Teeks ise voodi

Teeme ise, õpetused, juhendid

Teeks ise voodi

PostitusPostitas hmmmmm » Pühapäev Nov 09, 2008 18:17

Plaanis ise voodi teha.
Käidud ka hoolega poes mõõte võtmas, kuid tekkis küsimus.
Kõikidel vooditel madratsite all lipid ja need siis nö. lahtiselt (ehk siis mingi paelaga ühendatud). Miks nii? Kas ei võiks karkassi külge naelutada/kruvida?
hmmmmm

Re: teeks ise voodi

PostitusPostitas toshi suzume » Pühapäev Nov 09, 2008 20:36

ma olen sama asja peale mõelnud ... ja mulle näib, et nii on lihtsam. selline toode on olemas - paelaga ühendatud lipid. otsad kinnitatakse, siis vahepealsed on fikseeritud.
on siiski ka voodeid, kus ka vahepealsed lipid on kinnitatud.
samuti olen näinud sellist, kus vineerplaadile olid suured augud sisse puuritud.
toshi suzume

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Esmaspäev Nov 10, 2008 01:44

ärge seda vineerplaadi varianti küll kasutage. see hakkab nii krigisema, et kui ämm teises toas külge keerab siis on pool maja üleval. oma voodis me vahetasime lippide vastu ja palju parem sai aga ämm pole nõus. kardab et lipid lähvad katki ja teab mis veel. parem kriuksutab edasi.mul ka selline variant, et kummastki otsast lipp kinni ja ei lähe nad kuhugi aga muidugi võib ka iga lipi kinni panna aga siis kriuksub rohkem. soovitan siis kummi- või plastiktihendid vahele panna.
ja eks siis võib ju tegelt ka vineerile tihendid panna alla aga kui niiske on siis vineeriga kipuvad madratsid hallitama. mina igatahes olin küll sunnitud koos vineeriga ka madratsi minema viskama.
kunksmoor1005

PostitusPostitas k » Esmaspäev Nov 10, 2008 11:17

Poevoodite lipid on naljanumber,eriti abieluvooditel.
Sobivad on kasutada näiteks 18mm vineeri ribasid või tollist lauda.
Kui tegemist kaheinimese voodiga siis keskele pikuti kindlasti vajalik korralik tala.
Voodiotsteks saab kasutada igasugu huvitavaid vanu asju,näiteks tahveluksi või katta mööbliplaat porolooni ja riidega.
Voodi detailide kinnitamiseks on suhteliselt odavad omavahel ühendatavad nurgikud,saadaval nt.Mööblifurnituuris,Järve keskuses.
k

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Nov 10, 2008 12:51

mina panin nende ribade asemel korralikud 2cm paksused hööveldatud lauad. kruvidega kinni ja ei kriuksu kusagilt
trumm

PostitusPostitas foksi » Esmaspäev Nov 10, 2008 17:05

Sama plaan, aga asi seisab madratsi valiku taga.Äkki keegi oskab soovitada...tahaks võimalikult head, mitte üle 10 000 ja võimalikult naturaalset.Või mida veel peaks vaatama?Silmist kirju juba.
foksi

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Nov 10, 2008 17:45

mu eelistused on siuksed (naturaalne muidugi eelkõige):
- vedrudega
- vedrud eraldi kotikestes, kui rahakott kannatab (see tagab selle, et kui üks keerab, siis teine ei tunne)
- võimalik, et tsoneeritud (s.t. vedrud osaliselt pehmemad, osaliselt jäigemad, et selg magades valutama ei hakkaks.

katteks kas vill v puuvill. kiidetakse ka lateksit (see ka naturaalne). samas võib vabalt olla puuvill, sest ma tegin ise siukse villaloorist "teki", mis mul lina all on talvel.

a kui lihtsamatest (ja odavamatest) valima peaks, siis seesama kodumaine säng ja sohva teeb madratsit, mis natruaalne - vedrudega, millel ühel küljel katteks puuvill, teisel vill - et siis nö suve- ja talvepool.
trumm

PostitusPostitas Sohvar » Esmaspäev Nov 10, 2008 23:49

Mina saan uue ortopeedilise madratsi pealt hommikuti vaevu püsti, selja võtab ikka nii kangeks, et ise ka ei usu. Samas veneaegse sohvaga juhtub sellist asja harva, ei tea, kas siis see, et millel lapsest saati oled harjunud magama, tõesti nii mõjub.
Sohvar

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Nov 10, 2008 23:53

Kui see veneaegne sohva on siuke kõva, siis pole vast väga imestada, vähemasti tean, et mu isal arst suisa soovitab ta seljavaluperioodidel põrandal või võimalikult kõval voodil/diivanil magada, sest see mõjub hästi.
Ja nendesse ortopeedilistesse asjadesse ma´i usu üldse.
kassijagaja2

PostitusPostitas S ohvar » Teisipäev Nov 11, 2008 00:00

No vot ja need madratsid maksavad ju tuhandeid, aga kus sa tead, kuidas nendel magada on, enne kui oled pidanud ehku peale ära ostma.
S ohvar

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist