Kuidas me ise köögimööbli tegime - pildid

Teeme ise, õpetused, juhendid

Re: Kuidas me ise köögimööbli tegime - pildid

PostitusPostitas Altz » Esmaspäev Nov 24, 2014 19:46

Kahjuks sahtlite kohapealt pean ütlema, et alla häfele moovit sarja ei kasutaks köögis. http://www.mooblifurnituur.ee/et/products/39/180 Ja teiseks pole ühtki kargot kasutatud, eba-mugav. Soodsalt saab! aga mina ei hoiaks kokku asjadelt mis ei ole mugavad ja vastupidavad. Juba kraanikauss ja kogu vajalik torustik on 100€ tuuri ja korralike sahtlite hind algab 30€ per sahtel. Uksi oma köögis pole. Kokku sahtleid 12 tk. Seinakappidel on tõste mehanismid 100€ per uks ja neid 5 tk Seega juba furna peale kulutasin 500+360+100€ ja siis ka 2 kargo süsteemi mille hindadest ei maksa üldse rääkida.....
Altz

PostitusPostitas Kadri2508 » Teisipäev Nov 25, 2014 12:01

Tere, just vaja sama asja teha ja väga minu maitsele köök :)
Palju köök ilma usteta maksma läks?
Kadri2508

PostitusPostitas Külaline » Neljapäev Nov 27, 2014 21:29

kirjutas ju: Uksed maksid u pool kogukulust. Kokku läks 590euri ringis.
Külaline

PostitusPostitas Kange isetegija » Reede Dets 12, 2014 01:14

Tere!

Au ja kiitus isetegijatele! Väga ilus ja veatu tulemus!

Istun teist õhtut ja joonestan, arvestan, planeerin.

Seega: hakkan samuti ise kööki ehitama. Miks? Hinnapakkumus oli koos tehnikaga, keskmiselt 4700€ - kahjuks ei kannata sellist summat kuskilt pigistada hetkeseisuga. Poole soodsama hinna veel kannatab kenasti ära ja teen parem ise! Loodan, et ka minul õnnestub nii vapustavalt kaunis tulemus üles riputada, kui siin eelpool toodud on. Ka mul on plaanis avatud riiulid jätta kööki, vanad paksud aknalauad leiavad rakendust.

Ligilähedased joonised on valmis - kuna endal vajalikke lõikeriistu ei leidu ja usutavasti ka nii sirgeid käsi otsas ei ole, lasen saagida materjalist tükid valmis, tean et isetegijagi on "algusaegadel" seda harrastanud, kuskilt foorumist sattusin lugema.
Kasutan karkassiks, põhjadeks ńing sahtliteks 18x600st mändi. Siinid taaskasutan eelmisest mööblist, töötasapinna valikus on kask ja mänd. Algselt planeerisin ka tamme, kuid hind on poole kõrgem valikus olevatega. Kas kask või mänd kannataksid ka kenasti? Eelistan arvatavasti kaske.

Siinkohal tekkis sahtlite ja kuluarvestuse kohapeal küsimus: kui lasite kapiuksed teha(tellin need samuti) ja töötasapind on eeldatavasti 600ne, mis on kappide sisu sügavus, et kapiuksed jääksid laitmatud, nagu teil?

Ma loodan et olete abis nõuga, kuna jõuga ju appi tõtata ei maksa

Heade soovidega
Kange isetegija
Kange isetegija

PostitusPostitas Pesapunuja » Esmaspäev Dets 15, 2014 14:58

Kask on kindlasti parem variant tööpinnaks kui mänd või kuusk. Põhjusel, et ta on väga tugev puit.

Kappide sisu sügavus on meil tehtud selle järgi, et tööpind oleks sügavam kui kapid koos ustega - seega võta selle järgi. Me tellisime kasest uksed, mille paksus oli 18mm. Ehk siis meil nt kapi külgede laius ehk siis kapi sügavus on u 582mm.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Kange isetegija » Neljapäev Dets 18, 2014 05:08

Suur tänu vastuse eest, piltideni!
Kange isetegija

PostitusPostitas kukk » Reede Jaan 02, 2015 23:44

respekt!!!!!
kukk

PostitusPostitas Fred » Laupäev Jaan 03, 2015 01:46

Altz kirjutas:Palju läks töötunde? Arvuta see reaalseks rahaks, mis sina oleks võinud teenida ja siis saad tulemuseks palju maksma läks.Tänapäeval on aeg raha ja mina niisama vaba aega kahjuks ei leia. Muidu väga viis. Mina soovitaks kasutada akutrell, käsifrees, tikksaag ja lattsaag.

vabandust, et vahele segan, aga mul küsimus? kas te töötate 24/7? ma töötan 8tundi päevas, palk töötundidest ei olene ja kui ma oma palga eest suudaksin köögimööbli ehitada ühe kuu rahadest ise, selle asemel, et mitmeid kuid seda summat kokku koguda ja kuskilt tellida, siis ma pigem võtaks selle aja ja teeks ise. need mõned tunnid iga õhtu teleka vaatamise asemel saab ju hoopis midagi ehitada.

ma ei saa öelda ka, et mul aega üleliia oleks, aga samas raha ka üle ei ole, et vajalike asjade eest kordades rohkem maksta.
Fred

PostitusPostitas nipi tiri » Teisipäev Jaan 06, 2015 13:31

Tere!

Lisan ka enda tehtud köögimööbli pildid. Hind kokku läks kuskil 350 eurot, koos detailidega (sealjuures nurgakapis karussell)+töötasapind 130 eurot (siin ka sees juba lõikamine). Tehtud männipuidu liimpuidu kilpidest- välispind (uksed, sahtlid) lakitud toonitud KIVA mööblilakiga, seest õlitatud.
nipi tiri

PostitusPostitas ahhh » Teisipäev Jaan 20, 2015 10:58

Meil ka praegu köögimööbli tegu käsil. Uuriks töötasapindade kohta. Millest olete teinud ja millega immutanud? Saan aru, et männi liimpuit pole kõige parem lahendus.
ahhh

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist