Kaks last ühte tuppa - kuidas ise nari ehitada - PILDID!

Teeme ise, õpetused, juhendid

Kaks last ühte tuppa - kuidas ise nari ehitada - PILDID!

PostitusPostitas Pesapunuja » Esmaspäev Nov 24, 2014 13:02

Teema sellest, kuidas ise nari ehitada.

Mõned aastad tagasi olime sunnitud tütre toa ringi tegema nii, et ka teine laps sinna tuppa ära mahuks. See tähendas kogu mööbli välja vahetamist, sest kaks voodit poleks sinna tuppa mahtunud, riidekapp oli liialt väike kahele ja kirjutuslaud oli samuti vaid ühele. Otsustasime, et ehitame kogu lastetoa mööbli ise ja paigutame selle nii, et põrandapinda jääks maksimaalselt. Samas oli vaja esialgu samasse tuppa paigutada suurema lapse voodile lisaks vaid võrevoodi ja nii, et hiljem saaks selle asendada tavalise voodiga.

Kui on küsimusi, siis vastan hea meelega. Lisaks panen peagi siia ka erinevaid linke, kus on õpetusi ja mööbliplaane ja ideid. Kui keegi on sama asja ette võtnud, siis ootan hea meelega ka teie pilte ja ideid :)

Kõigepealt ostsime puidu. Mõnda aega see seisi meil toas. Siis käisime selle puiduga saekaatris omatehtud joonistega - nendest saime vaid meie aru :) Seega mul pole neid alles, ega ka üles pildistatud.

Pilt

Siis hakkasime voodiraami ehitama. Postid olid 100x100 prussid. Kõik puit oli juba töödeldud selliseks, et mingeid pinde sealt saada oli üsna võimatu - st höövelpuit ja üsna sile ja kvaliteetne. Raami ühendasime nurgikutega, samuti kinnitasime nari korralikult seina külge.

Pilt

Järgmisena sai ehitatud piirded ja redel. Piirete jaoks olime lasknud saekaatris süvendid teha prusside sisse:

Pilt

Pilt

Pilt
Kõrge voodi alla otsustasime teha võimalikult mahuka riidekapi - selle projekti jaoks külastasime Ikeat, kust ostsime kaks meetrilaiust sahltit ja kolmeosalise riietestange, lisaks trossi kapikardina jaoks. Ühelepoole jätsime teise voodi "ava" - sinna paigutasime esialgu võrevoodi.

Pilt
Hiljem kui väiksem tüdruk juba suurem oli, siis sai sinna asetatud suurem voodi (poest ostetud), ava tegime esialgu laiema just selle arvestusega, et sinna hiljem normaalsuuruses voodi ära mahuks.

Pilt

Kuna samal ajal me ehitasime ma kirjutuslaua lastele toa teise otsa, siis tegin sellest eraldi teema siia:

Kuidas kirjutuslauda teha - PILDID
Kasutaja avatar
Pesapunuja

Re: Kaks last ühte tuppa - kuidas ise nari ehitada - PILDID!

PostitusPostitas Pesapunuja » Esmaspäev Nov 24, 2014 13:34

Siin on üks link, kus on üks narivoodi idee ja detailid välja joonistatud:
http://ana-white.com/2010/09/classic-bu ... igned.html

Pilt
Ma ütlen, et me tegime palju lihtsamalt ja ma soovitan ka natuke mõelda, et mismoodi teha. Ma nt ei leia vajadust nende piirete järgi, mis jäävad vastu seina ja enamasti ju keset tuba nari ei panda. Oluline oleks, et asi oleks stabiilne - meie nt kinnitasime voodi seina külge ja tugipostid olid üsna jämedad. Lisaks oli meil see alumine osa ära jaotatud ja ka seal tugipostidega toestatud - neist tugedest said ka kapi seinad.

Siin on üks väga hea näidis, kuidas väga väga lihtsalt on tehtud lausa 3 lapse nari:

Pilt

Õpetus ja rohkem pilte siin: http://theownerbuildernetwork.co/easy-d ... -bunk-bed/

Siin on 8 erineva narivoodi plaanid, tasuta:

http://freebies.about.com/od/free-plans ... -plans.htm
Kasutaja avatar
Pesapunuja

Re: Kaks last ühte tuppa - kuidas ise nari ehitada - PILDID!

PostitusPostitas Pesapunuja » Teisipäev Dets 02, 2014 21:51

Kasutaja avatar
Pesapunuja

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist