Kuidas me ise köögimööbli tegime - pildid

Teeme ise, õpetused, juhendid

Re: Kuidas me ise köögimööbli tegime - pildid

PostitusPostitas aga » Kolmapäev Nov 19, 2014 14:14

Mis tööriistu kasutasite? Akutrell on mul olemas, aga saag? Millist vaja oleks? Käsisaega vaevalt see tehtud saab? Ja mis vahendeid veel vaja läks?
aga

PostitusPostitas Altz » Kolmapäev Nov 19, 2014 18:38

Palju läks töötunde? Arvuta see reaalseks rahaks, mis sina oleks võinud teenida ja siis saad tulemuseks palju maksma läks.Tänapäeval on aeg raha ja mina niisama vaba aega kahjuks ei leia. Muidu väga viis. Mina soovitaks kasutada akutrell, käsifrees, tikksaag ja lattsaag.
Altz

PostitusPostitas Fly » Kolmapäev Nov 19, 2014 19:14

Kõik on ilus ja hea aga praktilisuse kohapealt näen enda jaoks päris palju puudujääke: Ülemisi kappe pole...Miks? Kõigile nähtaval kogu nõudemajandus koguaeg. Olen elanud köögis kus kappide asemel üleval riiulid ja päris kiiresti koguneb tolm sinna ning küllaltki keeruline on tolmu võtta nõude vahelt ja pealt, samuti peab riiul olema koguaeg piinlikult korras sest see hakkab kohe silma. Siis need siinid: nende puhul odava raha eest kvaliteeti ei saa. Väga kurvad kogemused kummutisahtlite ja arvitilauaga samasuguste siinide pärast. Ei käi korralikult sujuvalt, mingi ajapärast vajub siit-sealt rullik ära, plekk väsib kõveraks jne... Sõber tellis kah samasuguste siinidega garderoobilahenduse, ei läinud aastatki mööda kui seadis sammud ehituspoe poole uute siinide järgi. Samuti on vaikseltsulguvatel siinidel lisaks häiriva kolksumise ärahoidmisele veel ka see eelis et mööbel ise säilib kauem. Igakord ei ole tuju või aega vaikselt ning ettevaatlikult sahtleid/uksi sulgeda. mingi aja möödudes saab ka täispuidust mööbli kinnitustel eluiga täis peale kõiki neid lööke. Ei tähenda tingimata et uksed eest ära kukuksid aga siit-sealt hakkab midagi loksuma või vajub viltu natuke. Muidugi on alati võimalus käed külge panna uuesti ja üle timmida...aga milleks, kui saab ka teistmoodi. Liikuvate detailide pealt ei tasu minu arust kokku hoida. Samuti on alumisel kapireal mu arust ebamugav kasutada riiuleid, alt tagantpoolt midagi vaja - roni käpuli ja peadpidi kappi. Suuremate sahtlitega kaotad korraliku siinisüsteemiga võibolla tagaseinast 5 sentimeetrit aga säästab jällegi tülikast käpuli ukerdamisest, sest korralikult väljätõmmatava sahtliga saad ka tagaseinast asjad kergesti kätte. Võibolla on need minu kiiksud aga kipun otsima asjades pigem enda jaoks praktilist poolt.
Fly

PostitusPostitas Pesapunuja » Kolmapäev Nov 19, 2014 20:26

Kõik on väga head tähelepanekud, Fly.

Me konkreetselt tahtsime avatud riiuleid. Ei ole veel nõud ära tolmanud ega muid probleeme. Korra suhtes - niikuinii peab kööki koristama, asi see siis need paar riiulit korda teha. Pealegi kui kohe mingi süsteemi järgi nad riiulile laotada ja igakord samasse kohta panna masinast võttes, siis segadust riiulitel ei tekigi. Olen praegu 2kuu jooksul täpselt ühe korra neid riiuleid korda sättinud. Samas, kes keelab ülemisi kappe ka ehitada - see on hetkel meie kodu ja see, et nõud näha on, pole meie jaoks probleem. Ilusad nõud ju ;) Koristama peab nii või naa - olenemata kas seal üleval on kapid või riiulid. Kapiga on lihtsalt see lihtsam, et nendes asuvat segadust pole näha :D

Siinid - jah, loomulikult kallimad on ka kvaliteetsemad. Meil olid need siinid üle ühest teisest projektist ja nii nad kasutusele võetud saidki. Jällegi - kes oma kööki rohkem investeerida tahab, ostab need korralikust furnituuri poest ja soovitatavalt isesulguvad - kunagi ostsime ja 90eurot oli siinipaar. Ise arvutage, kas see on mõistlik ja tarvilik või mitte.

Ja kas mööblitootjalt tellides on mööbel igavene? Ei ole ju - ka see laguneb ja kulub. Seda enam, et analoogne täispuidust mööbel tellides maksab u 6x rohkem kui see, mis meie tegime.

Ja üldsegi - kes leiab, et ta aeg on rohkem väärt kui see kokkuhoid, siis võibki minna ja tellida kuskilt firmast. Mõte ei olnud erinevaid valikuid maha teha, vaid tuua näiteks, et kui nt pole seda 3000eurot köögimööbli peale panna, aga uut kööki ikkagi tahaks, siis ei ole see mingi raketiteadus, et ei saaks ise teha.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Kolmapäev Nov 19, 2014 20:42

Altz kirjutas:Palju läks töötunde? Arvuta see reaalseks rahaks, mis sina oleks võinud teenida ja siis saad tulemuseks palju maksma läks.Tänapäeval on aeg raha ja mina niisama vaba aega kahjuks ei leia. Muidu väga viis. Mina soovitaks kasutada akutrell, käsifrees, tikksaag ja lattsaag.

Umbes ühe nädala tööpäeva õhtud kulusid selleks. Oleks kiireminigi saanud, aga värv pidi kuivama ja tööpind pidi seisma peale õlitamist.

Tööriistadest nii palju, et kui me kunagi esimese mööblijupi ise tegime, siis käisime saekaatris puiduga ja isetehtud joonistega ja tõime koju valmis jupid, mis siis kokku kruvisime. Seega päris saepinki pole vaja endale hankida - selle teenuse võib osta. Hetkel siis meil olid kasutusel saepink, akutrell, nurgik ja lood. Siis muidugi sellist viimistlustarbed nagu värvialus, rull, liivapaber, tööpinna puhul kasutasin lihvimise asemel terasvilla, mis põhimõtteliselt poleerib mitte ei lihvi - oma kogemusest teadsin, et see annab õlitatud puidul väga mõnusa siidise tulemuse. Tikksaagi läks vaja vaid selleks, et pliidi ja kraanikausi auk töötasapinda lõigata.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Fly » Kolmapäev Nov 19, 2014 22:41

Jah, nõus, aga mu postituse mõte ei olnudki et peab mõnest firmast tellima hirmsa raha eest, aga kui on investeeritud korralikesse puitustesse unolikilt siis tundus lihtsalt see muu säästujutt natukene ebakõlas. 90 euri vaikseltsulguva siini eest on tiba palju, saab kõvasti odavamalt ka: http://www.mooblifurnituur.ee/et/sahtli ... ove-450-mm, näiteks see oli kodulehel ainuke seeria millel hind väljas. aga see selleks. Tuhat vabandust kui mu postitus kuidagi ründav oli, lihtsalt mõned asjad jäid minu jaoks tiba arusaamatuks aga inimesed on erinevad, mööbel näeb välja superilus ja au ja kiitus tegijatele. Jõudu ja jaksu edaspidigi.
Fly

PostitusPostitas Pesapunuja » Neljapäev Nov 20, 2014 00:15

Ei noh negatiivse poole võib ka muidugi välja tuua - tore on lugeda erinevaid arvamusi. Ma seepärast vastasingi, et oma mõttemaailma selle koha pealt selgitada. Tegelikult oli ustega selline lugu, et mul oli kindel idee, milline nad välja näevad profiili poolest ja ma olin isegi leidnud ideaalse koha, kus detailne õpetus, kuidas täpselt selliseid teha. Kahjuks jäi aega väheks ja sel hetkel otsustasime need uksed ikkagi tellida - noh kvaliteet on ka kindlasti parem kui meie tehtutel oleks olnud. Kuna uksed ja sahtlipaneelid on see kõige "esinduslikum" osa, siis selle kvaliteet oli mu jaoks olulisem. Ja isegi kui ustega ise jantida ei taha, siis point ongi, et raami ehitus on nii lihtne, et isegi need, kes pole seda asja õppinud, võivad asja lihtsalt kätte võtta ja ära teha - natuke ruumilist mõtlemist ja oskust tööriistu kasutada on vaid abiks.

Ja see mööbel ei jää meil ka viimaseks. Oma kodu ehitus algab peagi ja ka sinna plaanime suurema osa mööblist ise teha. Töö käigus õpitaksegi - tulevases köögis plaanime maksimaalselt kvaliteeti taga ajada. Praeguses oli vaja lihtsalt, kiirelt ja odavalt teha.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas eGert » Neljapäev Nov 20, 2014 22:30

:ugeek:
Kuidas me ise köögimööbli tegime - pildid
Sutsakas veel lõpetada...Aga hind ca 350 euri .25-30h kulus tegemiseks.ei võtnud stopperiga aega aga UMBES :P
Materjali sain kõik espakist.Karp vineerist ja uksed tegin ise.Laelaudu jäi yle ja siis nendest sai tehtud.tööpind on männi liimkilp,tooõliga yle tehtud ja pärast veel kaks kihti mingit kaitse õli(nime ei mäleta) Linnusilmast sain õlid.Hinged,sahtlisiinid ja käepidemed sain mööblifurnituurist.Sahtlisiinidega läks lappama natsa.oleks pidanud natuke rohkem investeerima.Sahtel sulgub pauguga :DTegemisel kasutasinn akutrelli,nurgasaagi,ekstserniklihvijat ja latisaag.Uksed ka õlitatud valge toonõliga.Tegemisest kahjuks pilte ei teinud...
Viimati muutis eGert, Esmaspäev Nov 24, 2014 20:14, muudetud 1 kord kokku.
eGert

PostitusPostitas Külaline » Reede Nov 21, 2014 01:03

Uskumatu kui tublisid inimesi on olemas. Tõesti ilusad köögid kõik!
Külaline

PostitusPostitas Pesa » Esmaspäev Nov 24, 2014 00:31

Tere

Sooviks pisut rohkem taustainfot ka kasutajalt eGert, mis töövahendid, pilte tegemisest? Kust uksed pärit, tellitud?
Kuidas tööpind viimistletud, kus poest karbi ja tööpinna materjalid.

Plaanis endalgi köögi meisterdamine ette võtta , seega kõik soovitused ja juhtnöörid teletulnud.
Pesa

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline