Elektriboileris vesi haiseb

Sanitaarthenilised tööd, saunade ehitus ja viimistlus

Elektriboileris vesi haiseb

PostitusPostitas teka » Pühapäev Apr 02, 2006 11:08

Olen hädas oma boileriga
tõsi, et hoidsin raha kokku ja ostsin prantslaste Atlantic boileri, millel ei ole keraamilist küttekeha vaid on tavaline otse vees istuv küttekeha.
Kohe käima pannes on veel hais juures, nagu vesi seisaks ja bakter kasvab. Tegelikult oleme suured vannis käijad ja pole harv juhus kui see 200L boileris vesi jahedaks läheb. Aga ikkagi haiseb.
Mõtlesin siiski et bakter kasvab ja tõstsin seetõttu boileris vee temperatuuri maksimumini. Nüüd vesi peaaegu keeb aga paraku abi sellest pole.
Olen hakanud arvama, et tootja on millegagi mööda pannud, ehk kasutanud vale materjale, mis veele ebameeldiva lõhna annab.
Kellel on kogemusi, kas saaksin boileri küttekeha vahetada kallima (keraamilise) vastu, nii et tervet boileri mahuti jääb samaks - ikkagi kokkuhoid ?
Tehakse ühesugustele boileritele erinevat tüüpi küttekehi?
teka

Re: elektriboileris vesi haiseb

PostitusPostitas m » Pühapäev Apr 02, 2006 15:48

Kirjelda, kust tuleb sul vesi. Äkki on kaevu probleem? Kevadel ikka jookseb sisse muud, kui põhjavett. Ja äkki on kaev aastakümneid puhastamata?
m

PostitusPostitas hai » Pühapäev Apr 02, 2006 16:12

Atlantic pole ju mingi odav kaubamärk ja ega ükski boileri küttekeha ei pane vett haisema. Asi ikka vees või boiler suur ja vee tarbimine vähene, aga ei ole ka suurem asjatundja. Olen kuulnud, et boilereid pestakse selle häda korral läbi.
hai

PostitusPostitas kunnar » Pühapäev Apr 02, 2006 19:14

Mul sama mure aga ainult septembris ja oktoobris, siis olen linna tagasi kolinud ja kui nüüd tagasi lähen ei haise. Arvan et asi ikka vees.
kunnar

PostitusPostitas Mirjam » Pühapäev Apr 02, 2006 19:22

Asi tegelikult lihtne. Lahtise küttespiraaliga veeboileritel on magneesiumelektroodid, mis reageerides vees olevate mineraalidega annavadki selle haisu ja ka natuke metalli maitset veele. Mida rohkem küttespiraal kuumeneb, seda rohkem magneesiumi osakesei elektroodist eraldub. Võtad selle elektroodi välja, kaob ka see hais. Eriti mõjutab see elektrood Pärnu kandi mineraaliderikast vett.
Iseasi, kas see elektroodi puudumine just hea asi on, see pidi kaitsma küttekeha.
Mul küll pole seda enam ligi kümmekond aastat (just selle haisu pärast ja pole ka enam sobivat saada), aga kuna boiler odavake fismar ja 14 a. vana, siis ootan seda "suurt pauku", millest eelmises teemas jutuks oli.

Teiseks tuleks vaadata ka veetorusid. Kui on pikalt see valge plastmass veetoru valguse käes ja vesi selles seisab pikemat aega, siis tekib selles küll mingeid baktereid, mis võivad soojas vees paljuneda ja ka vee haisema panna. Sellist juttu räägiti laborist, kuhu ma veeanalüüse viisin.
Mirjam

PostitusPostitas tiup » Kolmapäev Apr 05, 2006 15:15

Minul tekkis see probleem alles sel aastal, kuigi boiler juba ligi 5 aastat vana. Sügisel vahetati termostaat ja pandi anood, mida enne polnud. Remondimees soovitas. Ja nüüd on hakanud vesi haisema, viimased paar kuud.
Ilmselt Mirjami seletus peab paika, poleks pidanud anoodi panema!
tiup

PostitusPostitas Algaja Aednik » Neljapäev Apr 06, 2006 12:27

Meil ka haiseb, aga asi ei ole boileris. oli elektrolux, vahetasime ära ( läks katki) atlantise vastu, aga ikk ahaiseb. vahel vähem, vahel rohkem. vahel väga hullusti, siis laseme boileri lihtsalt tühjaks. meie veel on väävlisisaldus suur.
Algaja Aednik

PostitusPostitas mutt » Neljapäev Apr 06, 2006 23:13

Kui panite ühtlasi ka uued veetorud, siis võib hais tulla hoopis uutest veetorudest, pole veel seda tehaselõhna välja pesnud. Mul vähemalt oli nii alguses, see oli selline natuke nagu metalli ja natuke nagu pahaks läinud vee lõhn. Pärast mõnda aega kasutamist hakkas lõhn vähenema. No ja siis lõi külm talv pumba puruks ja hakkasime jälle kaevust vett tooma ja haisumure lahenes iseenesest :P
mutt

PostitusPostitas aiahuviline » Reede Apr 07, 2006 10:21

-Tuleb meelde,et meil ühed tuttavad maalt olid ka hädas sama asjaga.Ütlesid veel,et hammaste pesu ajal on tunda,et boilerist tulnud vesi on hapuka maitsega ka veel.Ja siis keegi soovitas keerata temperatuuri juurde.Nad hoidsid ikka 50-ne ligidal-kokkuhoiu mõttes.Peale t üle 70-ne keeramist kadus see probleem ära.Kõrgem t hävitas bakterid ja asi sai neil korda-enam vesi ei haisenud.
aiahuviline

PostitusPostitas varukas » Reede Apr 07, 2006 10:27

Haisu aitab vähendada boileri puhastamine selleks tuleb ta lahti võtta.Seda võiks kord aastas teha kuna mingi osa vett jääb põhja alati ülevoolu toru on kõrgemal.See vesi hakkabki haisema.Kui veesurve on vaheldus siis lööb olluse põhjast ülesse.
varukas

Mine Pesuruumid, WC, saun

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist