Soovitage kardinaid suurtele akendele

Mööbli valik, kodutekstiilid jne

Soovitage kardinaid suurtele akendele

PostitusPostitas plixi » Reede Sept 02, 2005 20:56

Soovitage kardinaid maast-laeni akende ette, mis jäävad tänava poole ja ainult õhtupäike paistab sisse. On kellelgi ideid? Lamell kardinad võtavad ju päris palju valgust kinni ja nii teeksin korteri veel pimedamaks. Mõtlesin vuaali aga see paistab ka läbi.
plixi

Re: mida panna maast-laeni akende ette, mis jäävad tänava poole ja aint õhtupäike paistab sisse.

PostitusPostitas kald- » Laupäev Sept 03, 2005 10:17

Mina teeks sinna paneelkardinad. Ja sellisest kangast, mis lisaks ruumile pointi, mitte niisama kangast. Vajadusel võta ühendust-töö ideest teostuseni:)
kald-

Re: mida panna maast-laeni akende ette, mis jäävad tänava poole ja aint õhtupäike paistab sisse.

PostitusPostitas olli » Laupäev Sept 03, 2005 11:00

oleneb,mis korrusel on korter ja kas vastas on maja,kust vaadatakse otse sinu aknasse.Mul on ka tänava poolne ainult õhtupäikesega suur aken, I korrus.Vastas maja ei ole ja alati oli mul akna ees tüllkardin,ka kõige õhem tüllkardin võtab palju valgust ära.Nüüd on ainult õhukesed heledad külgkardinad,tuba on valge ja ma ei märka,et keegi vahiks minu aknasse,pealegi ma ei tegutse otse akna all.Külgkardinate taga (eest ära tõmmatud )olid mul tükk aega veel õhukesed tüllkardinad ja mõnikord tõmbasin nad ette,nüüd enam mitte.Meie pimedal maal tuleks püüda iga valguskiirt.Võiks ju olla vuaal-külgkardinad ja nendele lisaks ruloo, kui ilma ei saa.
olli

PostitusPostitas hneemre » Laupäev Sept 03, 2005 23:01

Paneelina mõni suuresilmaline disainvõrk.
Neti
hneemre

PostitusPostitas plixi » Pühapäev Sept 04, 2005 19:39

korter on teisel korrusel, otse vastas maja pole, individuaalelamud on üle tee, aga sõidutee on aknast kohe näha, maja on väga sõidutee lähedal ja vahest jalutavad ikka inimesed mööda ka korterelamust ja elutuba koos diivaniga on sealt aknast ikka kohe näha.
plixi

PostitusPostitas mutt » Esmaspäev Sept 05, 2005 08:03

mis sa teed seal kodus siis, mida näidata ei või? Kui sul on II korrus ka veel, siis peavad seal küll korvpallurid ekstra su aknasse vahtimise plaaniga tänaval patseerima ja mu meelest näeksid nemadki vaid peanuppe. mine ise tänavale vaatama, mis sinna kätte paistab. Ehk sulle rohkem tundub, et elaksid nagu teiste silme all, tegelikult pole asi üldse nii hull: kui ma lähen mööda tänavat ja näen ühest aknast mingit inimest askeldamas -so what?
mutt

PostitusPostitas plixi » Esmaspäev Sept 05, 2005 15:23

kusjuures jah, ennem pole elus niisuuri aknaid olnud ja ehk ongi tunne et kõik just sisse näevad ka sama suurelt kui ma välja....
plixi

PostitusPostitas lill » Kolmapäev Sept 07, 2005 07:29

mina paneksin lakke kaks siini ja kasutaksin tavalisi rikkalikke (heledaid)külgkardinaid, mis oleksid lausa maas.Ja nende taga hästi õrna akna laiusega sama laia(ilma voltideta) tüllkardinat.See põrandani aken vajab ise eksponeerimist ja peaks olema vaba vähemalt meetri ulatuses.
lill

PostitusPostitas kald- » Kolmapäev Sept 07, 2005 09:13

Põrandani aken vajab tõesti ise eksponeerimist-miks siis sinna kaks rida kardinat veel panna???? Vähem on parem! Alati.
kald-

PostitusPostitas Katrin » Kolmapäev Sept 07, 2005 18:23

plixi soovidele vastab vist küll ainult peegelpinnaga aknaklaas- sina välja näed, teised sisse ei näe (isegi mitte siis kui tuli põleb toas).

aga siiski... kuskil nägin (ei mäleta kas ajakirjas või telekas), et rulookardin oli pandud käima alt ülespoole mitte klassikaliselt ülevalt alla . selline lahendus peaks ka sulle sobima? küsi kardinasalongidest. tõmbad kardina soovitud kõrgusele ja ülevaltpoolt paistab ka valgust/päikesekiiri tuppa. omadest kogemustest võin öelda, et madala õhtupäikese eest tahan tihti varjuda.
Katrin

Mine Mööbel ja tekstiilid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist