Pelletiküte

Küttelahendused, elektriabi ja ventilatsiooniküsimused

Re: pellet küte

PostitusPostitas hai » Pühapäev Mär 05, 2006 12:36

Olen minagi seda õhksoojuspumpa kaalunud. Viimasepeal asi ju. Tõsine ahvatlus, kerge paigaldada, 4x kasutegur. Lisaküttena veel eriti hea. Ütleks nüüd keegi mulle kuidas ma näiteks oma maja teise korruse sellega köetud saaks? Ruumidest on seal garderoob, hügeeniruum, kolm magamistuba ja suur elutuba. Tervelt viis privaatset ruumi, kas hoian kõigil uksed pärani lahti?
Viimasel ajal kostab ka üha enam mingeid kobinaid selle tervislikkuse kohta, aga eks neid kosta pea iga asja kohta.
Trummile oleks üks küttesüsteem kohe kindlasti nimetada mida tasuks vältida. Selleks on see viimase aja suur hitt - klaasustega raudahjud kivikasukas(v.kipsi) ja eriti veel see,kui nende vahelt nn.sooja õhku välja puhuma panna.
Targemad väidavad, et tulikuum metallpind söestab õhus lendleva tolmu ja sissehingatavad söekübemekesed lõikavad kopsu...
Inimsõbraliku küttekeha temperatuur peaks jääma alla 90`C.

Mis puutub teistele hobi korras ladumisse, siis olen üks seppadest küll, aga mitte pottsepp. Paraku on selle vaba ajaga praegast ka nii, et kõikse aur kulub enda uue maja peale ää ja isegi oma erialast tööd pole paar viimast aastat kõrvalt võtnud. Eks see, mõne meelest, järjekordne lauslollus ole, sest odavam tuleks küll valmis ehitada lasta, aga see ei pakuks siis endale mingit naudingut.(eneseteostust v. mida iganes)...ei oska seda tunnet väljendada...
hai

PostitusPostitas Kalvis » Pühapäev Mär 05, 2006 12:47

Algse küsijale väljapakutud hind on tsipa kirves. Ise teeks sama asja paarkümmend tuhat odavamalt.
Kui arvad, et halupuuga küttesüsteem odavam tuleb siis mis on odavam? Kokkuhoid on ainult pelletipunkri ja söötja ärajäämise pealt, muu on kõik sama. Kuigi aru pole saanud õlipõleti maksab 5000, pelletipõleti üle 20000. Keerukus on sama.

Teine variant on kasutada altpõlemisega katelt. Selle viskad turvast, pelleteid või mingit isevarisevat ühtlase kvaliteediga kütust täis, reguleerid pikaldasele põlemisele ja kasutad. Ei ole täisautomaatne, kuid kuna tuli põleb kaua siis tuld pead tegema alles järgmine päev. Nende katelde puudus on parema tõmbe tahtmine ja kõrgharidusega kütja. Tule juhtimine käib kahe siibriga ja seda paljud ei oska.
Kalvis

PostitusPostitas hai » Pühapäev Mär 05, 2006 15:00

Vassilissale iga ilmaga! 100 sobib küll! arvesta, et teen poole aeglasemalt, kui müürsepp, kes seda iga pää tee. Ja siis tunnitasu ju omal kohal.

Lapiga vehkimisest, ära loodagi pääseda, tee või maaküte!

Ilusat pühapäääääva!

Kalvisele.

Minu artikklite arhiivis on kolm aastat tagasi 100 000 juba selle eest küsitud. Kas tõesti on odavamaks lännu.( võimalik, et koguste pealt siis)
hai

PostitusPostitas maakas » Pühapäev Mär 05, 2006 15:05

Kas pelletpõletiga katlale vahest puid ka võib sisse panna ?
maakas

PostitusPostitas kinnisvarahaldus » Kolmapäev Jaan 28, 2015 20:59

Kui on ikka spetsiaalne pelletikatel näiteks nagu Pelle, siis ei saa sinna puid panna.
On olemas kombineeritud küttelahendusega katlad kus võib põletada nii puitu (halud, brikett, puidujäätmed) kui ka pelleteid.
Näiteks Atmos katel:
http://www.cerbos.ee/et/katlad-keskkutt ... ugiga.html

maakas kirjutas:Kas pelletpõletiga katlale vahest puid ka võib sisse panna ?
kinnisvarahaldus

PostitusPostitas varahaldus » Laupäev Veebr 21, 2015 16:22

+ pelletiküttega saab kätte terve maja kütte- ja tarbevee - seega ei kuluta elektrit sooja tarbevee tegemiseks. Ka suvel ei kulu sooja vee tegemiseks elektrit.
+ pelletiküttega saab panna vesipõrandakütte, mis võimaldab ühtlast temperatuuri mistahes ruumi osas (ahju ja radiaatoritega pole nii hea tulemus)
+ pelletikulu keskmisel majal 7t aastas - sellega saab kätte ka sooja tarbevee. Pelletikulu on väga individuaalne, see sõltub maja soojapidavusest, soovitud ruumitemperatuurist, tarbeveekulust, katla kasutegurist, pelleti kvaliteedist jne
+ pelletiküttele saab juurde panna kütteregulaatori mis juhib põranda- ja radiaatorkütet temperatuuri järgi. See annab rahalise kokkuhoiu - pelletit kulub vähem.

trumm kirjutas:mina ei ole veel aru saanud, mismoodi see pelletiküte odavam tuleb, kui ntx elektriküte.
esiteks pead tegema suure alginvesteeringu. elektriradikad kokku maksavad maksimaalselt 10% sellest.
teiseks peab sul olema ruum katla jaoks + ruum pelletite jaoks. ka investeering - materjal + ehitamine maksab ja mitte vähe.
kolmandaks maksab keskmine inimene sellliste investeeringute puhul veel laenuintressi.
neljandaks: lisaks maksadki talvel iga kuu ca 1700 eek puhtalt kütte eest. elektri eest maksaksid 2000-3000 (sõltub maja suurusest). kui palju aastaid läheb vaja, et seda alginvesteeringut seadmetesse ja ruumi tasa teha?
viiendaks - kui see süsteemi tasuvusaeg läbi saab, on seadmed amortiseerunud ja tuleb uued osta!
katelt tuleb ka hooldada - ise ca kord nädalas + kutsuda hooldusmehi ca kord aastas. see ka maksab.
vahel läheb varuosi vaja. ntx seal siuke pikk toru osadel mudelitel - hooldusmehed ütlesid, et kui see paar korda talve jooksul nö ära põleb, siis see on normaale ja pole kallis vahetada ka. a 700 eek.
seega: mina ei ole veel aru saanud, kuidas see soodne on. mugav küll, seda jah. aga mitte soodne.
varahaldus

Mine Küte, ventilatsioon ja elekter

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline