Teeks ise voodi

Teeme ise, õpetused, juhendid

Re: teeks ise voodi

PostitusPostitas toshi suzume » Teisipäev Nov 11, 2008 00:43

see kõva peal magamine haige seljaga - kui aitab on tore, aga meditsiinilist tõestust sellele ei ole - uuriti - tulemus oli see, et vahet ei ole - pehme või kõva ... aga eks ta on sama, kui kummeliteega. räägivad, et aitab - küllap siis aitab.

aga madratsitest veel - aastaid kasutasin futonit - aga kas siis jäi see vanaks või tulid ealised iseärasused kimbutama - ei saanud hommikul enam õieti püsti. sai vahetatud unikulma spets tellimuse vastu (et noh mõõdeti ja tehti spets tellimus) - minule sobib ideaalselt (+ unikulma padi ka) - seljavalust ei tea midagi (kaks ööd võõras kehvas voodis muidugi taastab valu kiiresti) - küljeluu aga hädaldab, et tema pole ikka veel (pea 2 aastat) ära harjunud ... mine võta kinni.
toshi suzume

PostitusPostitas foksi » Teisipäev Nov 11, 2008 11:21

Trummi eelistused kattuvad minu omadega :).Vaatsin Sleepwell madratseid, neil nii vedrud eraldi, puuvilla palju ja kuidagi tundusid sellised meeldivad.Aga kuna reklaam on neil nii äge, igalpool müüakse-teeb kuidagi ettevaatlikuks.On kellegil seda tüüpi madratsiga kogemust.Tükk vanainimest, voodis veedad pool elust, ei tahaks eksida.Magamisvõimalust poes ju keegi ei paku, eks raali siis välja, mis see kõige parem on :).Dormeo madratsite reklaam on jällegi NII eemaletõukav.....
foksi

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Nov 11, 2008 11:30

A mul sõbranje tellis Dormeo madratsi ja on väga rahul. Enda eelistus on kõige odavam jalgadel madrats, mida igas suures mööblipoes müüakse, ja siiani pole muidu häda kedagi, aga 120 kahele inimesele on ikka natuke liiga kitsas. A tuba laiemat ei võimalda.
kassijagaja2

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Nov 11, 2008 12:29

muide, enamik poode siiski pakub võimalust poes madratsit proovida - seal pikutada jne. ja dreamlandis vist saad isegi magada :)

loomulikult peab madrats olema mugav, kuid, nagu ütsin, minu jaoks on oluline see, et oleks naturaalne, seetõttu on poroloon ja muud nilbused välistatud :).

ortopeedilised madratsid on väga head, aga nad peavad siis olema tõesti olema nö rätsepatöö, s.t. konkreetse inimese järgi tehtud. kahjuks neis enamasti kasutatakse mingeid sudupeeneid sünteetilisi materjale ja seetõttu ma pole nende hankimise peale mõelnud.

ahjaa, kookosmadrats on ka hea (eeldusel, et vedrud sees), aga kallis on, sunnik.
trumm

PostitusPostitas kakuke » Kolmapäev Nov 12, 2008 01:39

Kõva pinna peal magamisega vist nii, et oleneb, kas sa magad selili või külili ja mis soost sa oled. Kui magad külili, ja sul on suht laiad puusad, on su selgroo alaosa ju öö otsa kõveras. Mul küll just peale kõval pinnal magamist nimmepiirkond, ja ka puusakondid valusad. Viimased vist sellepärast, et pekipolster puudulik.
kakuke

PostitusPostitas p » Kolmapäev Nov 12, 2008 09:45

Mul oli kah dormeo ja ma olin sellega väga rahul. Selline kõvemapoolne, aga mugav. Dormeo on odav, kuid kallimat varianti vaadates peaks kindlasti natuke lebada proovima, usun, et poes suhtutakse sellesse mõistvalt:)
p

PostitusPostitas voodiehitamisest » Kolmapäev Nov 12, 2008 11:53

Aga kui ma nüüd nende lippide asemel kenasti vineerist ribad panen ja kinni naelutan, kas siis on ka oht, et hakkab nagisema?
Lisaks, kas kindlasti on vaja tappidega voodi kokku panna või piisaks ka ainult poltidest?
voodiehitamisest

PostitusPostitas toshi suzume » Kolmapäev Nov 12, 2008 11:55

naelutades on ilmselt nagisemise oht päris suur. keegi siin soovitas kummitükid vahele panna ning ma küll kruviks need lipid.

tapid vs. poldid - sõltub konstruktsioonist - eesmärk on jäigaks saada.
toshi suzume

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Nov 12, 2008 16:40

ja kui kellelgi on vaja suht ok madratsit ja eelarve piiratud, siis just eile vaatasin miskit jyski sooduspakkumiste reklaamlehte, kus oli vedrumadrats 1500 eek.
trumm

PostitusPostitas vee » Kolmapäev Nov 12, 2008 21:20

vot see jyski oma on täielik..., nuuh...
...väga ettevaatlikult ronin voodisse ja voodist välja, et küünarnukid mitte vedrude vahele kinni ei jääks... või põlved. See nüüd küll pisukese liialdusega, aga siiski.
Mõtlesin, et ehk on abi kui õmblen mingist tugevamast riidest kattemadratsi talle kui aega saan.
vee

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline