Taldlihvijat tahaks

Kõik küsimused, arutelud seoses töövahenditega

Re: taldlihvijat tahaks

PostitusPostitas ats » Kolmapäev Nov 28, 2007 14:16

kui vaja pahtlit lihvida siis parim ikka taldlihvija , ei söö ennast sisse.ja osta ikka korralik asi ,säästad närve ja raha.odavatel nn handymani riistadel mootorid ,lulitid tolmule avatud ja lõpevad varsti.MAKITA jutt õige ,tegu tugeva brandiga.veel soovitaks metabod,boschi,.norm hind ca 1500- hea pööre ca 10000 pm .
ats

PostitusPostitas mYgri » Kolmapäev Nov 28, 2007 15:23

Seda teavad kõik, et makita, metabo, bosch, jt... tugevamad brändid on (muide handymann müüb ka boschi ;)), aga ei saa ju kõiki neid korraga osta... :D Ja alla 10k pöörde pole isegi 200kroonistel 8-)

Äkki soovitad siis konkreetse instrumendi selle 1500 eest!? Ja selgitad, miks see teistest parem!
Tänud ette...
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas Mirjam » Kolmapäev Nov 28, 2007 15:39

Minu arust ei olnud siin üldse juttu brandist, vaid küsimus oli, MILLINE lihvija ja kas konkreetselt SEE mudel sobib. Ning see pisike asjandus võib suuremale mehele (ja mYgri seda ju on) tunduda mänguasjana ja minul vist ka selgelt öeldud, miks ma just SEDA mudelit ei taha (kuigi keskmist kasvu naisterahvas, aga tundub ka mänguasjana).
Brand brandiks, aga tuleb ikka ka vaadata kas seda ka tööd tehes mugav käes hoida on.
Mis kuramuse kasu mul on igati vingest profi-minifreesist kui väsitab ruttu kätt - tahestahtmata paneb igatsema Handymanni 10x odavamat ja 2x kergemat.
Aga ei või isegi kobiseda - mehe kingitud. Meestele vist tõesti lähevad korda rohkem brand ja tehnilised andmed kui kasutusmugavus.
Mirjam

PostitusPostitas fie » Kolmapäev Nov 28, 2007 16:46

selleks paningi mitu marki,et need suht võrd väärsed oma parameetritelt. lõppotsuse tegemiseks mine ikka poodi ,ja katsu kuidas kätte istub ja arvesta mis töid vaja teha oleks ka edaspidi. omal on metabo taldlihv 210 W 27300 pööret korraliku paberikinnitusega (ei traadiga) tolmuimejaliides,mootor kinniste ! harjadega.Hea mugav töötada ka laes.sobib standard laiusega paber. to mirjam. ära neid 300-küll igatse ,need rohkem põrisevad niisama,ja kergemad on nad seepärast mootoris ei ole laagreid,korpus õhemast ja purunevast mat.jne. aga kui vaja ainult ühe toa remondiks ,osta aga,pärast koos prahiga konteinerisse(:P)
fie

PostitusPostitas Mirjam » Kolmapäev Nov 28, 2007 19:41

fie, Mirjamil on Boschi taldlihvija olemas, millega ta väga rahul on.

Aga Mirjam igatseb saada selle ´universaal-nahaal` minifreesi-lihvija-puurija-graveerija- jne Broxxon Micromat´i asemel , mis on väga trendikas (rohelist värvi ka!) ja väga hea tööriist kui tal poleks puudusteks see, et pean teda tihti ja mitu tundi järjest käes hoidma, saamata ka suurt käeasendit muuta, sest tal on lisaks raskusele ka väga lühike juhe (ilmselgelt meeste tööriist!).
Ja nii ma igatsengi seda mitetrendikat (musta värvi veel pealegi), trossiga Handymanni (võid näha seda kataloogis 5. lk) minifreesi, mis küll läbi häda teeb sama töö, aga on hulga kergem ja see tross piisava pikkusega, et saaksin sellega oma tegemisi teha kas või pea peal seistes kui oleks soovi..
Mulle tõesti ei loe niivõrd tööriista valmistaja kuulsus, kuivõrd selle riistapuu kasutamise mugavus, pealegi kui ta polegi nii igavene kui see profi oma, siis sama hinna eest oleks neid võimalik ikka hulgim osta.
Mirjam

PostitusPostitas fie » Kolmapäev Nov 28, 2007 22:24

kuule Mirjam ,kui minu nõder mälu mind alt ei vea siis teema algataja otsis lihvijat lagede tegemiseks8-) see vigur ,mis Sind põlvist nõrgaks võttis (minifrees) aga kuulub rohkem dentistide ja restauraatorite põhivarustusse
fie

PostitusPostitas Mirjam » Kolmapäev Nov 28, 2007 23:40

Ma tean, mida teemaalgataja otsib. Ja ta ootab nüüd pikisilmi nendelt teadjameestelt, kes neid branditooteid kangesti kiidavad, ka konkreetseid soovitusi selle kõige parema lihvija kohta :D (jääbki vist ootama...)

Aga ma tõin ka näite selle oma igapäevase tööriista näol (mis ei võta mind mitte põlvist nõrgaks, vaid õla valusaks :( ), et need paljukiidetud väga head riistapuud ei ole igakord niiväga head. Kuigi jah, kui ma kasutaks seda Broxxonit ka sama harva kui Boschi taldlihvijat, siis küll kiidaks, aga pea igapäevase tööriistana on ta tõesti MINU jaoks väsitav. Mina oskan soovitusi anda ainult nende vidinate kohta, mida ise kasutan ja toon põhjendusi nende kohta, mida ma ei ostaks, ainult oma kogemuste põhjal, mitte kuulujuttude alusel ega paljalt tehniliste andmete järgi.

Ja muide, trummi juttu võib alati usku - ta teeb ikka enne põhjaliku uuringu ja pealegi kogemusi nende riistapuude käsitlemisel ka omajagu. Mina aga sihuke lohe - otsin mugavamat, olgu või sitemat :D
Mirjam

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Nov 29, 2007 01:21

Mulle kohe meeldivad sellised konkreetsed soovitused, et kinnitus peab olema korralik, laagrid head, harjad kinnised, mootor tugev, jne jne.. :D
Mida krdit teab mul harjadest ja laagritest rääkida geelküüntega kassapidaja... Täna võimlesin jupp aega ühes spetsialiseeritud tööriistapoes, et ((noor)mees)müüjale selgeks teha, mis asi on taldlihvija . Tal jäi üle ainult nentida, et neil tõesti ei ole seda 8-)

Tartus asjade ostmisega üldse väga nutune seis! Kõige profim tööriistakeskus müüb kah ühtainust brändi... ::o Kui mitte arvestada neid supermarketeid, siis kõige suurem valik oligi Handymannis :). Peale Boschi veel AEG, Makita ja veel mõned odavad LuxProTurboPower... asjad :)

Mirjam, kas Sul on täpselt selline, nagu pildil? St traatkinnitusega? On tal peale selle see takjakinnitus (või kuidas seda nim.?) ka? Siin oli müügil sarnane nõrgem mudel ainult kleepuva põhjaga. Võib ju olla mugav ja hää, aga kui metsa vahel spetspaber otsa saab, on kööga... Pealegi see paber ca 3.5x kallima hinnaga harilikust aukudega (kah spets)paberist.

Täpsustuseks neile, kes pole siiani teemapüstitust viitsinud läbi lugeda: [b]lakke[/b] ei tule mul käesoleva töö käigus teragi pahtlit! Seintest on ainult juttu olnud :) Ja sealgi lihvimist minimaalselt, sest armastan kõik pahteldamisega maximaalselt siledaks ajada (loe: vihkan tolmutamist).
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Nov 29, 2007 01:45

fie Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> omal
> on metabo taldlihv 210 W 27300 pööret korraliku
> paberikinnitusega (ei traadiga)

hmmm...
Metabo kataloogis on no-load tippsagedus 26 000...
Rohkem abi oleks, kui siis juba konkreetse mudeli nimetad või lingi annad (tu)
mYgri

PostitusPostitas fie » Neljapäev Nov 29, 2007 02:16

mark on SR 20-23 pööretega läksin ennist vähe uljaks, tglt 21700 vaata STOKKERi lehele ps sobib tavaline rullipaber ,nt HIOMANTI.
fie

Mine Tööriistad ja töövahendid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline