiire tuleb kasutada kiirtäitemssi, mis on 3 korda kallim) valu hind koos kaabli, anduri ja armatuuriga orienteeruvalt 350 kiirbetooniga.)
seinte tasandus 8-12h materjal olenevalt kihi paksusest ehk 50 euri, Sageli kasutatakse tasanduseks odavat kipskrohvi. Samas on see vannitubades hüdroisolatsiooni tootjate poolt põhimõtteliselt keelatud. (eestis üsna laialt levinud, et sellele tähelepanu ei pöörata, kuna odav.)
hüdroisolatsioon 100 6h (ise tehes tuleb täpselt järgida tootja juhendit. Kõige kriitilisem on korralikult kõigi nurkade ja läbiviikude nõuetekohane teipimine, Vastasel korral on kogu investeering suht mõtetu.)
plaatimine (koos vuukimise ja silikoniga) 80 euri plaadisegu, silikoon, vuugitäide jne, 30 - 40 h olenevalt keerukusest
Ventilatsioon 2-3h, 100 euri (kui tahta summutit ja korralikku ventikat, siis kipub 200 tuuri minema)
lae valmistamine 8h (50 odav ripplagi, lepalauast lagi 150)
aksessuaaride paigaldus 12h
Lõpukoristus
Võimalik ukse vahetus koos liistudega
Projektiga seotud administratiivkulu (poeskäigud 6-8h)
Alati sellise projekti puhul tuleb arvestada shit happens. Seega tuleb mingi 10 % aega reservi arvestada

lisaks sellele tuleb osta plaadid (odavamad 10 euri normaalsed 20 joori ruut, aga ainult taevas on hinna piiriks) segistid (valamu segisti 100, dushi segisti koos dushiga 250, saab odavamalt, aga ei kannata kriitikat), valamu koos kapiga (saab 100-ga normaalne 500), vann (saab 100-ga, normaalne algab 400-st, mullidega ver kisib 2 kilo tuuri, kui ei osta just mingid odavat hiina kräppi,millel poole aasta pärast on kroom kadunud ja näeb väelja nagu vana ämber), WC pott (saab 50-ga, normaalne algab 180-st.) rätikukuivati (tarbevee ringil olev kuivati 100 joori, viisakas asi võib lõdvalt ka 400 olla)

Tööd tellides on laias laastus 50 % eelarvest materjal ja 50 % töö (kuigi viimasel ajal olen tähelepannu, et tööjõud kallineb kiiremini materjalist.)

Aga eestlased on kõvad ise tegijad. Seega jõudu tööle. Juhin ainult tähelepanu sellele, et vannitubadest algavad kõige suurema kuluga õnnetused korteris tulekahju järel. Lisaks oma korterile võib ära uputada ka naabrid. Aga kui kindlustus on korras ja sa suudan ka kindlustajale pärast selgeks teha, et ise tehtud hästi tehtud, siis ainult tuld. Või on alati reservis vaba 5 kilo mis naabrile visata, kui tema värske remonditud vannitoa pakkei keerad uputusega...
Liin

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Dets 19, 2014 22:09

Aitäh, et lahti seletasid.

Meil sugulane elektrik - tegi kõik elektritööd tasuta, lampide paigaldusega saab mees ise hakkama. Tegemist on väikse eramajaga ja kuna meil oli niikuinii kapremont käsil, siis uued sirged kipsseinad olid ees olemas - nende ehituse maksumust ma ei arvestanud. Segistid on Gustavsberg - nii dushi kui kraanikausi omad - ei tohiks väga "sodi" olla - olin dushisegisti mingi ulmesoodukaga varem ära ostnud ja kui poodi läksime, siis oli parasjagu just soodushinnaga ka kraanikausi segisti. Kuna me ehitasime lihtsalt plaaditud dushinurga põrandatrapiga, siis eraldi vanni/dushinurga peale kulusid polnud. Hüdroisolatsiooni oleme varem ka pannud - eelmises kodus, ei ole see midagi nii raketiteadus kui sa seda kirjeldad.

Ajaliselt - ma ei kujuta ette, kes paneb 8h puitlage 4m2 peale? Meil oli see ühe õhtu töö - 3-4h maksimum. Ripplae kohta ei oska kommenteerida- pole kunagi paigaldanud, sest lihtsalt ei meeldi.

Lisaks, kui eelmises elamises vannituba ehitasime, siis elasime korteris ja 10a jooksul midagi ei lagunenud ja probleeme polnud. Kõik on ilmselt suhteline - kes ei jaga asja, telligu tõesti parem asjatundja.

Ja mis plaatidesse puutub - me ostsime need jooksu pealt ja nii neutraalsed kui võimalik, sest see on meie ajutine elamine. Minu meelest on tulemus kena. Arvestades ka seda, et siin majas enne korralikku pesuruumi polnud (köögis oli dushikabiin, mille välja lõhkusime ja selles nurgas kus praegu meie dushinurk ja trapp on, oli enne kuivkäimla üldse) - praegu on ikka väga mugav ja praktiline see ruum võrreldes eelmise lahendusega, kus pesemas käidi köögis ja hambaid pesti köögikraanikausis.

See on meie praegune pesuruum. Ainuke tellitud töö oli plaatimine, sest meil läks ajaliselt kiireks, muidu oleks selle ka ise teinud:
Vannitoa remondi hind
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Liin » Laupäev Dets 20, 2014 14:23

Hm,

Kena. Samas ilmselt teemaalgatajalt sarnane teadmine lohutab vähe, kui tal ei ole tasuta elektrikut ja meistrimehest meest võtta. Seda kuidas odava rahaga on võimalik vannituba ehitada, kui on omal oskused, tööriistad ja tahtmine võib pikalt reklaamida. Vaevalt see kuidagi aitaks neid, kel vastavad asjad puuduvad. Lõppeks tadelakti koti saab suht odavalt säästvatest ehituslahenditest ja tuleb ainult seina plötserdada. Samas tellitult materjal ja töö on 120 euri ruut.

Näiteks võin rääkida, kuidas ma ehitasin omale kööginurga garaaži: kapid lammutasin välja ühest fotolaborist, mis oli muuseumi ehitatud ja kappe polnud pea kunagi kasutatud (Soomes). Kpaid olid uueväärilises korras ja väga kvaliteetsete ustega. Isegi melamiinplaat, mida kasutati kappide konstruktsioonis on oluliselt parem (roheline), kui meil keskmiselt kappides pakkutakse. Sealt sain ka korraliku roostevaba valamu (eritellimus) ja väga korraliku Orase köögikraani. Samuti olid mul üle jäänud varasemast üle liimid, silikoonid ja plaadid. Samuti olid olemas kuskilt maha keeratud korralikud köögivalgustid pistikutega. Kogu asi läks maksma minu jaoks mõnikümmend eurot (äravoolu sifoon ja kraani liitmikud kraanikausi alla), samas kui sama töö tellides tuleks lauale panna pea kaks kilo raha.

Hüdroisolatsioon ei ole raketiteadus. Ta nõuab lihtsalt kannatlikkust ja täpset juhendi järgimist. Kui ei ole kindel, tasub see asi tellida asjatundjalt. Olen lammutanud väga mitmeid vannitubasid, mis on niiskuskahjustustega (remont tehtud viimase 10 aasta sees) ja kahjustused on tekkinud just selle tõttu, et hüdro mastiks on küll seina pintseldatud, kuid nurgad ja läbiviigud on kas üldse teipimata jäätud või on tehtud seda ebapädevalt. Lihtsalt kui selles faasis viga teha, siis kogu vannitoa investeering on praktiliselt nulli lähedane (hiljem remondi järel saab kasutada vaid vannitoaaksessuaare, aga segeli lähevad needki vahetusse, kuna eelmise remondi ajal on ostetud kõige odavamad mis näevad päris omapärased välja). Niiskuskahjustused annavad tunda omapärase lõhnaga vannitoas (keldrilõhn). Sageli võib pealispind olla väga kena, aga all on üsna mürgine hallitus. Aga eks hallitusega annab ka elada. Mõnele mõjub halvemini, mõni ei saa arugi.

Mis puutub töötundidesse, siis need on ses mõttes hüpoteetilised, et ei ole näinud objekti. Samas kui te panite 2-kesi 4 h lage, siis tähendab see 8 töötundi. Kas arvestasite selle 3-4 h sisse ka materjali transpordi 5-le korrusele, tööriistade transpordi objektile, tööriistade ja objekti koristuse. Kui töö tellida ei tee neid asju keegi oma vabast ajast. Need tunduvad väikeste asjadena, kuid lõpusummas need asjad maksavad firmale raha (tööline saab palka 8h eest päevas). Samuti ütleb minu kogemus, et tellijad teevad otsuseid remondi käigus - sageli see venitab aega. Samas ei saa töölisele öelda, et kui sa nüüd siin tellija tõttu pool tundi passisisid, kuna ta ei olnud kindel kuhu lampi riputada, siis teeme nii, et sa palka selle aja eest ei saa. Alati võib ette tulla ootamatusi, mida on väga raske prognoosida. Samas neid selgitada tellijale, kui alguses öeldi, et lähb 4h, on pea võimatu. Seetõttu ütlengi, et lae panek võtab aega 8h. Puhtalt materjali mõõtmine, tükeldamine ja üles löömine vaevalt üle 3 h läheks.
Samuti on täiesti erinev olukord, kui kogu elamine on remondis. Kui pead tegema vannitoa remonti selliselt, et kõrvaltoas käib pidev elu, põrandal roomab imij, igat tolmukübet tuleb valvata, õhtul tuleb kogu elamine praktiliselt puhtaks pesta töö teostaja poolt, siis seda ei saa võrrelda olukorraga, kus sa tööd tehakse kogu maja hõlmavas remondis.
Liin

PostitusPostitas Külaline » Laupäev Dets 20, 2014 16:58

Väga asjalik teema. Ühesõnaga selleks, et kokku hoida remondi pealt, siis tasuks materjalid ise ära osta ja koju valmis tuua ja leppida kokku ehitajatega, et teen koristuse ise. Mina küll pole nõus ehitajale maksma shoppamise ja koristamise eest 10 tunni töö tasu kui saan selle ise ära teha ja raha kokku hoida.
Külaline

PostitusPostitas Liin » Laupäev Dets 20, 2014 17:23

to Külaline

oled õigel teel. Poodides träni kokku otsimine võtab rõve palju aega. Kuigi ma mainisin sellise 3 - 4 nädalase projekti puhul et poodlemisele arvestan 8-10 h siis reaalsus on see, et see aeg läheb üle. Kui ise hakkad vannituppa asju kokku ostma võta aega. Sa näed kuidas sa ei saa ühest poest kõike ja igas poes pole seda, mis sulle meeldib jne. Kui kaup on õigeaegselt objektil teeb see ehitajale asja oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks. Sama kehtib ka koristamise kohta. Veelgi olulisem on teha enne vannitoa remonti põhjalik eeltöö: peab olema väga täpne plaan, kuhu miski tuleb. See laelambi näide oli võetud minu üleeilsest kogemusest, kus klient kulutusa mu aega üle 1,5 h kuna ei suut otsustada. Kui on plaan millimeetri täpsusega kuhu miski tuleb on enne paigas, kiirendab see elu. Samuti võiks olla olemas plaatimise plaan. Aegsast tuleks ära tellida plaadid - sageli nende tellimine võtab aega isegi kuu ja siis jääb asi mõtetult venima. Plaatide suhtes tuleks siiski konsulteerida kas plaatijaga või mõne sisekujundajaga. Kõigi suurustega plaate ei ole võimalik kõikidesse kohtadesse panna, nii, et tulemus oleks visuaalselt nauditav. Samuti kui on tegu kaldega põrandatega (põrandatrapp), ei saa kasutada liiga suuri plaate.
Liin

Mine Pesuruumid, WC, saun

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist