Keskküttepliit

Küttelahendused, elektriabi ja ventilatsiooniküsimused

Re: keskküttepliit

PostitusPostitas Kalvis » Pühapäev Jaan 28, 2007 14:26

Tsirkulatsioonipumbaga nii kaugele kui soovid.
Kalvis

PostitusPostitas milli » Esmaspäev Jaan 29, 2007 12:43

Meie boiler on 150 L. Kui pesta soovijaid on 5-6, peame hoidma alla korralikku tuld, siis sooja veega probleemi ei tule. Kui aga kütmist ei ole ja kasutatakse vaid boileris olevat sooja vett, siis võib kolmandal pesijal olla juba probleeme. Lühikese soenguga meesterahvastel tekiks veega probleemid ehk neljandal pesijal. Boiler on kahesüsteemne, suvel on elektri peal.
milli

PostitusPostitas marta » Laupäev Veebr 21, 2009 20:11

Näe, leidsin kogemata oma vana teema. Praegu kokkuvõtteks võin öelda, et kõnealune pliit saigi minu kööki üles sai koos pooletonnise akupaagiga, mis läks seina taha vannituppa kena lippidest tehtud kapi sisse. Pliit kütab ära enamiku majast, ca 120 m2 (ülejäänud osa jäi toimiva ahju ümber), samuti annab sooja vee. Puid läheb veidi rohkem, kui arvasin, aga mitte hullusti. Talviste temperatuuridega on vaja päevas kaks korda kütta, sest paak on väike.
Pliit on kahelt küljelt piiratud tulekindla plaadiga (päästeametist saadud info järgi), et saaks selle n.ö lülitada köögikappide ja tööpindadega ühte ritta. Kõik töötab. Ma olen rahul.
marta

PostitusPostitas uudu » Kolmapäev Veebr 25, 2009 22:39

Hei marta kuda kartuli keetmisega on kui kiiresti vee keema saad?
uudu

PostitusPostitas e.p. » Neljapäev Mär 26, 2009 14:09

Mina ka Kalvisega rahul. Kui on külm, kütan briketiga ja see seisab kaua pliidi all. Uksed hoian kinni, et liiga kiirelt ei põleks. Kahjuks ostsin liiga suure akupaagi-- 600l. Ise ei viitsi nii palju kütta, et kogu vesi kuumaks saaks. Mul on vaja soe hoida ca 90 ruutu.
e.p.

PostitusPostitas Ailiis » Reede Mär 27, 2009 21:57

Kas kellegil on äkki selline süsteem tehtud, et puupliidiga (mitte keskküttepliit) kütab boileri vett?Pliidi mõte oleks siis kütta kööki ja koridori (soemüür pliidi taga) ja kütta boileri vett, suvel boiler elektrikütte peal.
Ailiis

PostitusPostitas juta230 » Reede Mär 27, 2009 22:04

Ainult boilerist jääb vast väheks. Tavaliselt on pliidil ikka soemüür taga ja siis ei saa seda soojaks, enne hakkab boileris vesi keema.
juta230

PostitusPostitas Ailiis » Laupäev Mär 28, 2009 12:05

Peabki uurima jah neid erinevaid pointe asja juures. Aga plaan on ikkagi nii teha. Sai käidud Toru-Jüris täna, sealt öeldi, et selline asi on täitsa võimalik, et on tehtud niimoodi. Eks me uurime edasi:)
Ailiis

PostitusPostitas maret kütt » Teisipäev Nov 16, 2010 23:51

selline küsimus teadjatele,et kas kalvise keskküttepliiti saab ajutiselt kasutada ka ilma ,et radikad järel oleks.hetkel ei ole võimalust kogu süsteemi paigaldada aga süüa tahaks teha. (:S)
maret kütt

PostitusPostitas marta » Pühapäev Nov 21, 2010 16:54

Kuivalt kütad pliidi lõhki, vesi tuleb ikka sisse lasta. St mingi elementaarne süsteem ja paagiühendus tuleb ikka pliidile taha teha.
Kui radikad ei ole hetkel prioriteet, siis radikaringi võib küll ära jätta - aga igal juhul on tarvis paaki või boilerit, mis pliidi ja veevärgiga ühendada.
marta

Mine Küte, ventilatsioon ja elekter

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline