Leitud kits

Sead, lehmad, lambad, koduküülikud jne

Re: Leitud kits

PostitusPostitas Linnalaps » Reede Sept 21, 2007 19:33

Jajah, Tallinna Loomaaias nägid mu lapsed ka kunagi, kuidas need väikesed lasteloomaaia mägikitsed kellegi taskust tipneva kahekümneviieka tuuri panid ja ära sõid. Nii et vaata ette.
Ja kitsele tee rasedustest, siis saab selgeks, miks ta pakseneb.
Lahe lugu igatahes.
Linnalaps

PostitusPostitas Turkestanica » Pühapäev Sept 23, 2007 15:39

Kuule, ma lähen pärastlõunal, uurin naabrinaise käest seda kitseasja. Ta põline kitsepidaja. Noh, et mida süüa juua jne
Täitsa lõpp! Kitsemamma!(:D
Turkestanica

PostitusPostitas naano » Esmaspäev Sept 24, 2007 19:28

Turkestanica Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuule, ma lähen pärastlõunal, uurin naabrinaise
> käest seda kitseasja. Ta põline kitsepidaja. Noh,
> et mida süüa juua jne
> Täitsa lõpp! Kitsemamma!(:D

Suured tänud! Mida naabrinaine rääkis?
Kasutaja avatar
naano

PostitusPostitas piiatiia » Teisipäev Sept 25, 2007 15:12

Minu kodus on 4 aastat kits( nüüdseks juba kitsed) elanud. Äärmiselt sümpaatsed, sõbralikud ja söövad palju vähem kui lambad. Haigeks sööta võimalik ei ole ja mingit eri menüüd ei vaja. Heintele lisaks näiteks puu oksi ja maiuseks kääruke saia- leiba. Kui on, meeldib juurvili või ka lihtsalt kartuli koored. Tiinustesti talle teha ei saa ja lõpptiine pole ka alati mitte- lõpptiinest paksem. Udara kasvamisest ja tihkemaks muutumisest saab looma kuigi palju jälgida. Tiinuse teises pooles on võimalik, et paremalt poolt saab loote liigutusi tunda, kuid mitte tingimata. Igaks juhuks( kasulik nii emale, kui lapsele) võiks vetapteegist tuua mineraalsööta, kus sees seleeni või E-vitamiini. Ja loomulikult vajalik vesi. Koledat ja rasket midagi ei ole.
piiatiia

PostitusPostitas Turkestanica » Teisipäev Sept 25, 2007 17:42

Sorry, aga naabrinaist polnud kodus, ei saanudki tarkust juurde. Aga näe, siin teadjaid küll.
Turkestanica

PostitusPostitas naano » Laupäev Sept 29, 2007 11:16

Suured tänud!

Mingite kartulikoorte peale tuleks me kits vist suurest solvumisest sarvedega pusima. Üldse erakordselt pips loom, isegi porgandi peale põhimõtteliselt sülitatakse.
Kasutaja avatar
naano

PostitusPostitas käbi » Laupäev Sept 29, 2007 11:32

ic, kui juba golfipükstes ringi jooksis, siis on selge mis tegelasega tegu:)restorani pead oma kitse viima:)
käbi

PostitusPostitas piiatiia » Laupäev Sept 29, 2007 13:29

See kuidagi nii tasakaalus, et kui sööb rohelist värsket heina, siis juurikaid ja ka koori ei taha. Võimalik, et ka varem teda hoiti ja toideti hästi, kuid keegi või miski hirmutas kodust eemale. Kohati on nad väga kartlikud ja rumala peaga ei vaata kuhu ning kaugele jooksevad.
piiatiia

PostitusPostitas summikene » Esmaspäev Okt 08, 2007 20:45

Jah, oma käest võin pajatada, kuidas mu kits soku sappa võttis ja maailmareisile läks. Ja mis neil viga rännata oli-viljapõllud pöetud, vaade avar ja aina marsi kuhu silm ihkab. Tänu headele inimestele (üks neist kohalik loomarst) sain oma loomad tagasi toodud. Linnulennult oli see "vaid" 5km kuid autoga tagasi toomine oli ca 2x pikem maa. Ja selle maa läbimisele kulus neil vaid mõni tunnike.
Aga mis neid ajendas minema seda ma ei oska siiani välja mõelda.
summikene

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Okt 08, 2007 21:56

noh, kits ikka elu ja tervise juures? käite ka golfi mängimas, et parem isu tal oleks?:)täitsa nali lugu ikka küll, icitan siiani kui meelde tuleb:)
käbi

Mine Koduloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist