Elektriboileris vesi haiseb

Sanitaarthenilised tööd, saunade ehitus ja viimistlus

Re: elektriboileris vesi haiseb

PostitusPostitas üks tüüp » Reede Apr 28, 2006 11:47

Nüüd on siis kõik asjad selgeks räägitud miks vesi haiseb boileris.Lõpetan tõmblemise ja vee sogamise tarkade klubis.Väljas on ilus kevad. Olen pensionieas.Naudin parem õitsema hakkavat loodust.Seda soovin ka teistele.Värske õhk ravib ja rahustab palju rohkem kui siin tõestada midagi.Ilusat suve ja julget pealehakkamist ning tervist kõigile Lugupidamisega ARVO.
üks tüüp

PostitusPostitas teka » Laupäev Apr 29, 2006 00:44

Ühesõnaga ostan ikkagi uue keraamilise küttekehaga boileri ja jama vähem. Tuleb vist odavam välja kui paigaldada vee pehmendajad, olemasoleva boileri hooldamine ja pidev muretsemine ning hais. Isiklik aeg maksab ka midagi. Nagu eelkõneleja ütles, nautige kevadet !

Tervitades
teka

PostitusPostitas Mirjam » Laupäev Apr 29, 2006 01:17

Küsiks siiski x-ilt - kui anoodid pole katlakivi tõrjumiseks, siis miks minu roostevabast terasest Fismaril oli anood ja miks tehasest vastati, et annood on vajalik küttekeha kaitseks "vees sisalduvate mineraalide ladestumise eest küttekehale". Kuna keegi siin Eestis ei osanud 14a. tagasi mulle vastata, miks ikkagi el. poileri vesi haiseb, aga tavalisest lehtterasest poileris (keskküttega soojendatav), mida polnud 20 aasta jooksul korddagi seest puhastatud, vesi ei läinud haisema.

See vee haisemine kadus umbes kolme aasta möödudes just paar nädalat enne tehasest saadud vastust, kus oli ka kirjas, et kui vee mineraalide sisaldus on suur ja magneesiumiga reageerides võib tekkida ebameeldiv lõhn ja vähesel määral ka muuta vee maitset. Soovitati anood vahetada veepehmendus graanulitega (ma ei mäleta selle täpset nimetust) filter, mida meil veel saada polnud, või panna veetorule magnet veepehmenduseks, mille eest küsiti Saksamaal fantastilist summat (oli vist ligi 1500 DEM). Lõpuks sain selle Rootsist (sealne toode), mis maksis hulga vähem kui filter. Nüüd on siis ligi 12 a. poiler ilma anoodita (pole ka enam puhastatud), bakteri sisaldus väiksem kui anoodi olemasolu korral ja kordagi pole puhastama pidanud ka veekeetjat, 8 a. vana kohvimasinat ega ka nüüd juba vist 15 või 16 aastat minu kasutuses olevat 80-tatel valmistatud pesumasinat.

Aegajalt on kontrollitud poileril küttekeha ülekuumenemise kaitset, sest tehases öeldi selle eluiga olevat 10 aastat. Siiani pole rohkem probleeme olnud ja veetemperatuur on pidevalt 60 kraadi ja soojendab vett kella 6-st 20-ni (el. kokkuhoiurežiimil).
Mirjam

PostitusPostitas samovaar » Teisipäev Mai 02, 2006 22:12

200l ikka väga suur, kas vesi üldse vahetub? Temp peaks olema bakteri surmaks (bastöriseerimine 70*C) Olenevalt veest tekib jälle kiiremini lupjumine=sade küttekehale... Magneesiumanood peaks olema vähemalt paigal ja pliiatsi jämedune, mitte "ussitanud"=kulunud Kristallpehmendi ka boil ette
samovaar

PostitusPostitas vanemleitnant » Kolmapäev Mai 03, 2006 10:56

OT to Mirjam:
Mismoodi kella 6-st 20-ni kokkuhoiureziim on. Öine (odav) elekter on ikka kella 23-st kella 6-ni.
vanemleitnant

PostitusPostitas Mirjam » Kolmapäev Mai 03, 2006 23:53

Mul ööpäev üks tariif. Odavama öisega oleks tulnud kallim (kaitsme püsitasu).
Mirjam

PostitusPostitas avastaja » Kolmapäev Aug 02, 2006 16:16

Mul haises ka kraanist tulev vesi ja arvasin, et viga boileris. Aga eksisin! Eile purunes segistist väljuv toru (see u poolemeetrine jupp kohe kraanikausi all, ei teagi, kuidas seda nimetada). Ja mis selgus - seesama torujupp haises jubedalt ja rikkus kogu vee. Nüüd asendasin uuega (u 60 kr) ja naudin teist päeva puhast lõhnavaba vett. Mõtlesin, et äkki mõnel teist sama põhjus, niisiis ärge kohe boilerit välja vahetama tormake.
avastaja

PostitusPostitas R.Crusoe » Teisipäev Aug 08, 2006 02:06

Ma puhastasin kord boilerit ja avastasin et vertikaalis alt avausega boilerist tuli 3x kolmveerand plastik ämbrit katlakivi. Küttekeha oli ülevalt kahvel ja suur kunst oli seda kätte saada. Peale seda paigaldasin boilerile kraani, et mugavalt vahetada, keerasin selle totaka ökotemperatuuri 80C ja hakkasin tihedamini puhastama.

Katlakivi ja see keemiline pulkage seal on üks gemüüse, mis teeb igat imevärki alates vee maitsest kuni lõhnani.
R.Crusoe

Mine Pesuruumid, WC, saun

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline