Taldlihvijat tahaks

Kõik küsimused, arutelud seoses töövahenditega

Re: taldlihvijat tahaks

PostitusPostitas Mirjam » Neljapäev Nov 29, 2007 02:57

Mul hea uurida - masin kohe kõrvalt võtta, täna juba sai natuke lihvitud.
Ei ole traatkinnitusega, mark PSS 240 A. Lihv( midagi riidetaolist) käib takjakinnitusega. Kuna ma just kõige parem pahteldaja ei ole, siis mul ikka seda nühkimist hulgim ja kaasasoleva lihvmaterjali kulutasin õige ruttu. Poest originaale ei saanud, võtsin siis teised samasuured, mis ka krõpsuga külge lähevad ja tagusin teritatud servaga toruga originaali järgi augud sisse. Kusagilt sai mees osta ka paki originaal lihvpaberit. Nii et, lihvimismaterjali mul jätkub (ma hamstri tüüpi - on vaja või mitte, aga varud peavad olema :D)
Sellise tallaga http://i042.radikal.ru/0711/fe/6a179c6592a2.jpg
ja tehnilised näitajad http://i036.radikal.ru/0711/38/adbf0833b562.jpg
Ostetud paar aastat tagasi, minu käes omajagu vatti saanud ja mehe töökojas ka (kui üürilistele ruumid remontis) sai parasjagu vilet ja vatti. Ta küll alati hädaldab, et miks ma endale bossesid ostan, aga kasutab neid kõiki, ise ostab mingeid kollaseid (pole valmistajat uurinud, tal nad töö juures ja minu omad käepärat kodust võtta, vahel kaovad need ka sinna töökotta),aga kindlasti paremad :D
Mirjam

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Nov 29, 2007 10:53

fie Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mark on SR 20-23

Seda ma kahtlustasin jah... Kuigi see Boschist tunduvalt kallim, kaalun sügavalt asja... st lähen Stokkerisse ;)

Mirjam, kui paberitega probleeme, siis Handymann müüb kõiki Boschi papreid! Tartus siis Lõunakeskuses.
Ja aitäh info eest! (tu)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas Mirjam » Neljapäev Nov 29, 2007 13:25

Aitän ütlemast, ma vaatan kõigepealt Viljandi omasse, peangi minema uut kruvide hoiuriiulit oma vidinate jaoks ostma.
Muideks, selle Handymanni müüja on ainus meesmüüja, kes ei vahi mulle kui hullumeelsele otsa, tal on vist kogu kaubakataloog peas, sest mida müügis ei ole, lubab alati tellida ja ma olen ka alati saanud just täpselt selle vidina mida soovisin. Leidub ikka tarku mehi (müüjaid), sest öeldakse ju, et naine ei tea kunagi ... :D

Aga jah, see bosse on vist rohkem naistekas - mul kuidagi märkamatult juba 5 selle firma toodet koju siginenud B)-
Mirjam

PostitusPostitas trumm » Reede Nov 30, 2007 22:29

ma praegu siia mygri pärast tulin, aga siis lugesin, et mu soovitus puha asjata :D

nimelt kavatsesin öelda, et kui sa lagesid pead lihvima, siis ainuke kriteerium peale pöörete (mu omal 22 000) on kaal. no mugav käepide ka muidugi. trumm on 2 päeva lagesid lihvinud ja võib kinnitada, et mida kergem masin, seda parem. kõik muu on jummala tähtsusetu, kui te sellega just leiba ei kavatse teenima hakata. otsisin oma no name taldlihvija (tegelr power craft) tsheki ka üles - handymanist ostetud, maksis 235 eeku. traatidega kinnitus jne. aga oma tööd teeb hästi ära ja mingeid spetspanereid ka vaja pole - tavaline liivapaber, mida rullis müüakse, sobib väga hästi. lihvib nagu miilenki, aga vat laes läks lõpuks tiba raskeks... nüüd oleks massaazhi vaja :)
trumm

PostitusPostitas Kairo » Laupäev Dets 01, 2007 17:58

Mul on ka Makita taldlihvija. Igati tasemel masin. Paar aastat tagasi tuli ymarlihvijaga yks täispuidust riiul siledaks tömmatud. Köik oli ilus ja korras kuni ma värvilise vaha peale tömbasin. Siis tulid nähtavale absoluutselt köik jäljed, mis masin oli teinud. Ma ei tea siiani, kas see oli minu, masina vöi liivapaberi viga :-P Masin oli mingi odav hongkong. Peale seda olen köik puitpinnad tallaga siledaks vedanud.
Eelmine aasta lihvisin vana Singerit. Eriti pikk ja närvesööv projekt. Laenasin äiapapalt lintlihvija, mis osutus eriti jöhkraks masinaks. See tegi esimese tömbega 'puhta töö', tömbas spooni ribadeks. Kirusin end maapöhja. Mis mul muud yle jäi kui lindiga kogu laud uuesti yle teha.
Kairo

PostitusPostitas fie » Laupäev Dets 01, 2007 18:34

halloo ,ega viga pole lihvijas kui raspelpaberiga peale lennata. Laki mahavõtmisel alustaks 80 paberiga seejärel100, ja viimane lihv 150 kui tahad ideaalset pinda siis peale lakkimist ,või värvimist lihvi 180paberiga seejärel kanna peale viimane kiht.
fie

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Dets 03, 2007 12:32

kui vana mööblit renoveerid, mis õli, vaha v shellaki alla läheb, siis viimane lihv soovitavalt vähemalt 240-ga. shellaki puhul pole ka 400 liiast.
trumm

PostitusPostitas trumm » Laupäev Dets 08, 2007 00:07

pahtlilihvijatele

trumm, kes on ise 3 päeva ja kelle maalrid on teise 3 päeva pahtlit lihvinud, võib kinnitada, et see pika varre otsa käiv käsilihvar on igati asjalikum kui taldlihvija. esiteks läheb palju kiiremini, teiseks on palju vähem tolmu näos ja peas ja kolmandaks on kergem ka. nii et pahtli jaoks pole taldlihvija mitte kõige parem mõte.. või kui, siis ainult siloite jaoks (seda on raske lihvida), samas võõiks siloite asemel kasutada uniflotti ja käsilihvimine ikkagi kõige kiirem ja kergem
trumm

PostitusPostitas mYgri » Esmaspäev Dets 10, 2007 11:55

oot... kas need tolmukogumise torud-kotid lihvijatel on niisama ilupärast, et käsitsi vähem tolmutab? 8-)
Ma just sellepärast masinavärgi muretsemisele mõtlesingi, et seal nagu tolmu tootmine veidi rohkem organiseeritud kui niisama liivapaberiga vehkides...?
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Dets 10, 2007 13:20

kui oled juba tund aega käed ülespidi ja pea kuklas seal lae all nikerdanud, siis muutub iga lisagramm arvestatavaks raskuseks - see käis siis koti kohta. toru puhul lisandub veel see, et ebamugavam töötada ja ta on sul kogu aeg jalus. juba juhe on piisavalt ebamugav :)

enivei - ma ise enam lakke küll taldlihvijaga ei roni - seda jäädki lihvima.... meeletult läheb aega. käsilihvariga oluliselt kiirem.
trumm

Mine Tööriistad ja töövahendid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline