Pioneerpliidi asemel uus pliit - kust leida sobiv?

Küttelahendused, elektriabi ja ventilatsiooniküsimused

Pioneerpliidi asemel uus pliit - kust leida sobiv?

PostitusPostitas Mures » Kolmapäev Okt 29, 2014 15:08

Palun abi - nimelt on mul vanasse majja vaja panna uus puuküttepliit. Varem oli seal nn pioneerpliit, millel suitsutoru tuli tagant (vasakult) ja see oli ühenduses soojamüüriga. Vana pliidi viskasime välja, sest see oli igatpidi katki. Probleem on nüüd selles, et uut mina leidnud ei ole. Kas üldse on sama ehitusega pliite enam müügil? Enamus, mis müügis on sellised, et suitsutoru tuleb pliidi pealt või siis külje pealt, mitte tagant nagu mul vaja. Soemüüri ei tahaks ka lammutama hakata, et uue pliidi jaoks sobivaks saaks..
Ja tean, et oleks võimalus ka lasta ehitada puupliit aga seda ei tahaks teha, sest võimalik, et tulevikus on sellel ruumil teine otstarve ja sellisel juhul oleks hea kui saaks pliiti lihtsalt eemaldada/teisaldada.

Vanasti olid ju need pioneerpliidid päris levinud... Kas keegi on vahetanud selle uue vastu ja kust siis uus leitud on?
Mures

Re: Pioneerpliidi asemel uus pliit - kust leida sobiv?

PostitusPostitas loviise » Kolmapäev Nov 05, 2014 19:29

soovitan firmat kaminakeskus tel 554 3239

Asuvad viljandis aga kaupa saadavad üle eesti. internetis http://www.pliidid.ee on nende lehel tohutu valmispliitide valik ja ise ostsin nende hulgast sellise, millel on ka tagantühendus. Teenindusega jäin ka rahule, lahked ja sõbralikud inimesed.
loviise

PostitusPostitas eltsp53 » Neljapäev Nov 06, 2014 08:40

Mina vahetasin 4 a tagasi pioneeri keskküttega pliidi vastu. olen rahul.minu pliidil on 3 suitsutoru võimalust.Küsige kauplustest, kus pliite müüakse, müüjad teavad, on võimalik tellida. Kuigi tagantjärele oleks kividest tulnud parem sooja salvestamise mõttes.Vahetati ühe päevaga ära.Edu vahetamisel!
eltsp53

PostitusPostitas Mures » Neljapäev Nov 06, 2014 14:26

Leidsimegi vist sobiva: http://www.pliidid.ee/pliidid/pliit%20Royal%20720

loodan, et nad tulevad paigaldama ka.
Mures

PostitusPostitas Tutt » Neljapäev Nov 06, 2014 15:23

Mina vahetasin oma Pioneerpliidi 3 aastat tagasi SVT pliidi Susanna vastu. Läks täpselt pioneeri asemele suitsutoru otsa ja kütab hästi. Lisaks on praeahjul täiesti toimiv temperatuuri näidik. Olen väga rahul! :ugeek:
Tutt

PostitusPostitas tali ainult pliidiga » Laupäev Nov 08, 2014 21:16

Ettevaatust! Vanal heal pioneer pliidil on ristküliku-kujuline suitsutoru, mille läbimõõt on oluliselt suurem, kui kaasaegsetel ümmargustel standardmõõdus torudel. Kui sellisest juhtida suits soemüüri, toimub kiire paisumine ja koos sellega jahtumine, tulemuseks kiire nõgi ja tahm. Kas pioneer pliite enam üldse ei toodeta? Võiks olla heaks äriideeks - olgu või inetumad kui välismaised, aga vähemalt soemüüri jaoks sobitatud!
tali ainult pliidiga

PostitusPostitas yeekim » Esmaspäev Nov 10, 2014 15:37

Ärge nutke Pioneer pliiti taga!

Ise viskasin raipe mingi 4 aastat tagasi välja ja asendasin sellega: http://www.pliidid.ee/keskkyttepliidid/Thermo_Royal_720
on mingi 3X ökonoomsem ja sooja annab vast 2X rohkem.
Ühenduskohad küljel, taga ja peal.
Eelmise postitaja (nostalgia)juttu ei tasu tõsiselt võtta.....
yeekim

PostitusPostitas Karl » Kolmapäev Nov 12, 2014 07:20

Võin müüa täiesti uue pakendis oleva Pioneer pliidi. Asub Tartus. Tel 53422533
Karl

PostitusPostitas #### » Kolmapäev Nov 12, 2014 11:59

Tere

Soovitan Kalvist. Tehemist on väga universaalse asjaga. Mul on Kalvis 4AB ja kütan 150m2 maja, saab hakkama suurepäraselt. Päevas kütan 3-5 tundi, korstnasse minev temperatuur on 200-300 kraadi kui tuharest on alumises asendis, kui soojamüüri kasutada saab tuharesti kõrgemasse asendisse tõsta ja/või kasutada otsesiibrit, et soojamüür ka soojaks läheks.
####

PostitusPostitas Marek0 » Reede Dets 26, 2014 19:39

Kas soojamüüri ära ei riku see kesküttepliit Kalvis 4AB? Räägitakse et pidi tahmama palju
Marek0

Mine Küte, ventilatsioon ja elekter

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline