Käsisaag

Kõik küsimused, arutelud seoses töövahenditega

Käsisaag

PostitusPostitas annelii3 » Neljapäev Jaan 11, 2007 20:11

Ma ei tea, kas see on päris õige koht küsida, aga paremat ka ei leia. Mureks on kahemehe saag, nii umbes 35 aastat vana. Kas selliseid veel üldse kusagil teritatakse? Tallinna kandis oleks vaja.
annelii3

Re: käsisaag

PostitusPostitas bakunin » Neljapäev Jaan 11, 2007 23:13

vana-lõuna uulitsas, baltika nuka taga, lõunaturu vastas, on üks teritamise koht - hakklihamasina terasid ja nugasid ja ketassae terasid igal juhul teritavad - ehk võtavad selle sae ka ette.
samuti tiba edasi, vineeri uulitsas, fanerka jäätmepoes, võeti vähemalt paar aastat tagasi saeterasid teritada.
---
a kesse omanik on?

---
---
i don't know what i want but i know how to get it
bakunin

PostitusPostitas annelii3 » Teisipäev Jaan 16, 2007 16:36

Annan igaks juhuks aru tulemustest.
Fanerka poes plaksutati küsimuse peale silmi. Eitavalt. Baltika nurga tagant leidsin lõpuks (nii pimedas kohas pole ma tükk aega Tallinnas käinud) sildi, mis ütles, et asume nüüd Nõmme tee 3a. Kes need me on, ei olnud kirjas. Aga ma helistasin antud numbril ja vastati, et "me" teritavad saage küll. Nii et aitähh, oli abiks.
annelii3

PostitusPostitas bakunin » Teisipäev Jaan 16, 2007 18:12

kummas fanerka poes käisid - seal neid mitu.
et baltika nuka tagant siis kolind? päh, sitt lugu, plaanisin just noad teritada viia - eks siis tule nüüd nõmme teele kolistada ...

pole tänu väärt

...

see kant on see kant, kus talina agulist veel midagi alles on - see pole nii popp koht, kui kalamaja, aga mu meelest seda südamlikum ... ja millised keldripoed meil siin veel on ... nagu vanasti ...
---
a kesse omanik on?

---
---
bakunin

PostitusPostitas annelii3 » Neljapäev Jaan 18, 2007 12:30

Käisin tagumises, pärnu mnt poolt vaadatuna, selles, kus tootmisjääke müüakse. See oli üsna selle nurgataguse lähedal, kust ma nõmme teele suunava sildi leidsin.

Kant on ise päris lahe jah, käin ise vahel seal fanerka klubi poolses otsas, seal muidugi on päris noobel agul.
annelii3

PostitusPostitas bakunin » Neljapäev Jaan 18, 2007 14:56

siis oli õige koht küll - ju nad siis enam ei tegele ...
kas nõmme teelt said abi?
---
a kesse omanik on?

---
---
bakunin

PostitusPostitas hq » Reede Jaan 19, 2007 14:19

Mis jama? Osta lapik saeviil, keeda tass kohvi, pane raadio mängima ja tund aega närvipuhkust pakub sulle terava sae. Viilida tuleb lükates seest väljapoole, mitte edasi-tagasi nühkides. Hammaste jooksu saad rihtida kasvõi väikse tellitava võtmega. Kui teritad, siis hambad jäävad lühemaks ning seetõttu sae tee kitseneb, mis teeb saagimise raskemaks. Sellepärast tuleb hambaid painutada, et saetee jääks ca 2x laiem kui saeleht.
hq

PostitusPostitas annelii3 » Esmaspäev Jaan 22, 2007 11:26

Arvan, et sain abi. Reedel viidud sae saan tagasi kolmapäeval. Hinnaks arvati 60-70 raha. Kui saag uuesti nüriks läheb, kaalun ka tassi kohvi ja raadio ja närvipuhkuse varianti=).
annelii3

Mine Tööriistad ja töövahendid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline