Milline kuusk aeda jõulupuuks?

Jõulu-, lihavõtete ja muud kodu kaunistused

Milline kuusk aeda jõulupuuks?

PostitusPostitas Linnalaps » Neljapäev Aug 12, 2010 19:29

Tahaksime istutada aeda kuuse, millele jõulu ajal tulukesed külge panna, jääks ära see kuuse tuppatarimine.
Aga milline sort osta? Tahaks sellist, mis kasvab nii 3-4-meetriseks, mitte rohkem. On kellelgi kogemusi, oskate soovitada?
Linnalaps

Re: Milline kuusk aeda jõulupuuks?

PostitusPostitas kassikakk » Reede Aug 13, 2010 12:16

Soovitan nulgu, on dekoratiivsem ja puukoolidest saad infot sobiva kõrgusega sortide kohta.
kassikakk

PostitusPostitas Liina » Laupäev Aug 14, 2010 13:07

Kõige aeglasekasvulisem on korea nulg, kellele juba allameetrimehena tulevad püstised käbiküünlad külge. Pookimata liigiga on lihtsam ja kindlam ning kindlasti ka rahakotisõbralikum. Harilikul kuusel on ka palju erineva kasvukujuga ja -kõrgusega sorte. Arvan, et kõige suurem valik on Tartu Puukoolis. Nad paljundavad neid seal ise. Nende kodukal on ka sortidest infot. Või eelnevalt külastada Luua arboreetumit, kust leiab väga palju erinevaid kuuskede ja ka muude okaspuude vorme. Siis juba on pilt silmade ees millist puukest endale muretseda. Samuti on Tartu Puukooli juures näidisaed olemas, kust võimalik uudistada kui suureks aastatega need puud kasvavad.
Liina

PostitusPostitas jalutaja » Laupäev Aug 14, 2010 13:17

Mina võtsin korea nulu ja kanada kuuse. Aeglasekasvuline see nulg küll ei ole. :) Aga nulgu võib pügada, nii on mul juba üks jõulupuu olemas, kuni kanada kuusk sobilikku kasvu jõuab.
K
jalutaja

PostitusPostitas t » Laupäev Aug 14, 2010 17:54

mul ka korea nulg jõulupuuks ja väga kaunis. Saab ju ka kujundada tema kasvamist. 7 aastaga on ikka 2 m kõrguseks kasvanud. Olen teda ka pisut tagasi näppinud.
t

PostitusPostitas Linnalaps » Laupäev Aug 14, 2010 22:24

Aga kuidas teda "tagasi näppida" - kui ladva maha lõikan, läheb ju põõsaks kätte?
Linnalaps

PostitusPostitas Triinulepa » Pühapäev Aug 15, 2010 03:02

Meil sama teema ja valituks osutus hariliku kuuse sort "Barry". Uuri näiteks Nurga Puukoolist.
Triinulepa

PostitusPostitas t » Pühapäev Aug 15, 2010 13:39

näpin noori kasve tagasi kui need pole veel puitunud janui alguses. Ei ole luuaks läinud. Noore värske kasvu võtan 1/3 peale tagasi. Kui luuaks minevad kasvud tekivad, siis saab ka ju need ära näppida ja hoida latva. Mina pole õppinud aednik ja elu on mind õpetanud. Eks siin on kogenumaid, kes ilmselt paremini teavad kuida ja mis ja millal.
t

PostitusPostitas Linnalaps » Pühapäev Aug 15, 2010 21:36

Tänud, ma käisin sel Nurga puukooli leheküljel ja sain aru, et kõige targem on seal ise ära käia vist... Sorte on neil küll tohutult.
Linnalaps

PostitusPostitas Pesapunuja » Kolmapäev Dets 03, 2014 14:26

Ma tahaks hõbekuuske aeda jõulupuuks. Ilmselt istutame selle nii, et terrassiakendest oleks ehetes-tuledes puu näha elutuppa.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

Mine Pühad & dekoratsioonid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline