Kuidas teha ise diivanilauda?

Teeme ise, õpetused, juhendid

Kuidas teha ise diivanilauda?

PostitusPostitas Mari-liis 3 » Esmaspäev Sept 26, 2011 10:35

Tere,

Plaan on teha ise klaasist diivaniluad, selliselt, et paneme nö. jalaks rehvid üksteise peale ja klaasi rehvide peale. Kas keegi on midagi taolist teinud? Küsimus selline, et kuidas kinnitan klaasi rehvidele, selliselt, et liim näha ei jääks? Millist liimi kasutada?
Mari-liis 3

Re: Kuidas teha ise diivanilauda?

PostitusPostitas maurus » Esmaspäev Sept 26, 2011 18:37

Kas see on ikka hea mõte? Minu meelest on kummist rehvid ja klaasplaat täiesti teineteist välistavad asjad. Aga võib-olla....?
maurus

PostitusPostitas alma » Teisipäev Sept 27, 2011 09:13

Kõigepealt, kuidas Sa need rehvid omavahel kinnitad? Kui laod lihtsalt üksteise otsa, vaevalt et see "torn" püsiv on. Vähemasti minu kogemus näitab, et suve - talverehvid hoiupaigaski on selline... kõikuv nähtus.
Klaas lauaplaadiks: ääred lase kindlasti ära lihvida, ütledki töökojas et soovid lauaplaadina kasutada, lihtsalt lõigatud klaasi servad on teravad ja võid ennast vigastada. Klaasi paksus ka oluline, et vastupidav oleks. Noh, ja siis saab seda töödelda, matistada jne.
Aga see, mida Sa tegelikult küsisid: ma ise klaasi otse rehvide külge ei kleebikski.
Variant a: rehvil on keskel veidi madalam osa. Kui mõõta selle suurus ja teha klaasplaat lauale ümmarguse kujuga, peaks see teoreetiliselt sinna kummi sisse süvendisse sobituma ja seal püsima ilma mingi liimita. Praktikas ei tea, kuuri alla rehve vaatama praegult ei saa minna. http://inehome.com/recycler-chairs-chair-design-from-discarded-tires/ Siin lingil näed taolist klaasilahendust.
Variant b: müüakse selliseid, kummist väikesi "jullasid", milletaolised on kleebitud ka poesmüüdavate klaasriiulite alla. Tavaliselt kohtadesse, kus riiul toetub mingi jäigema materjali peale mis klaasile ohtlik. Need "jullad" saab ehk ise ka millestki teha. Ma kleebiks klaasplaadi alla need väikesed jullad, kohtadesse, kus rehvi sees jällegi on süvend, ringiratast mingi arvu, 3-4 ehk isegi piisab. Siis need jullad varjavad liimi, ühtlasi on "piduriks" klaasplaadile, et see rehvilt maha ei "sõidaks" kuskile suunda. Miinuseks see, et kui Sa tahad klaasplaadi teha palju laiema kui lauajalg ehk rehv, laua taga istujad võivad küünarnukiga näiteks lauale vajutades kogu lauaplaadi õhku tõsta oma raskusega. Aga kui klaas paraja suurusega, peaks nii saama. http://www.carcrazydesks.com/Design/Assets/images/ET%20w%20balls.jpg
Variant c: lased klaasplaadile augud puurida, rehvi sisse ka, ja kinnitad plaadi ülemise rehvi külge poppide niklisära loopivate mutrite-seibide-poltidega. http://www.newretrodining.com/cars/images/TireTable-1.jpg Kas tõmmad vastu kummi kinni, või paigutad kummi kohale õhku, nagu sellel lingil.
Variant d: miskid jullad kleebid klaasi külge, need omakorda rehvi külge. Ma ei tea, kas mõni liim on nii nähtamatu, et kui seda ainult kasutada ja klaas rehvile kleepida, see üldse näha ei jää. Kahtlane.
Variant e: kasutad taotluslikult just liimi, mis paistab, ja lased seda kunstiliselt igatepidi sinna klaasi alla. Ja teed näo, et nii tahtsidki.

Klaasi jaoks olla kahekomponendilised liimid head. Vist. Võibolla. Jullasid müüb Tallinnas näiteks Mööblifurnituur, kas selliseid on nagu vaja, ei tea. Mööblivalmistajatel peaks neid ju olema.

maurus, olemuslikult kumm ja klaas ei välista teineteist. Kumm ei vigasta klaasi, materjali mõttes olulik omadus.
alma

PostitusPostitas maurus » Teisipäev Sept 27, 2011 11:54

Alma, olemuslikult tõesti! Aga tulemuslikult, äkki vigastab silma ( kui näed)?:D
maurus

PostitusPostitas Mari-liis 3 » Teisipäev Sept 27, 2011 13:44

laud on mõeldud rehvivahetuse ootesaali, seal ta ei tohiks väga silma vigastada ma loodan :)
Mari-liis 3

PostitusPostitas alma » Teisipäev Sept 27, 2011 16:04

Ma vaatsin teises arvutis, et need lingid osad ei töödanud. Lisasin uuesti.

Siin lingil on juba tõsisem tegu. Ilma klaasita, aga ikka laud. Ja ikka rehvidest. Ja sandalette saab ka teha. http://www.greatgreengoods.com/search/recycled+tires/page/2/
alma

PostitusPostitas alma » Teisipäev Sept 27, 2011 17:29

http://designinteriorart.com/all-posts/uniquely-designed-furniture-from-the-junk/attachment/uniquely-designed-chair-of-car-tires/
Ja sellel lingil on lahedalt kuidagi kokku "liidetud" rehvid. Huvitav, kas sulatatud kuidagi või... selline oleks äge lauajalaks.

Muidu, kui pealmisele rehvile miski vahepõhi aretada, saaks sinna klaasi alla midagi ilusat lisada. Või informatiivset. Rehvivahetuse lahtiolekuajad. Või hinnad. Või mutreid. Või mutrivõtme. Jeerum.. või valgustuse... mõtle kui ilus, popp laud ja kumab ka veel... tehke sinna kohvik, ma teinekord ootasin tükk aega rehvivahetust ja oleks meeleldi kakaod soovinud.
alma

PostitusPostitas maurus » Teisipäev Sept 27, 2011 17:51

Sorry,Mari-liis3, ma tõega arvasin, et elutuppa see laud mõeldud, et väga vinge! Aga sinna, kuhu ta tegelt mõeldud on, sobib küll ju ja Alma linkidest leiad kindlalt midagi huvitavat teostuse kohta.
maurus

PostitusPostitas Mari-liis 3 » Teisipäev Okt 11, 2011 09:42

Tere,

Suured tänud hea nõu eest eriti Almale! Nüüd on ootesaalis stiilne laud olemas!

Rehvidpluss.com tänab!
Mari-liis 3

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Okt 17, 2011 20:15

Võtke heaks! Aga ega pilti pole näidata, kuidas välja näeb?
alma

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist