Keskküttepliit

Küttelahendused, elektriabi ja ventilatsiooniküsimused

Re: keskküttepliit

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Nov 24, 2010 03:20

Meitel on sama tüüpi vanem pliit, ainult boileriga, radikasüsteem on ära võetud. Töötab sedasi juba aastakümneid, bolierit korra vahetati.
alma

Re: Keskküttepliit

PostitusPostitas liina » Esmaspäev Jaan 19, 2015 16:18

saime saun-suvila omanikeks, sellel küttekoldena ainult saunakeris, millel suisutoru juhitud läbi seina välja torukorstnasse.
Tahaksime kõrvalruumi panna pioneerpliidi, millega saaks soojaks kütta umbes 25 m2 pinda. Ruum on niimoodi ehitatud, et praegu ei oleks võimalik soemüüri ja korstnajalga laduda. Seega peaks juhtima suitsutoru välja torukorstnasse.
Kui seda blogi loeb mõni asjatundja, oskab ehk nõu anda, kas see plaan on otstarbekas?
liina

PostitusPostitas Kalle80 » Esmaspäev Jaan 19, 2015 16:43

Kas pioneerpliidimõte oleks ühtlasi ka söögitegemine?
Ma omast kogemusest ütlen, et mul on köök 25m2 ja pioneerpliit on ühendatud soemüüriga, mis annab sooja magamistuppa, mis on u 12m2. Ma pole veel kordagi saanud selle pliidi peal süüa teha, sest siis oleks elamine täielik saun. Toitu soojendada olen saanud, aga üldiselt annab see nii palju sooja tuppa aga mitte piisavalt kuumust, et vesi keema saada ja nt tund-paar suppi keeta.

Keegi võiks oma kogemust ka jagada, aga ma isiklikult soovitaksin hoopis väikekaminat sellisesse ruumi. Need on odavamad ka.
Või kui tõesti pliiti tahta, siis on selliseid väikseid ka olemas:

Pilt
Kalle80

PostitusPostitas Kalle80 » Esmaspäev Jaan 19, 2015 16:45

Kalle80

PostitusPostitas liina » Teisipäev Jaan 20, 2015 16:21

Toiduvalmistamiseks on olemas ka väike gaasipliit, aga mõtlesin, et Pioneer pliidil on sügisel hea kohapeal konserve sisse teha ja mahla aurutada. Muidugi tahaksin praeahju kasutada. Kuna see majake ei ole pidevaks eluruumiks, siis kütmise kuumust suvel ma ei karda - saan uksed aknad lahti hoida. Paljud kasutajad kiidavad seda pliiti, kuid ei ole kuulnud kellelgi suitsutoru otse välja viidud olevat. See mind murelikuks teebki.
Olen käinud väikesi keskkütte pliite kaubanduses vaatamas, aga eelkõige eelistaksin sügisese kasutuse pärast praeahjuga Pioneer pliiti.
Sain ka aru, et pean muretsema malmsisuga keskküttepliidi, see on valikut tugevasti ahendanud.
liina

PostitusPostitas Külaline » Esmaspäev Veebr 09, 2015 19:36

Minu tagasihoidlik kogemus.
Ehitasin kööki (20 m2) tellispliidi, millesse paigutasin Pioneer-pliidi vasest küttekeha. Selle ühendasin jaotusventiilidega nii 600 L akupaagi kui ka 180 L lae all asuva 2-süst. mantelboileriga. Boiler annab sooja tarbevee ja akupaagi taga on II k. (30 m2) radikad. Jaotusventiilidega saab regullida, kuhu parajasti rohkem sooja suunata kui puid koldesse topid. Boileril suveajaks ka 6 KW tenn sisse kruvitud kui ei taha pliiti kütta. Süsteem toimetab juba 3 aastat päris asjalikult.
Külaline

PostitusPostitas Heldur » Neljapäev Aug 20, 2015 16:59

Pioneer pliite ei toodeta enam
Kalvise pliitidel on praeahi
Vaata näiteks: Pliit Kalvis K 4ASB-1N
http://www.cerbos.ee/et/103-pliidid

liina kirjutas:...
Olen käinud väikesi keskkütte pliite kaubanduses vaatamas, aga eelkõige eelistaksin sügisese kasutuse pärast praeahjuga Pioneer pliiti.
Sain ka aru, et pean muretsema malmsisuga keskküttepliidi, see on valikut tugevasti ahendanud.
Heldur

Mine Küte, ventilatsioon ja elekter

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline