Kuidas me ise köögimööbli tegime - pildid

Teeme ise, õpetused, juhendid

Re: Kuidas me ise köögimööbli tegime - pildid

PostitusPostitas Aims » Neljapäev Veebr 12, 2015 08:30

Tegin ka sarnase meetodiga endale köögimööbli.Mul tuli ka hind sarnane 2500mm laia alumise kapirea peale.Igatahes 3 korda odavamalt,kui firmast,kust hinnapakkumise küsisin.Jamamist on palju,kuna mõõdulinti peab väga täpselt jälgima,muidu sahtlid siinidel ei taha jääda hästi.Millimeeter eksimist näitab kohe sahtlit viltu. 9x mõõda ja 1x lõika on isetegemise juures ülioluline :).Mina tellisin oma vajaliku plaadimaterjali EEK Tradeist ja muu stafi Mööblifurnituurist
Aims

PostitusPostitas Külaline » Neljapäev Veebr 12, 2015 14:16

Koll1 kirjutas:Ei saa nagu poindist aru, miks peab raame tegema täispuidust kui mdf-st saaks kindlasti vähemalt poole odavamalt. Ja ärge tulge seda ökojuttu rääkima, mõlemal on pind kas ülelakitud või kaetud muu materjaliga mis väliskeskkonnaga kuidagi kokku ei puutu. Ja kui veel üle värvida ja uksed ette panna jääbki hinna sisse ainult teadmine, et kogu mööbel on täispudust.

sa vist pole näinud, kuidas saepuruplaat ära pundub niiskust saades. Puiduga seda ei juhtu. Puit on igal juhul vastupidavam. Lisaks - puitu saab alati ümber töödelda kui on vaja - nt lihvida ja üle värvida.
Külaline

PostitusPostitas Külaline » Neljapäev Veebr 12, 2015 17:26

Meil on kasekilbist õlitatud töötasapind ja peab kõigele hästi vastu. Olen sinna peale pannud ka otse ahjust võetud panne ja potte, ei juhtu midagi...Noaga mõned kriimud tekkind jah, aga seda saab ära lihvida ja ega nad väga välja ei paistagi, nagu keegi eelnevalt juba mainis.
Külaline

PostitusPostitas Kenno » Reede Veebr 13, 2015 20:46

Vale pealkiri. See ei ole mitte "Kuidas me ise köögimööbli tegime" vaid "Me tegime ise köögimööbli", sest antud hetkel ma siin küll mingit põhjaliku õpetust või etappe ei näinud.
Kenno

PostitusPostitas majorsarge » Reede Mär 27, 2015 16:09

Kenno kirjutas:Vale pealkiri. See ei ole mitte "Kuidas me ise köögimööbli tegime" vaid "Me tegime ise köögimööbli", sest antud hetkel ma siin küll mingit põhjaliku õpetust või etappe ei näinud.

Minumeelest nägi päris hästi mis tehnikaid ta kasutas. Ega ei tasugi selliste asjade puhul kindlaid õpetusi anda sest sinu materjalid mõõdud jms võivad olla kõik erinevad. Ja kui hakkad kopeerima tema asju teistega võid jääda kõvasti plindrisse.
majorsarge

PostitusPostitas Krista P. » Reede Mär 27, 2015 16:38

Väga ilus köök! Saime siit palju julgust juurde ja otsustasime elukaaslasega ka oma köögimööbli ise teha. Tekkis huvi, milline kubu sellesse kööki valiti. Äkki oleks võimalik pilti näha?

Tänud ette :)
Krista
Krista P.

PostitusPostitas di23 » Reede Apr 24, 2015 12:16

Ei tahaks küll isu kellelgi selliseid pilte ja lugusid jagada aga ma ei saa aru kuidas on võimalik saavutada nii kehva viimistlus tulemust nagu see tasapind. See oleks nagu tavalise pinotexiga lohvalt ülepintseldatud. Mitte, et need ülejäänud viimistlused väga palju paremad oleksid. Ma saan muidugi aru, et männil on kõige raskem saavutada peitsimisel ok tulemust aga ikkagi. Muidugi euroopas ilmselt pole ka inimest kes oskaks mändi normaalselt peitsida...Aga siis ma ei saa järgmisena aru miks seda siis tehakse.
Muidugi ega tänapäeval on asi läinud juba nii kaugele, et inimesed kes igapäevaselt puiduga tegelevad ei tea ise ka milline puit tegelikult välja näeb. See on õudne mida tehakse ja mida palutakse teha.
di23

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Apr 24, 2015 12:23

Krista P. kirjutas:Väga ilus köök! Saime siit palju julgust juurde ja otsustasime elukaaslasega ka oma köögimööbli ise teha. Tekkis huvi, milline kubu sellesse kööki valiti. Äkki oleks võimalik pilti näha?

Tänud ette :)
Krista

Kui küsimus oli mulle, siis meil veel pole kubu pliidi kohal. Meil on teiselpool puupliit ja selle kohal on sundventilatsioon. Aga kui kubu ostame, siis ilmselt minfi väga lihtsa variandi ja mitte väga modernse.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Apr 24, 2015 12:24

di23 kirjutas:Ei tahaks küll isu kellelgi selliseid pilte ja lugusid jagada aga ma ei saa aru kuidas on võimalik saavutada nii kehva viimistlus tulemust nagu see tasapind. See oleks nagu tavalise pinotexiga lohvalt ülepintseldatud. Mitte, et need ülejäänud viimistlused väga palju paremad oleksid. Ma saan muidugi aru, et männil on kõige raskem saavutada peitsimisel ok tulemust aga ikkagi. Muidugi euroopas ilmselt pole ka inimest kes oskaks mändi normaalselt peitsida...Aga siis ma ei saa järgmisena aru miks seda siis tehakse.
Muidugi ega tänapäeval on asi läinud juba nii kaugele, et inimesed kes igapäevaselt puiduga tegelevad ei tea ise ka milline puit tegelikult välja näeb. See on õudne mida tehakse ja mida palutakse teha.

Meil pole peitsitud puit, ega ka mänd. Kelle kööki sa silmas pidasid?
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Teisipäev Juun 14, 2016 11:14

Kuidas me ise köögimööbli tegime - pildid

Meie eelmise kodu köök/elutuba. Esialgu tegime valge köögi aga peale 8aastat otsustasime, et must sobib paremini..

(Köök on 100% vineerist, kui tammest tööpind välja arvata).
Kasutaja avatar
Pesapunuja

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist