Pühadekaunistused

Jõulu-, lihavõtete ja muud kodu kaunistused

Pühadekaunistused

PostitusPostitas heihei » Teisipäev Jaan 02, 2007 09:00

Kodud said pühadeks kaunistaud - advendiküünlad,jõulupärjad,lampideread,kuused,oksad,küünlad,säravad kuulikesed.
Kusagil foorumis tekkis vastuseis advendiküünaldele kui maitsetutele.Hakkasin mõtlema, mis on siis meie tavapärastest jõulukaunistustest maitsekas?Kuusk,oksad,päris küünlad - ja ongi vist kõik,millega mööda ei saa panna.Aga igasugused muud asjad, mis on ainult sära pärast,ongi ju maitsetud.
Mis on siis see, mis välise pühademeeleolu looks ja oleks maitsekas ruumide kaunistusena edaspidi?
kasutajanimi gerda
heihei

Re: pühadekaunistused

PostitusPostitas mYgri » Teisipäev Jaan 02, 2007 11:01

Pühademeeleolu loob ikka see, mis endale meeldib. Maitsekusega kehtib vist rusikareegel - mida vähem, seda parem! Ja pole vahet, kas säästuka plastmassist advendiküünal või elusate tõrvikutega ehitud eksootiline okaspuu :) Üldpilt on oluline.
Siinkohal meenutan mulle täiesti arusaamatut kiidulaulu Tartu linna dekoratsioonide aadressil... Tervikust jäi mulje nagu ühest suurest juudijõulupuude võsast :D Seda adusin siis, kui läbi palju maitsekamalt illumineeritud Otepää ja Viljandi sõitsin. Aga nagu ikka... maitseasi...
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas lilles » Teisipäev Jaan 02, 2007 11:21

Siis kui Soomest toodud/saadetud advendiküünlad ainult väljavalitutel olid, oli see väga maitsekas. Nüüd kui seda igast säästukast saab ei olegi enam?! See on tõusikute mõtteviis. Ära pane tähele. Kui meeldib (ka mulle meeldib kui suure maja aknad jõulude ajal advendiküünaldega kaunistatud on) lase käia!
lilles

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Jaan 02, 2007 14:02

tartu oli sel aastal kahjuks jah päris kole. võib-olla lume taustal oleks see kõik end paremini välja mänginud, aga praegu näiteks hoidsin/hoian raekoja platsilt eemale :)

minu meelest pole ka oluline, milline su kodu on ja mingit ühte standardit ei saa sellele olla, sest tegu on su oma koduga. õige on see, mille keskel sa ise end hästi tunned. mulle näiteks sätendav kard ei meeldi ja oma koju ma seda ei pane, aga naabrite uksel ilutseb poolest detsembrist erivärvilisest sätendavast karrast meisterdatud jõulupärg.
mulle meeldivad elektriga kaarjad jõuluküünlad, aga meie majas pole rohkem kellelgi selliseid aknal. päris küünlaid saame põletada vaid valitud kohtades, sest kahjuks kassid oma kasuka ja koheva sabaga ei oska hästi arvestada, kui kergestisüttivad nad on :P
kassijagaja2

PostitusPostitas maalane » Teisipäev Jaan 02, 2007 19:17

Need sinised puud Emajõe ääres olid täitsa ilusad,aga jah,ühtset tervikut nagu ei tekkinud.Ühes kohas nii,teises naa.
Ise ma endale neid kolmnurkseid plastmassist jõuluküünlaid ka ei ostaks,mulle meeldivad ka kaarjad rohkem.Endale koju ostsin hoopis metallist,kuna need sobivad minu koju rohkem.Aga samas pole mul midagi selle vastu,kui teised neid endale ostavad.Sellisel pimedal ajal on ikka ilusam õues kõndida,kui akendel tulekesed põlevad.Ja tore,kui inimesed ka endale meeleolu loovad,mitte ei löö käega.Mulle ehk ei meeldi need igasugused vilkuvad lambikesed,aga samas lastele meeldivad need jälle väga.Väga sädelevad ja värvilised ka ei meeldi.Aga see ongi ikkagi igaühe enda asi,missuguseks ta oma kodu ehib.Peaasi,et endale meeldib.Ja enamasti maitsemeel ka areneb.
maalane

PostitusPostitas Dii. » Teisipäev Jaan 02, 2007 21:53

Mina viltisin ise kolme värvi villast - valge, naturaalne hall, naturaalne must. Villa vahele viltides lisasin kuldseid pitsitükikesi jms. Tulemus sai (enda meelest muidugi) meeletult ilus ja (enda meelest muidugi) :) pole ilusamat ehitud kuuske enne näinud.
Aga maitse üle muidugi kakeldakse, aga seda ma ei viitsi :)

Kõike ilusat!
Dii.

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Jaan 02, 2007 23:52

maalane, mulle ka need emajõeäärsed sinised puud meeldisid kõige rohkem. paljud hädaldavad, et sinine pole üldse jõulu- ega talvevärv, aga minu meelest koos lumega moodustaksid nad lause ideaalse komplekti.
aga linnakuuse punane mulle eriti ei sümpatiseerinud.

kodustest ehetest veel, et oleks meil kuuske kuhugi panna, valiksin ehted kõik ühesugused, ühe kuju ja värviga. maale sel aastal just ostsime ühes komplektis kuuseehted, punast värvi, osad tuhmid ja osad läikivad. jama oli ainult see, et elektriküünlad kuusel olid värvilised - mulle need ja vilkuvad, samamoodi nagu maalaselegi jälle :P ei meeldi. väiksena, jah, meeldisid mullegi, aga praegu pigem ärritab kui loob meeleolu.

üks ilusamaid kuuski aga, mis meil olnud on, oli meie linnakorteris, millele ema ise siidipaelast lipsud külge meisterdas. punased olid, äkki rohelised ka, täpselt enam ei mäleta. aga õudselt ilus oli, tagasihoidlik, armas ja stiilne. kahju on küll aastate jooksul maale kuhjunud jõuluehteid kappi seisma jätta, aga võimalusel teeksin järgnevatel aastatel maale samasuguse puu.
kassijagaja2

PostitusPostitas aliceinwonderland » Neljapäev Jaan 04, 2007 02:59

Minu lapsepõlvekodus ei esinenud mitte kunagi ühtegi elektrilist jõulukaunistust - ei vilkuvat ega mittevilkuvat, neid peeti meie pool tõeliselt maitsetuteks. Kuuse kaunistasime me, lapsed, nende kuulikeste, karra ja omatehtud kaunistustega, mis olemas olid, küünlad ka peale ja minu meelest sai ikka ilus. Praegu, oma perega elades, on mul pisike kuuseke, mille otsas mesilasvahast pressitud inglikujukesed, õlest kaunistused ja südamekujulised piparkoogid, igal ühe pereliikme nimi glasuuriga pealekirjutatud. Muud staffi ka natu korteri peal ning küünlaid siin-seal.
Põhimõtteliselt ühtin mYgri arvamusega, et pühademeeleolu tekitab see, mis meeldib. Maitsekus ei tohiks vast saada eesmärgiks omaette, aga eks seegi ole maitse asi ;)
P.S. Tartu Ülikooli peahoone oli/on (?) nagu Dineyland sel aastal, mulle üldse ei meeldinud - totaalselt ülepakutud.
aliceinwonderland

PostitusPostitas kassijagaja2 » Neljapäev Jaan 04, 2007 08:16

TÜ peahoone on igal aastal, ka sel korral, üks maitsekamaid asju Tartu jõulukaunistustest üldse. Muide, see oli samasugune eelmisel ja üle-eelmisel, võib-olla aastal enne sedagi, täpselt enam ei mäleta. Ma küll ei kujuta ette, kuidas saaks veel stiilsemalt teha kui see, sambad elektriküünaldega kaunistatud ja ees postidevahelised ketid kuusevanikute-küünaldega ehitud. rohelised oksad ja valged küünlad, ja kui see pimedas (ja lumega) kõik veel helendab, on see suisa hingemattev minu meelest. Aga ülejäänud kaunistustega ei läinud see sel aastal üldse kokku.
kassijagaja2

PostitusPostitas Mimi » Neljapäev Jaan 04, 2007 18:10

TÜ peahoone jõulukaunistused on küll viimseni välja peetud. Üle pakutud ei ole siin midagi. Ega suuri sambaid saagi õlgede ja piparkookidega ehtida - kodune kuusk ja linna kaunistamine ikka väga erinevad projektid.
Mimi

Mine Pühad & dekoratsioonid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline