Loomakasvatus

Sead, lehmad, lambad, koduküülikud jne

Loomakasvatus

PostitusPostitas sipelgas » Neljapäev Mai 17, 2007 12:00

Mis loomi kasvatad sina? Lemmikloomad ei lähe arvesse ;).
Minul on küülikud, ja hulgi :D, tuppa ma neid ei lase ja kaissu ei võta.
Ja muidugi mesilased. Need elavad ka oma majakesetes õunaaias.
sipelgas

Re: loomakasvatus

PostitusPostitas mYgri » Reede Mai 18, 2007 10:17

Mul siiani ainult kalad tiigis. Ühtlasi ka lemmikloomad, (vähemalt alguses) käisid peost söömas ;). Tuppa võtan siis, kui aeg pannile minna... :'(

Ammusest ajast olen unistanud lammaste pidamisest... kunagi võtan nad nagunii :)

Aeda mädanevatest õuntest puhastavaid metskitsi ja metsas muru pööritavat häbelikku notsut kohtlen ka kui oma pere liikmeid :)

Kui palju sekeldamist, aega ja oskusi võtab mesilaste pidamine? Kas sellisel asjal nö "oma lõbuks" on üldse mõtet? Kui palju neid peaks olema, et oma pere ja lähisugulased toidetud saaks (mõtlen otseselt meega)? :)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas sipelgas » Esmaspäev Mai 21, 2007 12:06

Oma lõbuks on mesilasi mõtet pidada siis kui see sulle tõesti midagi pakub. Kui see vaid mee saamise pärast- pole mõtet jännata (maksad kõvasti peale). Aega võtab suvel üksjagu, oleneb muidugi kui korralik olla. Mässamaist on ikka tegelikult kõvasti varakevadest hilissügiseni. Raamide traatimine, kärjetamine, pesade vaatamine, sülemite püüdmine ja tarru panemine, mee võtmine-vurritamine, jootmine, söötmine jne. jne. Õnneks saab seda siiski hea tahtmise korral ka nädalavahetustel teha. Ja 2-3 korralikku peret peaks sinu ja su mugulaste meevajaduse katma. Kui te just eriti maiad pole.
sipelgas

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Mai 21, 2007 19:34

möhh,mis jutt.meil on 2 mesitaru ja pole seal mingit pealemaksmist.joovad tiigist,sügisel tuleb suhkruvett panna ja külmal kevadel ka.raame vahetatakse ainult siis kui mett täis,kevadel esimese mee jätame üldse sisse.kui uus ema on tarus,siis tuleb kevadel välja võtta,mitte mööda heinamaad sülemit taga ajada.küülikuid pean ka,liha ja naha küülikuid,rexe.esimese prae juba saime ja söögiraha teenis ka tagasi peale liha müüki.
käbi

PostitusPostitas sipelgas » Teisipäev Mai 22, 2007 11:27

Pidasin silmas seda kui sa pead ikka kõik algul ostma. Kogu kupatuse, taru, vurri jne. Pole need summad ühti nii tühised. Praegu on mee hind nii madal et kogu alustamiseks vajaliku raha kulutamisel hoopis mee ostuks saad ikka ennast meeks süüa. Ning kunstkärgede, traadi, suhkru ost võtab igal aastal oma. Kui aga mesilased usinalt peret heitnud suve jooksul, pole neil aega mett korjata ja lõpuks maksadki peale et nad sul on. Või surevad hoopiski talvel ära või ronib hiir tarru ja võttab matti... Või hoopis hoolitsevad mesilased suuresti iseenda eest ise, ise mee toodavad, ise söövad ja inimene võtab ka killukese. Kärgi vahetad siis kui need on hästi ära tarbitud. Siis on mesilaste pidamine igati tagasihoidlike kuludega. Ainult siis mett saad ka vähem. Kõik on tasakaalus.
Minu eesmärk polnud mitte kedagi ära hirmutada, vaid ainult realistlikult paari taru pidamise ohte kirjeldada. Aga kui on ikka tõsine tahtmine nendega majandada, siis loomulikult. Ja oma mesi on ju ikka kindla peale minek ;).
Minul on nad lihtsalt seepärast et mulle nad meeldivad ja mett saab veel pealekauba.
sipelgas

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Mai 22, 2007 11:38

sedant küll,et esialgne inventaar võtab hea summa,aga võib kasutatud asjad esialgu osta.vurr on meil kahe pere peale,lisaks ka need mingid sulatamise asjad.kunstkärgi me eriti ostnud polegi.tasub katsetada igaljuhul,ainult lokke aias enam ei lehvita,sest kipuvad pähe lendama.
millised küülikud sipelgal ka on?
käbi

PostitusPostitas sipelgas » Teisipäev Mai 22, 2007 12:51

Peamiselt väikesed tõud- thyringer, isabella, sallander ja paar hiiglast ka ,flannud noh.
Need mul ka rohkem perele liha tootmiseks ja muidugi sõnniku pärast. Iga pabul kulda väärt :P.
sipelgas

PostitusPostitas muri » Kolmapäev Juul 11, 2007 23:35

Minul lambad täitsa olemas, need maalambad, mustad, pruunid, hallid valged ikka ka. Neist saab head pehmet villa, lasen kedrata oma lammaste villast lõnga, koeravilla ka veits ja saab väga hea ja pehme ja mitut tooni. Nahad saavad kenad ja liha on ka teadagi hea. Pean neid siis endale rõõmuks ja perele nuhtluseks( hein vaja teha ja aedu ehitada) ja ikka vana hea asja säilitamise mõttes ka. Praeguseks kari kasvanud 23 peani, jaanipäevaks läksid mõned šašlõkiks ka. Ühe kitse pean ka ikka oma tarbeks piima jaoks ja karjajuhiks, muidu lambad ei taipa ise tulla aeda ja kõike nahka panna, puid, põõsaid, lilli jms. Ja siis on veel kanakari, täpset arvu ei teagi öelda, vahel võtab rebane matti, 30 ringis ehk on neid. 4 lapse jänesepoega on ka, emme suri miskipärast ära kaks kuud tagasi, neid ei lubata ka söögiks kasutada, eks elavad siis kõrge vanaduseni, kui neile seda antud on. Selline loomapidamine siis minu poolt.
muri

PostitusPostitas piiatiia » Reede Juul 13, 2007 21:42

Olen varem kuulnud, et sokk sobib lambakarja juhiks. Proovisin oma loomade peal järgi ja probleemid tekkisid seal, kus oodatagi ei osanud. Nimelt ei suutnud kitse härra leppida sellega, et minagi lambaid utsitada tahan. Surmani jäime vihavaenlasteks ja mind nähes toimus alati rünnak. Tolle soku lapselaps käib praegugi meil nüüd hoopis kitsedega karjas ja ma proovin delikaatselt temaga arvestada.
piiatiia

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Juul 16, 2007 13:50

ainuke liha, mida ma süüa ei suuda, on lammas (okei, kitsed ka). ja kunagi võtan ilmselt endale mõned lambad küll, seda siis, kui tulevase maja ümber maad juhtub palju olema ja lammastel miskit süüa.
peaksin neid ainult villaloomadena ja sureksid nad ainult vanadussurma.
kassijagaja2

Mine Koduloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline