Kuidas me ise köögimööbli tegime - pildid

Teeme ise, õpetused, juhendid

Re: Kuidas me ise köögimööbli tegime - pildid

PostitusPostitas Pesapunuja » Teisipäev Jaan 20, 2015 11:02

Me oleme kaks kööki teinud - see viimane, mille pilt siin oli - seal on kuusepuidust töötasapind - lihvisin liivapaberiga, toonõliga õlitasin, lasin kuivada, tegin terasvillaga siledaks, tõmbasin veelkord õli peale, lasin veelkord kuivada, terasvillaga üle ja siis viimane kiht oli õlivaha (läbipaistev, teeb puidu veekindlaks). Kui see kuivanud oli, poleerisin veelkord terasvillaga.

Eelmine köök oli tammest tööpinnaga - sellele ma õli ei tõmmanudki, panin vaid õlivaha 2-3x. Mulle meeldib tammepuidu toon, sellele ma toonõli peale ei paneks..

Männist pole veel töötasapinda teinud, aga väidetavalt ei sobi nad selle tõttu tööpinnaks, et sisaldavad palju vaiku - no me oleme nii kuuse- kui männipuidust erinevat mööblit valmistanud ja vaik pole veel kuidagi seganud - samas seda vaiku, vist rohkem oksakohtades - me oleme ostnud sellise, kus pole oksakohti.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas ... » Laupäev Veebr 07, 2015 00:19

Tere!

Ma ei hakanud sisse logima, aga minu tehtud on eespool toodud täisuidust köök (ühekorruseline, männikilppuidust+lakitud valgeks- hõbedase köögitehnikaga). Olen teinud tegelt teise köögimööbli omal koreterisse ka ja seal sai kasutatud männipuit töötasapinda- tõesti ei soovita- mul lihtsalt kuivas ajapikku kaardu. Selles köögis, millest ka eespool pildid- seal panin tavalise köögitasapinna Bauhfist ostetud ja kohapeal ka välja lastud lõigata- Läks maksma mingi 130 eurot (jupid olid u. 2m+0,6m+0,8m) ja väga rahul antud valikuga- nurk on kokku liimitud (sinna ei lasknud peale liistu panna) ja ei mingit puru, vedelikku või tolmu sinna ei lähe (nii tihedalt koos lihtsalt).
...

PostitusPostitas P.K » Laupäev Veebr 07, 2015 18:56

Jagan teiega ka meie köögi pilte. Ehk saab keegi siit inspiratsiooni sama asi ette võtta.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
P.K

PostitusPostitas Pesapunuja » Laupäev Veebr 07, 2015 22:24

Väga hea tulemus!!

Just tahtsin kirjutada, et valmis uksi müüakse ju poodides ka - nt Bauhaus ja Ehituse ABC, mujal pole näinud.

Kuidas me ise köögimööbli tegime - pildid
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas XL1000 » Pühapäev Veebr 08, 2015 18:11

Mina olen ka ise ühe köögi teinud.Idee tekkis sellest,et maja ehitades 2006 aastal, leidsime naisega metsas seenil olles, suure hunniku mingi põlenud või lammutatud majast pärit risu.Selle seas oli suur hunnik tsaariaegseid(aastaarvudega 1903) telliseid.Olime just näinud kuskil kivist ehitatud kööki ja idee hakkas kohe idanema.Kivid sai koju toodud ja puhtaks pestud(see oli karm töö).
Algul mõtlesin,et lasen mingil köögi firmal selle ära teha,aga ainult üks pakkumine tuli ja see oli 260000eeku.Endal läks koos tehnikaga äkki mingi 25-30000 eeku.Kõik tööd peale uste on ise tehtud.Uste juures kasutasin ühe mööblimehe abi.Kubu korpus on ka ostetud.Tasapind on liimpuit tamm,millega oli igavene jama,sest nii pikka 5,3m) polnud kuskilt saada.Lõpuks sain töötlematta kujul ja lihvisin ning õlitasin selle ise.Kappidesse on tehtud lihtsalt riiulid ja sahtli sisud ostsin korralikud,aga mitte isesulguvad.Teadlikult on kappide alla jäetud põrandaküte panematta,mis jätab kappide sisu meeldivalt jahedaks ja sobib hästi hoidistele.Ülemisi kappe ei ole meil ka,sest sööginõud on sööginõude kapis söögilaua kõrval.On üks riiul,kubu kõrval,ahju pealne,kus on maitseained ja muu igapäevaselt kasutatav pudi padi.Paremal nurgas(ei paista pildilt) on leiva saia-riiul rösteri kohal.Pildid pole küll suuremad asjad,tehtud eri aegadel mingil muul põhjusel,kui selle eksponeerimiseks,aga ettekujutuse asjast peaks saama.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
XL1000

PostitusPostitas puuma » Esmaspäev Veebr 09, 2015 23:52

Ei taha norida, aga kuidas need liimkilbid männist, kuusest ja kasest teil töötasapinnana vastu peavad. nt kui tuline pott peale tõsta või keegi kogemata noaga lõikab vorsti?
ise kasutanud 60 vineerplaati kõva lakikihi all ja kuumakindla kattega valmis töötasapindasid,
kui aga täispuidust siis eelistaks vist ikka kas saart või tamme aga eeldab jällegi seda et kilp tuleb ise kokku liimida.
puuma

PostitusPostitas st3nnu » Kolmapäev Veebr 11, 2015 00:44

Materjali saate osta meilt sootsa hinnaga männi ja kase kilpi. Vajadusel saab sümboolse summaeest ka last lõigata.
https://www.facebook.com/EritellimuselMoobel või helistage nr 5544841
st3nnu

PostitusPostitas Pesapunuja » Kolmapäev Veebr 11, 2015 02:06

puuma kirjutas:Ei taha norida, aga kuidas need liimkilbid männist, kuusest ja kasest teil töötasapinnana vastu peavad. nt kui tuline pott peale tõsta või keegi kogemata noaga lõikab vorsti?
ise kasutanud 60 vineerplaati kõva lakikihi all ja kuumakindla kattega valmis töötasapindasid,
kui aga täispuidust siis eelistaks vist ikka kas saart või tamme aga eeldab jällegi seda et kilp tuleb ise kokku liimida.

Tulist potti pole kunagi peale tõstnud - seega ei oska kommenteerida seda. Kasutan kuumaalust kui poti pliidilt üldse ära tõstan. Noaga lõikamine - täkkeid meil ikka tekkis u 8 aastaga (tammetööpinda) aga puidu eeliseks ongi see, et lihvid uuesti üle ja tõmbad uue õli ja vahakihi peale. Liimkilpi ostsime liimpuidu müüjalt - meil oli muidugi väike tööpind ka - 1,5meetrit.

Praegu on kuusest tööpind - ei ole veel kriime ega jälgi tuvastanud. Aga õlitatud puidu puhul ei paistagi kriimud välja või kui seal ka on neid, siis need tunduvad loomulikud - puit ei olegi klaassile kunagi.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Külaline » Kolmapäev Veebr 11, 2015 12:39

ahhh kirjutas:Meil ka praegu köögimööbli tegu käsil. Uuriks töötasapindade kohta. Millest olete teinud ja millega immutanud? Saan aru, et männi liimpuit pole kõige parem lahendus.

Kasutasin kasetöötasapinda 40x620x3000Krautast(kaunis kallis oli - 160€), õlitatud - väga kenasti on siiani vastu pidanud(kasutuses on olnud alles lühikest aega, alustasin köögi ehitust detsembris ja valmis jaanuari algusepoole).

Tegelikkuses ei ole veel lõpuni valmis saanud, kuna uksed on puudu. Mõtlen, kas teha liimpuitkilbist ja kasutada decoupage tehnikat või siiski tellida mdfist, kerge hallika/beežika tooniga.

Juurdlen selle üle veel mõnda aega ja siis kui on valmis, siis lõpuks panen ka pildid üles. :)

Siinkohal tahaksin tänada teemaalgatajaid ja teisi isetegijaid, nii tore on iseenda ehitatud köögis toimetada.
Olen naisterahvas ja planeerisin kasutajamugavuse kohapealt kõik läbi - ei anna võrreldagi eelmise köögiga, mis tahtis "kallale" tulla :D

Isetegemine on suurepärane!!
Jõudu!
Külaline

PostitusPostitas Koll1 » Neljapäev Veebr 12, 2015 00:05

Ei saa nagu poindist aru, miks peab raame tegema täispuidust kui mdf-st saaks kindlasti vähemalt poole odavamalt. Ja ärge tulge seda ökojuttu rääkima, mõlemal on pind kas ülelakitud või kaetud muu materjaliga mis väliskeskkonnaga kuidagi kokku ei puutu. Ja kui veel üle värvida ja uksed ette panna jääbki hinna sisse ainult teadmine, et kogu mööbel on täispudust.
Koll1

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist