Kanad

Kanade, partide ja hanede pidamine. Papagoid jm puurilinnud

Re: Kanad

PostitusPostitas maurus » Pühapäev Dets 12, 2010 00:37

Kallis laps, kõik kanad munevad, siblivad, s.....d,kaagutavad ja see kanas..a lõhn on ikke väga vänge , ka nende huvitavate tõugude oma. Mina, muideks,oma kanu ei söö,põhimõtteliselt!
maurus

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Teisipäev Dets 14, 2010 00:40

Pärlkana ei ole ju üldse kana. Ta rohkem paabulinnu sugulane.
kunksmoor1005

PostitusPostitas logimata Mirjam » Teisipäev Dets 14, 2010 11:21

Pärlkana on suur lind ja mitte ei kujuta ette, et neid tahaks keegi toatingimustes kasvatada.
Aga vot vutte olen küll lilletoas suures puuris kasvatanud. Polegi miskit hullu neid haisuvabalt pidada kui iga päev puurialusel vannil allapanu (ajalehed või saepuru) vahetada.
Ja kas on võimalik lindu õpetada nö potil käima? - ei, isegi kodulindudest targimat, hane, mitte. Aga hallvarest küll, õige ruttu sai selgeks, et lahtisest aknast või uksest võib majja tulla küll ja saada ka maitsvat palakest ainult siis kui ühtegi hunnikut ei poeta
logimata Mirjam

PostitusPostitas jaanake » Reede Dets 17, 2010 18:01

teie pr. Mirjam olete tubli, sellist hallvarest tahaks omalegi külaliseks!
jaanake

PostitusPostitas Himre » Neljapäev Mär 17, 2011 13:17

Tere.

Võtsime kevadel kolm kana mõttega, et munevad maal suvi läbi ja sügiseks potti. Suvega said nad kõik omale nimed. Pot t ei tulnud enam meeldegi. Parajad karakterid kõik. Tuttav tõi veel kuke. Elasid lahtiselt aias. Kuigi söök oli ees, sõid konni üksteise võidu. Munade üles leidmine ei olnud kerge. Vahepeal tuli veel tibu, kellest nüüd saanud uhke kukk. Linnud on vahvad.
Suvel kasvataks ports linde lihaks. Pärast puhastamist sügavkülma, et oleks omastkäest linnuliha. Vähemalt tead, mida sööd.
Himre

PostitusPostitas Kukulind » Reede Apr 22, 2011 21:48

Selline küsimus, et kust saab osta nüüd, suve hakul, munejaid kanasid ja palju umbes üks kana võiks maksta? tean, et vanasti müüsid linnukasvatused mahakantud munejaid kanasid, nii 10 a tagasi.
Kukulind

PostitusPostitas maurus » Reede Apr 22, 2011 22:40

Vaata Maalehest, nüüd hakkavadki need kevadised kanaringid peale. Ise olen ostnud Linnu talu aasta munenud kanu ja super-rahul. Eelmisel aastal maksid 35 kr tükk, aga see oli krooniaeg (:P)
maurus

PostitusPostitas Algajaküsija » Pühapäev Mai 01, 2011 08:01

Aga kas kanad sellega lepivad, ku neil õrt ei ole? On selline madalamat sorti kanamaja koos jooksuaiaga. Kas peaks ikka siis mingi õrre moodi asja neile põrandale meisterdama või saavad nad muidu ka magatud?
Algajaküsija

PostitusPostitas liivakass » Pühapäev Mai 01, 2011 22:02

Kukulinnule: oleneb kus elad? 5053957 võid proovida kui Lõuna eestis elad- olen sealt toonud ja rahul. Paar a tagasi olid 5EEKu tk ja ilusad "pontsikud" kanad- neil on Kobela kandis ka teine kanala aga selle nr suutsin ära kaotada.
liivakass

PostitusPostitas m. » Esmaspäev Mai 02, 2011 11:35

mida teha kanadega, kui neid pole talvel kuskil pidada? kas on olemas mingi teenust pakkuv tapamaja või "hotell", kuhu sügisest linnud hoiule anda? ise olen nii saamatu, et käsi ei tõuse lindu tapma.....
m.

Mine Kodulinnud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline