Kasvuhoone vanadest akendest

Teeme ise, õpetused, juhendid

Re: Kasvuhoone vanadest akendest

PostitusPostitas kareke » Teisipäev Juun 15, 2010 20:41

me tegime ka vanadest akendest kasvuka, kasutasime suht lihtsat meetodit, st alla läks pruss, prussid nurgikutega omavahel kokku. selle peale kinnitasime otse aknaraamid. 2 kruviga alt prussi külge ja 2 kruviga kummastki küljest järgmise raami külge kinni. külgseintele läks üles paksem laud ja selle peale katuse sarikad ning kihtplastikust katus. otstesse said kolmnurgad kompunnitud ka aknaraamidest, põhimõtteliselt saidki vaid väikese ruuduga akendel lihtsalt nurgad maha lõigatud ja sobiv klaas sisse. aga meil olid sellised pisemad aknad nagu vanadel majadel muiste (:P)
kui keegi saaks aega vana värvi maha kraapida ja uue peale panna, siis oleks tulemus veidi esteetilisem, kuid ka praegu on täitsa ok, vähemalt seni kuni maja uue väliskatte saab
kareke

PostitusPostitas tariina » Reede Juun 18, 2010 15:41

Akendega on väike paus - ehitajad läksid kaheks nädalaks kollektiivpuhkusele. Siis vaatame edasi. Muide - akende kõrgus on 1.60, selle kõrgusega triiphoones võib juba palme ja papagoisid kasvatada ;)
tariina

PostitusPostitas alma » Reede Juun 18, 2010 15:55

Ega nad teil aknaid eest ära ei monteerinud ja siis puhkusele läinud?
alma

PostitusPostitas aiamees » Laupäev Juun 19, 2010 00:15

[quote]!Kasvuhoone vanadest akendest"[/quote]

kas tasub selle kõige mütata?

Puukarkass või plastoru +

KILE on odavam - kiirem - ohutum ja palju muid eeliseid.

VÕi alati võib ka osta valmislahendus koju kätte.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
N
aiamees

PostitusPostitas alma » Laupäev Juun 19, 2010 13:49

Karkass on tariinal valmis, vundament valmis, aknaraamid on valmis, ehitama on valmis... ongi valmislahendus.
alma

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Juun 22, 2010 13:26

Meie kasvuhoone on vist samal põhimõttel nagu karekesel. Ainult selle vahega, et katusele panime kile mitte kihtplasti.
juta230

PostitusPostitas tariina » Neljapäev Juun 24, 2010 22:32

Paistab, et karekese süsteem annab ideid mullegi, aitäh.

Aiamehe kile+toru süsteem on soodne küll. Mõnikord pannakse sellistele kasvuhoonetele veel võrk ka peale (ma päris täpselt ei tea, miks) ja siis näeb see välja natuke nagu hiigelsuur rohuämbliku pesa. Selle võib teha ilmatu pika ja kasvatada niipalju köögivilja, et jätkub söögiks ja müügiks. Ja kui ma olen aastaid tomateid müünud, siis on mul nii palju raha, et võin osta 100% valmislahenduse. Kõik on õige ja praktiline.

Ja selle vastand on need inglise päkapikumajad, mille lingid siin olid. Need on minu jaoks liiga nunnud.

Tundmatu ehitaja eelmisest sajandist sidus mu kasvuhoone majaga (kõrgeim sein silikaadist) ja seepärast pean leidma kompromissi ilu ja praktilisuse vahel. Loodetavasti õnnestub - kodumasinaid ostes teen ka esimese valiku disaini ja kasutusmugavuse järgi, siis tuleb hind ja tehnilised näitajad.
Ja taaskasutus ja isetegemise rõõm ja need teised väiksemad tahud on praegu ka ikka olulised. Ükskord olen vana ja saan tomateid ainult ketsupi kujul süüa:) - vat siis pole vist tõesti mingit vahet.
tariina

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist