Jõulukuusk

Jõulu-, lihavõtete ja muud kodu kaunistused

Jõulukuusk

PostitusPostitas su » Teisipäev Nov 20, 2007 10:53

Kas kellelgi on häid soovitusi kuidas jõulukuusk toas paremini säiliks
su

Re: jõulukuusk

PostitusPostitas p » Teisipäev Nov 20, 2007 12:06

Osta potitaim. Seisab toas kaua ilus, kevadel saad õue istutada.
p

PostitusPostitas Uubik » Reede Nov 23, 2007 15:05

Thuni kalender soovitab jõulukuusk maha võtta ja tuppa tuua 20.12. Võib ju proovida? Aga siis tuleb see ikka ise metsast tuua. Turukuuski ju ei tea kuna juba raiutud on.
Uubik

PostitusPostitas passer urbanus » Reede Nov 23, 2007 16:40

mulle mullu või tunamullu sokutati ceresest kaasa pakike sedasama pudi, mida lõikelille vette pannakse - aitas küll ...

aga tiba on ju veel aega?
passer urbanus

PostitusPostitas muska » Esmaspäev Nov 26, 2007 15:06

mina ostsin paar aastat tagasi Pagaripoiste bussijuhi käest Jõululaupäeval kuuse, ilm oli külm. Kui kuusk kodus üles sulas kukkusid KÕIK okkad maha. See puuke oli vist jaanipäeval raiutud.
muska

PostitusPostitas eneli » Pühapäev Dets 02, 2007 19:41

kõik need erinevad lõikelillede säilitajad aitavad saetud ja lõigatud kuuskede ja nulgue puhul. Määravaks saab kinlasti ka millal ja kuias puud hoida. Ise ma ei teagi millisest kuusest on rohkem kahju, kas sellest millel oka puisevad või milel on jaanuari lõpus noored kasvud. Tegelikult kutsuks ülesse pigem seda rahvast pärast söömist rappa. Asukoha polest vist küll pigem seda Tallinna ja Hrjumaaga külgnevat rahvst: Harjumaa piiril asub Kakerdja raba. Kutsuks kõiki kel pole halva ilma, libedal laudteel, natuke müstilise hiiesare, sooja lõkke jne vstu näiteks 26 dets nii 12:00 paiku sobiva kostiga nii endale kui metsa elukatele Rappa. Tean, et sinna võib attuda valede otsuste tõttu ka kergemini kui ette kujutaa osat võib.
eneli

PostitusPostitas takjas » Esmaspäev Dets 10, 2007 03:49

Sel kevadel tegin oma unistuse teoks ja istutasin potti kuusekese linnakorteri jaoks.
Suvel kasvas kenasti ja praegu istub ta mu rõdul, ootab, millal peokleidi selga saab. Alati on olnud meil laeni kahar jõulukuusk , aga sel aastal siis sedamoodi.
Keskküttega elamises ei pea kuusk kunagi okkaid kolmekuningapäevani.
Ja olen tüdinenud okaste kokkukorjamisest.
Plastkuusk ei tule kõne allagi.
takjas

PostitusPostitas Eva B » Esmaspäev Dets 10, 2007 10:59

ka ahjuküttega majas pudeneb kuusk kergesti paljaks, eriti, kui kuusk suurest ahjust 2 m eemal on :P aitama peaks kuuske veega piserdamine, kuid see okaste püsimine on kuuseti erinev, üks aasta olid mul jõulukuusel ilusti okkad peal ja ei piserdanudki.

potikuusega on see asi, et ta hakkab toasoojas kiiresti kasvama, valguse puudumisel aga kasvud venivad... ja teine asi - kui nüüd talle sedasi kasvuperiood tekitada ja siis jõulude lõppedes õue viia (külma kätte, uuesti puhkeperioodile), on see potikuusele kindel surm...
iseasi, kui saad teda jahedas säilitada (ja ka ehitud peast jahedas ruumis hoida) või siis hoopis kasutadagi ainult selle aasta jõulu tarbeks.

seetõttu ma ei saagi aru, miks üks Eesti firma kavatseb kanada kuuski potijõulukuuskedeks müüa (lugesin ajalehest). need on ju ilmselgelt liiga kallid ja väärtuslikud, et neid niimoodi lörtsida. enamikel aga pole talveaeda, kuhu kuusk mõõdukalt jahedasse (ja valgesse!) tõsta kevade tulekuni.
Eva B

PostitusPostitas eneli » Neljapäev Dets 13, 2007 19:19

Eva B 100% nõus - teooria võimalik , sest puul juured all kuid praktikas????
eneli

Mine Pühad & dekoratsioonid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline