Loomakasvatus

Sead, lehmad, lambad, koduküülikud jne

Re: loomakasvatus

PostitusPostitas alma » Teisipäev Mai 11, 2010 21:18

Elu seadused selles mõttes et paratamatused, või selles mõttes et keegi arvas et tal on õigus kellegile pähe istuda/astuda?
alma

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Mai 11, 2010 23:35

foksi, kuule, missa ikka..... kas saab kuidagi aidata äkki?

...trumm tegi abitu katse lohutada või midagi
trumm

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Mai 11, 2010 23:36

a mudu poola lõunaosa seal tatrate kandis lammajuustu puha täis. seega ikka lüpsavad küll. mägedes suured lammakarjad .. ja lammanahad on kah vägevad. ma tarisin mitu tükki koju. haisesid autos nii, et ma mõtsin, et peab vist pea aknast väljas hoidma..
trumm

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Mai 11, 2010 23:50

trumm nüüd selle jutu peale hiilis kööki ja tegi endale lammajuustuga leiba. hiilis seepärast, et alma ükspäe rääkis, et peale kuut ei tohtivat süüa ja almat mina usun küll.

ja selle shokolaadikoogi ma sõin enne kuut. seega see ei loe. õigemini need, sest ma sõin mitu tükki B)-

a tegelt ma neist lammastest mõtsin. iseenesest on kõigil õigus. õigus diggil omatahtsi endale lammaid valida ja õigus foksil endale jälle oma lambaid valida. ja foksi kindlasti lammastest rohkem teab. aga...

... aga... vat mul on sedasi, et minu jaoks ülim ja kõikse tähtsam asi on igaühe sisetunne, soov ja tahtmine. see on justkui selline püha asi, kuhu teistel asja pole. ja kui diggi tahab maalammaid, siis tema peab oma maalammad saama ja ei ole küll kellegi teise asi seda kuidagigiviisi maha teha. ja kui käbi tahab pehmevilla lambaid, siis jälle pole kellegi teise asi seda arvustada.

mis see inimese elu mõte siis üldse on, kui tema oma sisemise tahtmise järgi talitada ei või! või miks peab üldse keegi kellelegi oma valikuid põhjendama? nii kaugele siis oleme jõudnud... et mitte ainult paljud enam oma valikuid teha ei julge ja teed käia ei tihka, vaid suisa põhjendama peab seda teistele ka veel.....

selle peale ei oska ma küll muud öelda (ikka täitsa sõbralikult seejuures), kui et elage ise ja laske teistel elada. või õigemini: julgege ise oma elu elada ja laske teistel nende elu elada.

meil oli täna ööbikut kuulda :)
trumm

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Mai 12, 2010 07:58

foksi, kas nüüd on natuke parem tuju?
alma

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Mai 12, 2010 07:58

Aga nüüd?
alma

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Mai 12, 2010 08:00

http://www.youtube.com/watch?v=U8DFwb3zlDk
alma

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Mai 12, 2010 10:18

Ma kardan, et siin nüüd on asjast natuke valesti aru saadud. Keegi pole midagi maha teinud vaid püüdnud pigem seletada asja mitte nii ilusat külge. Igaüks ei pea mitte oma ämbreid ise läbi kolistama.....ja päris tõsiselt. Siin on paar asja, mida ei taha foorumis avalikult kirjutada, aga asjad ei ole alati nii ilusad kui välja paistavad. Pigem Foksi oma suure südamega püüab aidata, kui et miskit halba. Põhimõtteliselt võiks nurga taga pihku itsitada, aga milleks.
Räägiks nüüd lammastest.
Kuidas Trumm see juust maitselt on? Polnud ma isegi kuulnud, et lambapiima juust, kitsejuust jah, aga see oli päris huvitav avastus nüüd minu jaoks:)
käbi

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Mai 12, 2010 10:26

käbi, aga mitu lammast seal pildil siis oli?
alma

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Mai 12, 2010 10:31

Me hakkame homme pügama esimest korda, eks näis:D
Angoora villast proovisin kedervarre põhimõttel natuke lõnga teha. Teinepool ütles, et see ju jäme nagu laevaköis....oi ma olin solvunud. Aga eks see tunnetus tuleb kätte saada, vokk olekski liiga äkiline alguseks nagu Foksi ütles.

Diggi, üks asi on küll, mida sa võiks mõelda kui hakkad neid lambaid võtma. Et kui sa tahad selliseid armsaid inimsõbralike loomi, siis suurest karjast ära võta. Ja käest ära söötma hakka. Käbi ikka söötis, kuigi hoiatati (aga nii nunnu ju) ja nüüd ma olen hädas. Nii kui nad mind näevad, siis läheb tormijooks lahti ja kõik taskud tuhlatakse läbi. Kui leiba ei ole, siis vajuvad näod nii pikaks ja saan lambakeelse sõimu osaliseks.
käbi

Mine Koduloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline