Ise tehtud - hästi tehtud

Teeme ise, õpetused, juhendid

Re: Ise tehtud - hästi tehtud :)

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Veebr 01, 2010 23:58

Aga seda vannitoakappi millega niiskuskindlaks tegite?
alma

PostitusPostitas Britt » Teisipäev Veebr 02, 2010 00:21

sama asjaga - Osmo TopOil - saadaval oli vist Linconas. selle õlitasin enne tumedamaks ja siis vaha peale. see saab korralikult vett iga päev - lapsed ikka pläkerdavad ju :) aga ei ole siiani midagi viga (augustis tegime). kui aasta möödas, plaanin uuesti vahatada, siis säilib paremini.
Britt

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Veebr 02, 2010 00:35

ahjaa, britt, ma unustasin ka ennist tunnustavalt patsutada! :). ikka väga lahe ja väga tublid olete!

tegelikult ongi nii, et saab küll ise hakkama ,lihtsalt tuleb julgeda proovida. ja no kui lähebki veidi viltu, siis uuesti... ja kui uuesti ei taha, siis tead, et on enda tehtud. :)

ma plaanin ka kasest tööpinna selle õlivahaga teha. vannitoas on küll ka kasest tööpind, selle ma vahatasin kreidezeiti mööblivahaga, midagi juhtunud pole. samas ma seal ei pladista ka :)

aga köögis seal praeahju peal see plaat - see on selline must raud, nagu puupliitidel ümber. mitte see malmist, mis seal keskel. see kannatab kõike :). kuna mul on seal peal lahtine väike gaasipliit, siis on terve plaat ühes tükis. kui aga oleks tahtnud integreeritavat, siis oleks pidanud sinna augu keskele süvistama - nagu töötasapinnalegi.
trumm

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Veebr 02, 2010 00:43

ja mul see köögikapi karkass, mille ma ise tegin, läks maksma suts peale 1000 krooni. seal sees siis vineer, kruvid, nurgad, puupunnid, jalad, natuke servakanti ja 2 puuri, mille ma selle jaoks ostsin. muud pole justkui midagi, kuid need pakkumised, mis ma samale asjale mööblifirmadest võtsin, olid 7000-10 000 krooni. vahe on ikka märgatav.

sahtlisiinid-asjad tuleb juurde osta, sahtlite esipaneelid ja tööpind ka, kuid ma arvan, et mul läheb kogu kupatus ikkagi vähem maksma kui see firmade pakkumised pelgalt karkassile.
trumm

PostitusPostitas Britt » Teisipäev Veebr 02, 2010 00:46

Ma võtsin vaid ühe pakkumise meie köögile :D Et üleni kasevineerist, värvitud mööbel, tammest tööpinnaga, ilma tehnikata ja mööblit 3meetrit. Saime pakkumiseks 70tuh krooni.. Furnituuri oli ikka väga vähe, mis sisse tahtsime :D
Britt

PostitusPostitas alma » Teisipäev Veebr 02, 2010 16:09

Kas Sa seda vineeri enne värvimist kruntisid ka?
alma

PostitusPostitas Britt » Teisipäev Veebr 02, 2010 16:24

ei. aga ma kohati pahteldasin seda, sest me ei võtnud parima kvaliteediga vineeri..
Britt

PostitusPostitas Britt » Teisipäev Veebr 02, 2010 16:36

Vannitoa valamukapi tegemine

Kõigepealt tegime joonised ja arvutasime välja palju puitu läheb vaja.. Ostsime liimpuidu viimsist trk timberist (u 1800kr):
Pilt

Siis lasime Hüürus ühes saekojas need õigesse mõõtu (u200kr):
Pilt

Mees pani kapi kokku, mina õlitasin:
Pilt
Pilt

Tellitud said isesulguvad sahtlisiinid, mis maksid ca 400kr. Sahtlikäepidemed on pärit Ikeast (samasuguned nagu köögiski, roostevabad)

Lisaks sai vannituppa peegli alla pandud 38mm paks riiul ja samamoodi õlitatud. Lõpptulemus sai selline:

Pilt

Kokku läks kapp u 2500 maksma, õli ja vaha olid juba enne olemas.. Poes on täispuidust valamukapid 10tuh ringis.. Ja kvaliteedis meie oma alla ei jää - lisaks tean, et kellelgi teisel täpselt sellist ei ole :)
Britt

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Veebr 02, 2010 18:34

seesuuret - see vannitoakapi sahtlite osa. kuidas ja kuhu on kinnitatud keskmised siinid? s.t. seal on 2 sahtlit - kuhu nende sisemised siinid on kinnitatud?

ja kas kapp on kokku pandud nurkade või punnidega?
trumm

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Veebr 02, 2010 18:37

aga ntx oma köögimööbli karkassi ma tegin valgest veekindlast kasevineerist - sellel on valge veekindel kiht juba peal. karkassiks sobib. uksed teen liimpuidust ja värvin.
trumm

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist