Millega õlitada tööpinda köögis?

Mööbli valik, kodutekstiilid jne

Re: Millega õlitada tööpinda köögis?

PostitusPostitas terts » Kolmapäev Juun 14, 2006 00:36

Eestist ei saa? Kask võiks tõepoolest vist ka hea olla, üsna tugev ju, vähemalt männiga võrreldes. No tegelt on nagunii plaan Ikea-trett ette võtta. Aga muide - ´selsamal kodukal on ju kirjas, et õlitada tuleb BEHANDLA-puuõliga, sealsamas see müügil ka.
Aga, trumm, kas see kask selle aja jooksul ikka kriimulismaks on läinud?
terts

PostitusPostitas maria » Kolmapäev Juun 14, 2006 02:53

Meie tegime osmo õlivahaga ja super. See on hea, et isegi veiniplekid ei imbu sisse, vaid saab rõõmssalt ka paari tunni pärast maha. mäletan, et tavalise õliga see nii hõlpsalt ei läinud. infot saab ruutmeetri poest.
maria

PostitusPostitas Mannikas » Kolmapäev Juun 14, 2006 09:24

Mul oli ühes üleelmises üürikas köögis puust tööpind, õlitatud. Väga ilus oli. Ta ei klantsinud nagu uus, aga väga ilus oli ikka. Pealegi oli mul maal tööpinnaks vana puust köögilaud, puhas, töötlemata puu. Seda küürisin pesuseebiga ja oli ilus ja puhas, isegi moositeegemise plekid läksid välja.
Mannikas

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Juun 14, 2006 10:10

ei, mina nägin seda tööpinda viimati ca 1,5 kuud tagasi ja see kask ei ole kriimuliseks läinud (ega nad teda muidugi lõikelauana ei kasuta ka).
trumm

PostitusPostitas katariina33 » Kolmapäev Juun 14, 2006 10:43

mul plaanis teha sukupirast see tööpind, samuti ei suuda otsustada et kas vahatada, õlitada v lakkida....see õlivaha? tundub väga huvitav
katariina33

PostitusPostitas terts » Kolmapäev Juun 14, 2006 15:02

Aga kas keegi Eestist pole puust tööpinda ostnud? Olen täna internetist otsinud, aga polegi justkui leidnud.
terts

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Juun 14, 2006 15:22

mine männikule puumarketisse, seal on nii kasest kui ka tammest. ja minumeelest on nii ehitusservices kui ka rautakeskos samuti nad täiesti olemas - erineva pikkuse ja paksusega. mingi aeg tagasi oli ehitusservices ka kirsist tööpinda saada.
trumm

PostitusPostitas Dharma » Kolmapäev Juun 14, 2006 19:39

Ikea kodulehel on jah olemas spets õli aga omal ajal seal käies jäi see ostmata ja eraldi õli pärast ei hakka Soome sõitma.

Tänan kõiki vastajaid! Õlivaha kõlab hästi, ilmselt uurin, mis Majatohtris pakkuda on. Rõõm kuulda, et puidust tööpinda kiidetakse :)
Dharma

PostitusPostitas Liisa » Neljapäev Juun 15, 2006 12:01

Ideaalis võiks teda ju ka lõikelauana kasutada, aga mõttetu loota vist, et ta siis ilus jääb. Kuigi, vaatan praegu oma tammepuust lõikelauda ja pole teisel vigagi... Polegi nii kriimuline...
Liisa

PostitusPostitas kata1 » Teisipäev Juun 20, 2006 19:22

Minul on köögis õlitatud tööpind tammest, juba 6,5 aastat. Vastu on pidanud väga hästi, ainult alguses on hoolsalt vaja õlitada, et puidupind sellega küllastuks.
Vastasel juhul jäävad vee- ja muud plekid kergesti peale. Samuti olen aeg-ajalt peene liivapaberiga kergelt üle käinud, siis õli peale ja jälle nagu uus. Õlitasin mooniõliga, mis täiesti kahjutu ja lõhnatu. Samuti olen vehst mesilasvahaga töödelnud. Praeguseks paar korda aastas juba täiesti piisav.
Soovitan kindlasti, väga ilus ja mõnus.
kata1

Mine Mööbel ja tekstiilid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline