Ise tehtud - hästi tehtud

Teeme ise, õpetused, juhendid

Re: Ise tehtud - hästi tehtud :)

PostitusPostitas Britt » Teisipäev Veebr 02, 2010 19:42

sinna keskele panime ka puidu, et oleks kuhu siine kinnitada.
nurgikud on enamasti kinnitusteks, punne ei kasutanud üldse. mõnes kohas on kruvid ka aga nähtaval ei ole ühtki kinnitusdetaili (noh sahtli sees ikka näeb aga need seal nii väiksed nurgikud, et mind ei häiri).
Britt

PostitusPostitas entu1151 » Teisipäev Veebr 02, 2010 22:59

Tahaks tänada neid ,kes ka minu töödele häid sõnu ütlesid aga ega vist selle köögimööbli tegemise kolina vahelt see vaevalt nendeni kostab:)))))) (britt ja trumm ärge pahandage ega ma sellega ei tahtnud teid kuidagi solvata) väga tore oli lugeda teie kogemustevahetust !!!!!
entu1151

PostitusPostitas toshi suzume » Teisipäev Veebr 02, 2010 23:17

pisut metalsemat köögikolinat puise vahele:

Pilt
toshi suzume

PostitusPostitas entu1151 » Teisipäev Veebr 02, 2010 23:26

vot see juba mulle meeldib....siin on fantaasiat !!!!! väga vahva toshi suzume!!! ma üldse fännan kõike mis on ebatraditsiooniline :))))) tekitab ka head tuju !!!
entu1151

PostitusPostitas toshi suzume » Kolmapäev Veebr 03, 2010 00:08

mhmhh - igaks petteks täpsustan, et pole minu tehtud. muidu olen peedist pesumasinale trumlit ka teind, sedand küll jah ...
aga see suur et, ma sellist kööki ei soovita - et seda teha, peaks olema painduvad toruühendused, need aga ei kannata suurt midagi, eriti külma. ja et kui suvemõisale torustikku teete, siis tehke nii, et talveks tühjendada saab - mul see tali torustik kahest kohast lapitud juba ja peakraan lõhki külmunud ... !!!
toshi suzume

PostitusPostitas Britt » Kolmapäev Veebr 03, 2010 00:14

aga see on ju jumala hea idee kui on väliköök - selline teisaldatav värk - talveks lükkad garaazi ja kevadel saab jälle õue vedada ja õues rahus süüa teha - kõik köögiriistad-toiduained paistavad ka ära mahtuvat - pole sada korda köögi vahet jooksmist ka (tu)

väga andekas igal juhul!

meil nüüd järgmiseks suuuuur plaan - 2 last tuleb 15m2 peale ära mahutada nii, et jääks põrandale mängupinda ka. seega ehitame kõrge voodi, selle alla garderoobikapi ja joonistusnurga ka kuhu plikad kahekesi joonistama mahuvad.. ideed on pooleldi alles paberil nii et kunagi saab siia teemasse täiendust :)

entu - sain ka nüüd hetke sinu kätetööd vaadata. täitsa vahva mis värviga kõik ära teha annab. hea fantaasia sul!
Britt

PostitusPostitas toshi suzume » Kolmapäev Veebr 03, 2010 00:45

jajah - see suur et tüübilise matsina ei oska kohe heaste ütelda - proovin heastada - entu nägemus, anne, järjepidevus ja kannatlikkus on kiitmist väärt. tulemus on museaalne. eriti meeldib mul peldik - labidate, komposteeriva vetsu ja emaileeritud valamuga. kui see ka hommikul kell 7 soe on ja ei haise, siis olen põrmus ... nature morte on sisuliselt paigas.
agad ka (tüübilise irisejana) - esoteerilises vallas on nüansse, mis silma riivavad - kui objektiivsed, hunt seda teab ... küllap elu ise paneb paika ... dekonstruktivistlik ja morbiidne sümboolika ning värvivalik isiklikult minu (hetke) maailmavaatega klapib, ent päris kindlalt tean väita, et ka minu lähikonnas on kodanikke, kes stilistiliselt kompa heaks kiidavad ent elumasinana ei aktsepteeriks ...
toshi suzume

PostitusPostitas entu1151 » Kolmapäev Veebr 03, 2010 10:28

(:P) oi toshi sellist põhjalikku ja teaduslikku arvustust pole nagu saanudki:)) aga kui nüüd tõsiselt siis soovitan väga kõiksugu huvitavaid lahendusi alternatiiviks nn. eurole ! pealegi on selliseid seinu hiljem kergem parandada ning ka määrdumine ei torka eriti silma (tu)
entu1151

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Veebr 03, 2010 12:53

eks sellega on jah nii, et see on maitse asi, nagu toshi pikalt ja peenelt väljendas :)

aga! et minna tagasi teemasse - teeme ise - siis ma endal vannitoa"mööbli" tegin ntx nii:

mööbeldatava e möbleeritava seina pikkus 2 m. sinna siis pidi tulema alla kapid/riiulid ja nende peale tööpind kraanikausiga. ja ma ei tahtnud mitte sellist tavaliselt kasutatavat mööblilahendust.

vannituba ise krohvitud + lubivärviga värvitud, allpool valge aknavärviga värvitud laudis (seesama "mumm" profiiliga kaselaud). vanni juures ja selle vastas oleva kraanikausi taguse seina plaatisin hästi suurte plaatidega.
vannitoas on veel suur aken (prantsuse rõduga) õue, klaasidega uks ja siseaken ukse kõrval. ruutudega kõik.

nõnda... ma tööpinnast ja kappidest pidin rääkima, jah?

lahendasin asja nii, et müürisin sinna kapi "külgseinteks" aeroc element 100 plaadist "kapiseinad". s.t. müürisin aeroc element plaadid seina külge kinni. samasuguse "seinakese" tegin ka keskele, nö kapi keskmiseks "vaheseinaks". ka kapi "põranda" e sokli tegin samast aeroc elemnt 100-st.

peale müürimist krohvisin need ka koos ülejäänud seintega ära ja värivisin koos seinaga. (tegelt tegin esmalt armeerseguga, seejärel hüdroisolatsiooniga ja siis krohv + värv).

see oligi nö kapi karkass. sellesse vasakpoolsesse osasse panin ühe vana puidust kapi (selle kapi järgi tegingi "seintevahelise" ava laiuse) ja parempoolsesse tegin riiulid (sokliksolevale plaadile panin otse peale ja keskele siis kanduritega). riiulid tegin liimpuidust, värvisin valge aknavärviga.

ja kõige peale siis kase liimpuidust peitsitud (muidu oli liiga hele) ja õlitatud tööpind. tööpinnale kraanikauss (selle torud lähevad siis kapi sisse, nagu ikka).

ma ei tea, kas sellest nüüd miskit aru ka sai :D

aga põmst on nagu sissemüüritud kapp ja riiul tööpinna all.
trumm

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Veebr 03, 2010 12:54

nää, umbes selline, ainult et kui siin on 1 kapp nõnda, siis mul on 2 kõrvuti. ja mul on tööpind puidust seal peal

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... lakt_1.jpg
trumm

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist