Vannitoa remondi hind

Sanitaarthenilised tööd, saunade ehitus ja viimistlus

Re: Vannitoa remondi hind

PostitusPostitas Külaline » Laupäev Dets 20, 2014 17:50

Ma leidsin enda jaoks sellise nimekirja/pakkumise näidise töödest/materjalidest, ehk on kellelegi abiks:

http://lindert.ee/?mis=naidis
Külaline

PostitusPostitas Shopahoolikule » Laupäev Dets 20, 2014 21:12

Külaline kirjutas:Väga asjalik teema. Ühesõnaga selleks, et kokku hoida remondi pealt, siis tasuks materjalid ise ära osta ja koju valmis tuua ja leppida kokku ehitajatega, et teen koristuse ise. Mina küll pole nõus ehitajale maksma shoppamise ja koristamise eest 10 tunni töö tasu kui saan selle ise ära teha ja raha kokku hoida.

Kas sinu tunni hinne on odavam kui töömehe tunni hind? Pealegi jah võid osta kõik materjalid aga kui juhtub, et pooled materjalid on valed või siis on ostetud meeletu kogus (ülejääk) või siis jääb paar kilo segu puudu (puudujääk) jne. Kes selle sul korvab kui pead lahendama neid probleeme ja juhul kui miskit puudu jääb, pead ju uuesti kuhugi poodi tormaga aga töömees istub ja kõlgutab jalga ... Maksma pead töömehele ikkagi.
Shopahoolikule

PostitusPostitas Imelik » Esmaspäev Dets 22, 2014 21:49

Hm, .... kuidas nii pisikese vannitoa tegemine €5000 maksab,?.... isegi kui kõik hinnad topelt arvestada, on tegemist ilmse ülehindamisega! Niisuguse hinnaga võib nõustuda inimene, kes absoluutselt mitte-midagi ehitusest ei jaga... või siis on materjalid nt kullast! ...ja siit ka moraal- alati küsi nõu ja hindamist mitmelt pakkujalt, muidu lüpstakse teid "ilusa jutuga" ikka täitsa tühjaks!
Imelik

PostitusPostitas Liin » Laupäev Dets 27, 2014 14:17

Eks sa tee remont ära - võttes pakkumised 3-st firmast ja vaata mis hinnaks saad. Kõiki asju on võimalik eri tasanditel teha. Nagu ka mainisin, võib maksta vasjale või jukule 5 erui tunnis mustalt, osta kõige odavamad materjalid ja aksessuaarid, jätta mõned asjad vahele (hüdro võib vabalt ära jätta, kui oluline on hind ja esialgne ilus klantspilt, mis siis, et asi 5 aast pärast hallitab seina seest.) ja tõenäoliselt ongi võimalik asi saada maks 1000 euriga. Sealjuures pead arvestama, et varastad riigi (loe kõigi kaaskodanike tagant) ja vasjal või jukul tuleb vanaduspõlves lihtsalt käppa imeda ning lõpptulemus võibolla ongi esialgu rahuldav, aga võib olla mitte ja suure tõenäosusega tuleb remont 10 aasta jooksul uuesti ette võtta (aga inimestel ongi erinevad standardid, mõni elab kuivkäimlaga majas elu lõpuni ning ei tule selle peale, et asi võiks kuidagi teisiti olla). See 4,5 kuni 5 kilo on arvestatud selliselt, et tellid ausalt töö firmalt, kellel on pädevus ja nad on oma töö eest valmis vastutama, materjalid vastavad vannituppa sobivale standarditele ja aksessuaarid on sellised, mida ei ole piinlik ka 10 aasta pärast vaadata.

Mis puutub ülal viidatud näidiskalkulatsiooni, siis esiteks on see tehtud tiba väiksemale vannitoale ; teiseks selles loetelus ei ole ka aksessuaare (pott, kraanikauss, kapp, segistid, vann, rätikukuivati jne.) ja plaadid. Seega lõpphind tulebki umbes 5 kilo kanti. (vaadates seda kalkulatsiooni julgen väita, et ta ei ole just kõige odavam firma pakkumine, kuid nad on oma tegude eest valmis vastutama)

Vannitubade puhul kehtib kindlalt reegel, et vastavalt hinnale saad ka kvaliteedi. Ja uskuge mind 5 kilo eest ei saa veel midagi eksklusiivset - see on isegi pigem selline odavama poolne kvaliteetsetest materjalidest kokku pandud vannituba. Minge käige korraks FEB-is ja te näete, et disainkraanikauss ise võib maksta alata 500 -st eurist, üks korralik pisut disainiga Hansu vannidušš võib maksta 1000 euri ringis. Kui tahad tiba nooblimat kivivanni (ilma igasuguste mullideta, lihtsalt vann) maksab see ise ainult 2 kilo. Plaadi ruut 100 euri ei ole üldse veel ligilähedane hinnalaele jne. Aga kui lähete mõnda vannitoa butiiki, siis näete hoopis teistsuguseid hindu.

Hiljaaegu lõpetasin ühe tuttava vannitoa. Kui pool aastat varem rääkisime hinnast ja mainisin, et ilmselt see asi läheb sul 5 kilo tuuri, oli ta kindel, et pluffin (seda ta tunnistas pärast) . Töö oli selline sõbrahinnaga ja mul puudus vähimgi motivatsioon venitada (mul ei ole seda kombeks kunagi teha.) Kuigi ehitusmaterjalid ostsin ise (ehitajana saan projektimüügist üsna head soodustused), siis plaadid ja aksessuaarid otsis ta ise. Asi tuli lõpus just selle hinna kanti, mis ma ütlesin. Asja lõppedes ta tunnistas, et ta alguses ei uskunud mind hinna osas. Ometi projekti lõpus ta pidi hakkama koonerdama (ostes nt hiina vanniklaasi, samuti odava kraanikausi ja kapile mingit alternatiivi otsides) kuna plaanitud 5 kilo oli otsakorral.(tema projekt oli ka pisut suurem ja keerulisem, kui mustamäe korteri vannituba.)

Ma pean tunnistama, et ka mul endal võttis aastaid aega, et klientidele öelda sarnane hind, lihtsalt emotsionaalselt tundus asi üsna väike. Aga nii ta paraku tuleb. Ja kui keegi pakub teile seda sama vannituba 3 kiloga (kõigi aksessuaaride ja plaatidega) siis soovitan soojalt väga põhjalikult tutvuda, et mida te ikkagi konkreetselt selle hinna eest saate ja kas see pakutav vastab ka tänastele ehitusstandarditele (võtke appi ehitusjärjelvalve, kui endal mõistus otsas.)
Liin

PostitusPostitas rkka » Pühapäev Dets 28, 2014 10:49

Ja ehitaja kuupalgaks oleks 2856 eurtsi? Hästi elavad ehitajad... midagi pole öelda.
rkka

PostitusPostitas anni manni » Pühapäev Dets 28, 2014 15:51

Minu vannituba läks lopuks maksma 4150 euri,kortermajas .lammutuse tegime ise ja utiliseerimine ka omalt poolt.kõik algas nullist ,seinte ülesehitus,aknavahetus aknafitma poolt,välisseina soojustus ja sealtedasi kõik, mis vaja.materjalid lasin osta töömehel sest ta oskab vaadata,mida vaja ja ise ei oma autot ka.enamvähem läks töötasu ja materjal materjali eest kulu pooleks.pidasin täpset arvestust.lõpptulemusega olen rahul.kõik on uus ja korralikult tehtud.
anni manni

PostitusPostitas vannijalg » Pühapäev Dets 28, 2014 21:48

rkka kirjutas:Ja ehitaja kuupalgaks oleks 2856 eurtsi? Hästi elavad ehitajad... midagi pole öelda.

Egas jah tööhehel pole ju vaja tööriistu uuendada, ega ka makse maksta ja puhkusest me ei räägigi. Ja muidugi me ei loe täiendavaid kulusid mis kaasnevad seoses töödega. Hea on kui lõpuks kätte jääb 800-1000 raha.
vannijalg

PostitusPostitas nipi tiri » Esmaspäev Dets 29, 2014 02:44

Vannitoa remondi hind

Vannitoa remondi hind

Vannitoa remondi hind

Vannitoa remondi hind

Vannitoa remondi hind

Tere!

Ise olen hetkel 30 aastane neiu, kel põhitöökoht arvuti taga ja julgen öelda, et kui tahta siis saab ise väga edukalt hakkama. Alustasin ma kunagi remondi tegemisega puhtalt sellepärast, et kui materjalide raha veel leidus, siis paraku Eesti saadavate palkade juures ei ole (vähemalt minul) mitte kuskilt seda töömehe raha lisaks võtta ja mulle ei tundunud see ehitamine üldse mingi raketi-teadus.

Nüüd teema juurde, minu kaks vannituba läksid kokku ligi 2500 (ainult materjali kulu- laed olid mul ennem valmis, samuti ka oli torustik paigas ning põrand, küte sisse valatud) ja tehtud sai ta umbes kaks aastat tagasi (aasta tagasi tegin veel lisaks ka sauna, mille kulu oli 650 euri- 1,5 ruutu) ja vannituba+dussiruum on mul umbes 12 ruutu. Ma ei kasutanud küll tavapäraseid meetodeid ja kel mingi osa suhtes rohkem huvi võib hiljem lisa küsida, aga olen uurinud ilusti netist igast erinevate küsimuste kohta ennem tegema hakkamist ja ka tegemise ajal (nt ka hüdro osas oli mul palju küsimusi- kõige lihtsam on seda teha kahes ettappis- kõigepealt teha nurgad ja ääred, NB! koos lintidega ja hiljem teha ülejäänud osa- mina tegin Hydrostopiga http://www.bauhof.ee/hudroisolatsioon-h ... -22kg.html ja too oli väga hea - ei haisenud ja väga mugav oli kanda pinnale- põranda ja nurgad tegin lahjendamata ning seina (kuna mul oli seda palju), siis lahjendasin 1:2-le, õpetuse järgi ei pea nii vähe lahjendama, aga minu meelest pigem karta kui kahetseda :)).

Samuti plaatisin ja vuukisin ise- siinkohal võin kogemusest öelda et tasub pärast kandmist oodata üks 2h ja siis hakata teda kõigepealt kuiva, pehme svammiga maha hõõruma, kui see töö tehtud siis pesta ilusti puhtaks. Mulle endale meeldivad Kiilto tooted, aga ceresitil on olemas täiesti vett ja mustust hülgav (tõesti on) vuugitäited, kuid nenedega ei ole võimalik peita nn plaaitmisest tulnud vigu (kui kasutada suuri plaate siis on keerulisem neid ilusti saada, seega alale soovitaks mina tavalise väga elastse seguga mosaiiki plaatida- kõige lihtsam), kuigilt suht norm on ka plaatida 10cm plaate, mis on resti peal (sõrestikuga koos ala 12 tükki vist).

*Kuna ma olen 164 pikk ja kaalun 53kg ning mingit trenni ajanappuse tõttu ei tee, siis võib julgelt öelda, et vuukimine oli minu jaoks päris kurnav töö- samas teed sa seda vaid paar päeva (kahes toas kokku).

NB! Vannitoas on kasutatud tugeva õliga üle õlitatud tammepuidu kummutit, mis Jyskis maksis 250 euri+ u. 30 euri õli).
nipi tiri

PostitusPostitas Leidi » Esmaspäev Dets 29, 2014 03:47

Vau! Uskumatult andekaid inimesi on olemas! Tõestus sellest, et kui väga tahta saab kõigega hakkama... Nii ilus vannituba!
Leidi

PostitusPostitas Liin » Esmaspäev Dets 29, 2014 20:46

rkka kirjutas:Ja ehitaja kuupalgaks oleks 2856 eurtsi? Hästi elavad ehitajad... midagi pole öelda.

Ma küll täpselt ei tea, kust sa sellise numbri said, aga olen lahkelt valmis selgitama firmaga seotud kulusid:

Kui arvestada, et töötunni hind on firmal 19 euri mehe kohta, ehk ühe kuune (160 h) projekt läheks tellijale tööd maksma 3040. See jaguneb laias laastus järgmiselt:

507 käibemaks
805 tööjõumaksud (sotsmaks, tulumaks, töötuskindlustus)
175 puhkusefond
433 eurot tööriistade amortisatsioon (minul ei ole kõige nooblimad tööriistad, kuid minugi tööriistapark, mis seotud vannitoaga küünib 3500 euroni. Tööriistade eluiga varieerub, kuid nad kuluvad), transpordikulu (uut autot veel liisida ei saa, hea kui kütuse kätte saab ja jooksvad remondid tehtud), raamatupidamiskulud, muud kulud (nt ladu, kontor jne.), firma kindlustused ja võibolla siis veel võimalik firma kasum (kuigi sellest rahast sinna palju ei jää. Ilmselt võib mingist kasumist rääkida kontekstis, kus palgal on rohkem inimesi.)
1120 töötaja palk.

Kusjuures kalkulatsioon oli tehtud 19 euri tund. Ise arvestan oma projektide puhul tsip alla 17 euri (seega kõik numbrid nõks väiksemad.) 7 euro eest kätte hea töömehe leidmine on pigem vedamine (labidamehedki tahavad saada vähemalt 5 kätte, kuigi levinud praktika on senini, et osa sellest makstakse mustalt.) Seega siin mingist rikkaks saamisest küll ei saa rääkida.
Liin

Mine Pesuruumid, WC, saun

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google Adsense [Bot] ja 1 külaline