Suur ahi

Küttelahendused, elektriabi ja ventilatsiooniküsimused

Re: Ahi

PostitusPostitas mees » Reede Apr 22, 2005 11:07

kes tahab glasuur pott kive osta
mees

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Apr 25, 2005 10:42

mina tahan, oleneb, millised potid on
trumm

PostitusPostitas Aili » Esmaspäev Apr 25, 2005 10:50

Andsite väga häid nõuandeid.Ehk annate veel kaugkonsultatsiooni?Nimelt
soovin endale laskuva ringlõõriga soome ahju - korstnasse saab vaid põranda lähedalt.Kas sellise ahju ehitusjooniseid oleks kusagilt saada?
Ahi peab tulema tellistest.Veneaegsetest,sest need ja samott on juba ammu olemas.Kuna olen diletant ahjude osas,võin esitada rumalaid küsimusi.Elamine tuleb soojaks saada endises puidukuivatis - s.t. et korsten on raudtorust ja ühe külje peale välja viidud.Pikkust ca 10 m.Kuna maja on 2 tasapinnaline,siis ongi nii,et toa poolele tuleb teha ahi,mis saab
korstnasse põrandalähedalt.Madalamas osas (köögi)on tellistest pliit tehtud.Ehk on ka kandilise ahjuga võimalik lõõrid nii ehitada,et suitsu korstnasse saab?Tean küll,et ahi ja korsten peaksid olema maja keskel.kuid kuna mu sissetulekud on väiksevõitu,pean saama olemasolevaga parima võimaliku tulemuse.Teooriad on pärit A.Veski raamatutest.Ahju teinud ei ole,pliidiga sain hakkama.Pinda ca 70m2.
Vabandan tülitamise pärast!Pottseppadel on ju praegu kiire aeg ja ega enamasti tahetagi tegemist teha mingi algajaga.Konkurenti ei saa minust küll kunagi - pensionäri asi.
Lugupidamisega Aili
Aili

PostitusPostitas urve » Esmaspäev Apr 25, 2005 13:57

Suur mure ,ostsime maja kus on sees 4 ahju ja 2 pliiti.Ahjud on vanad (mitte tellistest) seest on kivid juba suhteliselt lagunenud ja ka mõned üksikud välimised kivid on pragudega.Kas on võimalik neid ahjusid üldse korda teha(nii palju raha ka pole et kõik ahjud ja pliidid uuesti lasta laduda)
Äkki teab keegi soovitada Tartus mõnda pottseppa kes oleks nõus tulema vaatama mis seisukorras need ahjud tegelikult on?
olen tänulik igasugusele infole
urve

PostitusPostitas sirje » Teisipäev Apr 26, 2005 11:49

Minul on ka selline ahi köögis juba 10 a ja nüüd on huvi, kas on kavalaid ideid kuidas sellist ahju väliselt värskendada ja kobedamaks teha. Remontide käigus ikka tolm jms peal. Pesen jah harjaga, muud pole osanud välja mõelda. Ükskord keegi soovitas munakollaste ja tellisepuru seguga üle tõmmata, tegin ka aga äkki on veel miskit tarkust.
Parimat soovides
Sirje
sirje

PostitusPostitas keradega välk » Teisipäev Apr 26, 2005 22:18

Tellisahju võib üle tõmmata Tikkurila Saunalakka-ga. Kannatab kuuma ja sobib nii puidule kui kivile. Vee baasil kuuma taluv poolmatt lakk, mis annab tellisele värske ilma ja hiljem on hea ka pesta kui vaja.
keradega välk

PostitusPostitas meelis » Neljapäev Apr 28, 2005 10:33

Olen kah varem sauna lakiga ahju üle võõbanud kuid uuesti seda ei tee. Kui ahi korralikult kuumaks kütta hakkab ikka mingit haisu eraldama.
meelis

PostitusPostitas keradega välk » Neljapäev Apr 28, 2005 11:24

SRY väikse vea pärast - Saunalakka on Sadolini toode ja haises kergelt ainult esimese kütmise ajal. Mul isegi saunaahju ukse ümbruse sein küll aastajagu nagu uus (kütan läbi seina).
Kirjade järgi peab taluma 80 kraadist temperatuuri, millest korras ahjule piisaks. Kui aga sellest vähe, siis võib ka ColorWorks´i Stovespray´ga ülelasta, mis kannatab juba 650 kraadi (nali). Muideks fantastiline asi küttekollete metallosade värvimiseks, väga ilus must matt pind jääb.
keradega välk

PostitusPostitas ragnar veemaa » Teisipäev Juun 07, 2005 09:38

kui palju maksis pottahi ja kes tegi?
ragnar veemaa

PostitusPostitas ragnar veemaa » Teisipäev Juun 07, 2005 09:50

kalle.
kas tahaksid ise ka ahju teha on vaja tartuse ühte ahju.
55649172
ragnar veemaa

Mine Küte, ventilatsioon ja elekter

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline