Suur ahi

Küttelahendused, elektriabi ja ventilatsiooniküsimused

Suur ahi

PostitusPostitas meelis » Esmaspäev Apr 14, 2003 12:43

Sooviksin teada, kui suur võiks olla maksimaalselt suur ahi. Kas üleüldse on võimalik, et ühe ahjuga saab kütta ca 100m2. Ahi on plaanis ehitada punasest kivist ja puhta vuugiga. Tore oleks kuulda spetsialistide arvamusi, kes ise millegi sellisega on hakkama saanud. Ka kõik muud arvamised ja teadmised on oodatud.
meelis

Re: Ahi

PostitusPostitas mygri » Esmaspäev Apr 14, 2003 14:47

Arvan et ühest küljest korstna kõrgus piirab ära kui pikki ja keerulisi lõõre annab teha, et veel tõmbaks. Teiseks peab korstnasse jõudes suits veel soe ka olema. St päratu suures ahjus peab päratu suur tuli olema :)
See niisama heietus, tahaks ise kah asjatundjatelt konkreetseid numbreid-valemeid kuulda!
mygri

PostitusPostitas meelis » Teisipäev Apr 15, 2003 16:37

Olen Mygriga igati nõus. Olen ka ise paar ahju valmis teinud. Tõmbe pärast eriti ei muretseks (korsten a' 8m), küll aga just selle pärast, et suits jahtub liigselt, kuni korstnasse jõuab ja sellega pigitab korstent. Mõtlesingi, et võib olla on võimalik teha näiteks 5-e lõõriga ahi, kuid lõõride ristlõiked teha tavapärasest näiteks 2x suuremad. Lõõride pikkus jääb tavapäraseks, kuid ahju massi ja pindala saab tunduvalt suuremaks.
Avaldage arvamust!
meelis

PostitusPostitas KoduKauniks » Kolmapäev Apr 23, 2003 13:45

Saime ettevõttest Markling järgneva vastuse:

Punasest tellisest pole sellise ahju ehitamine mõttekas. Voolukivist on
vastavaid ahje Nunnauuni nomenklatuuris olemas ja need kaaluvad ca 3
tonni. Loomulikult sõltub sellise pindala kütmine ruumide asetusest ahju
suhtes. Eeldab avatud planeeringut.
Sellise nunnauuni ahju võib leida aadressilt:
http://www.nunnauuni.fi/suomi/tuotteet/tuote.html?id=668&kategoria=Takkaleivinuunit
Sellise ahju hind koos paigaldusega on 109052.- Hind siseldab käibemaksu
18%. Hind ei sisalda transporti ja siibrit.

Parimate soovidega

Priit Hamer
Kaminameister
KoduKauniks

PostitusPostitas meelis » Neljapäev Apr 24, 2003 09:48

Tänan soovitamast, kuid see pole küll see, mida ma ootasin. Esiteks on hind ligi 10 korda suurem, kui minu arvestustes ja tundub, et ega see ahi ikka nii sooja ei salvesta.
Tahaksin ka teada MIKS ei ole sellise ahju ehitamine punasest tellisest mõttekas?
meelis

PostitusPostitas Priit Hamer » Neljapäev Apr 24, 2003 11:23

Kuna tegemist on 100m2, siis voolukivist ahi, mis sellise pinna ära kütab kaalub ca 2,5 t. Kui nüüd teha selline ahi punasest tellisest, peaks selle ahju kaal olema ca 4t. (voolukivi soojamahtuvus on 2 korda suurem kui tellisel). St. et tellistele kulub ca 6700.-, shamott ca 1400,segu 11400.-, siiber ca 300.-, uks ca 4000.- (klaasiga), puhastusluugid jne. Kokku teeb see ligikaudu 25000.-. Seega 10 korda odavamast hinnast pole mõtet rääkida isegi juhul kui oma töö = 0.-. Ja ikkagi jääb asi selle taha, et suitsugaas jahtub liigselt maha ja pigitab korstent, kuna lõõride kogupikkus oleks liiga suur. Tõmbeprobleemidest rääkimata.
Priit Hamer

PostitusPostitas meelis » Teisipäev Apr 29, 2003 13:37

Segu peale 11400.-???? Mida see segu küll sisaldama peab?
Liiv ei maksa praktiliselt midagi ( koorem 500.-), paar kotti tsementi ja 4 kotti savi = max 500.-.
Ukse ja siibri puhul samuti toodud pea max hinnad.
Tõmbe probleemi pärast eriti ei muretse -- korsten piisavalt pikk ja ega üle 6-e lõõri ahjule ikka tee.
Ma ei tahagi väita, et see üle 100 000.- maksev ahi oleks kehvem, kuid kas see on ka NII palju parem?
Kas seda voolukivi kusagil kivina kah äkki müüakse või pakutakse ainult valmis tootena ahjusid?
meelis

PostitusPostitas juki » Neljapäev Mai 01, 2003 21:33

Mis see voolukivi on, kas teise nimega tulikivi. Ahjude tegemine on praegusel ajal probleem.Lasin ise aasta tagasi teha, suur meister, 50 aastat garantiid. Sel aastal tuleb välja lõhkuda. Üritasin ka suurt ahju saada.Usun, et on võimalik teha.Edu sulle!
juki

PostitusPostitas meelis » Reede Mai 02, 2003 11:37

Juki.
Äkki võiksid täpsemalt kirjeldada, milline ahi sul on ja mis olid vead, et see nüüd välja tuleb lõhkuda?
Õpiksin heameelega teiste vigadest!
Voolukivist niipalju, et nagu ma kuulnud olen, on see tehis kivi. Tõenäoliselt siis mingi metalli ja kivimi segu. Täpsemalt ei tea.
meelis

PostitusPostitas eve » Laupäev Mai 03, 2003 14:24

mina lasin ehitada glasuur-pott-ahju. olen absoluutselt rahul tulemusega. esiteks on kaunis ja sooja hoiab ka hästi. soojahoidmine on tihedalt seotud ikkagi soojustusega ja pidamisega. näiteks sel karmil talvel langes toatemp. ööga vast 2 kraadi. arvan, et see on hea tulemus. tellisahi on kole ja laguneb kiiresti.minu ahi on 7 pottio kõrge ja 4 lai + nurgad siis. ja kütab ära 50 m2 alumisel korrusel ja peale ahju ehitamist pole kasutanud ülemisel korrusel el.radikaid. ahi asub toa keskel trepi lähedal. lõpp rahul olen :))).
eve

Mine Küte, ventilatsioon ja elekter

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline