Ventilatsioon teisele korrusele

Küttelahendused, elektriabi ja ventilatsiooniküsimused

PostitusPostitas clondike2 » Teisipäev Jaan 13, 2015 20:20

Palun natuke nõu ventilatsiooni osas. Tegemist vana palkmaja teise korruse renoveerimisega. Oleks vaja tekitada mingisugune õhuliikumine. Teise korruse plaan on selline:

Toad 2 ja 3 on vitskapina ehitatud ja nende tubade kohal on viilualust külma pööningut. Kui ma paigaldan tubadesse 1 ja 2 akende kõrvale automaatsed fresh klapid ja tubade 2 ning 3 lagedesse väljatõmbe otsad, mis lähevad läbi vahelae külmale pööningule ja sealt ühe toruna mööda viilualust külma põõningut läbi väliseina õue. Torud isoleeriks, torru paneks vent mootori ja programmkellaga elektrikapis hakkaks seda intervallidena juhtima. On väga jabur mõte? Pole suurema ja kapitaalsema süsteemi jaoks vahendeid hetkel, aga mingi lahendus on vaja välja mõelda ja toimima panna.
clondike2

Re: Ventilatsioon teisele korrusele

PostitusPostitas Fred » Kolmapäev Veebr 04, 2015 22:56

Kõige odavam variant:
Kõige odavam on ehitada väljatõmbesüsteem, kus värske õhk siseneb ruumidesse värskeõhuklappide (nn Fresh klapid) kaudu ning väljub san. ruumide, köögi ja muude saastunud õhuga ruumidest. Selline ventilatsioonisüsteem on küll odav ehitada, kuid kuna antud süsteemis soojustagastust ei toimu (ruumi siseneb külm välisõhk), siis selle kasutamine mõjub Sinu hoone küttekuludele väga halvasti. Näiteks ühest Fresh klapist siseneva välisõhu (10 l/s) ülessoojendamiseks küttesüsteemi abil kulutatakse välisõhu temperatuuril 0ºC 250W, temperatuuril -24ºC on see 540W ja see ainult ühe ruumi kohta hoones! Nagu Sa näed, tähendab kõige odavam variant Sinu jaoks meeletult suuri küttekulusid, mida Sa kindlasti ei soovi.

Kõige parem variant:
Kuna energiahinnad ainult tõusevad siis on otstarbekas investeerida soojusvahetiga ventilatsioonisüsteemi. Soojusvaheti ülesandeks on soojuse tagastamine ruumidesse, eesmärgiga hoida kokku Sinu hoone küttekulusid. Sundventilatsiooni kaudu majast väljuv soojus juhitakse vastuvoolu tüüpi soojusvahetitesse ja see soojus kasutatakse ära sissetulevas värske õhus. Soojatagastus sellise ventilatsioonisüsteemi puhul on kuni 80%. Kui paigaldad soojustagastusega süsteemi, siis 10 l/s õhuhulga ülessoojendamiseks kulub kõigest 110W ja seda -24ºC välistemperatuuri juures. Nendest näidetest on selgelt näha, miks on otstarbekam paigaldada soojustagastusega ventilatsioon, mis on küll kallim, kuid mille kasutamine on kordades odavam kui Fresh klappidega väljatõmbesüsteem. Soojusvahetiga ventilatsioonisüsteemi tehtud investeering tasub end kindlasti kiiresti ära!

http://ventilatsioonimehed.ee/ventilatsioon/
Fred

Re: Ventilatsioon teisele korrusele

PostitusPostitas pikk » Pühapäev Veebr 08, 2015 14:19

Jajah, seade, paigaldus, kalibreerimine + ruum selleks... ma kytan puudega ja neid mul on. Aga tore teada, vb tulevikus... peris ausalt.

Mul katlaruum keldris ja ymber met korstna olen teinud paar keerdu selle vendi k6riga. Ja alla korrusele puhub sooja ilusti. Lisan vast mootori ka, et rohkemaks ja v2hemaks seda sooja ning 6hku saada. Yles ei n2e ka muud v6imalust kui freshid. Eks alt hakkab soe yles minema ja ylalt kylm alla voolama.

Aga vendimehed ehk ytlevad, kumb on suurem patt, kas alar6hk v6i survekamber? Kas alt 150 torust puhutav 6hk ka freshi kaudu v2lja l2heb?
pikk

Mine Küte, ventilatsioon ja elekter

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline