Kanad

Kanade, partide ja hanede pidamine. Papagoid jm puurilinnud

Kanad

PostitusPostitas Turkestanica » Esmaspäev Juul 23, 2007 13:05

Mees ütles, et võtame kanad ja broilerid.
No mina ei tea.... mõlemad oleme põlised Tallinlased. Linnavurled ja loomapidamine....
Et mis teie arvate? Mis neil kanadel elamiseks vaja on? On neil palju mingeid haigusi?
Turkestanica

Re: Kanad

PostitusPostitas maurus » Esmaspäev Juul 23, 2007 14:27

Kanad on vahvad! Elan maal ja pean küll vaid nelja kana ja kuke-Eedit, kuid kanapidaja olen juba maal elamise ajast, seega aastat 15.
Oma tarbeks on see hulk kanu piisav, sest nädalas koguneb oma 20 muna, nii-et jääb üle ka naabritele müügiks,sest olen meie külas ainuke allesjäänud kanapidaja. (sellega saab jälle söödavilja raha tasa). Kui talvel allapanu ei vaheta, on kevadel hea hulk väga head sõnnikut omast käest võtta. Ja suvel saab värskeid pabulaid likku panna - rammuvesi taimedele missugune! Elavad aidas (kanalas), käivad oma aedikus, söövad teri ja pehmet toitu ( leotatud leivakoorukesed, kartul ja muu selline ). Kaagutavad kenasti, munevad praktiliselt aastaringi. Talvel on elektrivalgus õhtuti lisaks ja külmaga ka väike radikas järel. Ja tüli pole nendega küll mingit. Lastele väga meeldib neile rohtu kitkuda ja peost sööta. Nii, et soovitan soojalt, igati vahvad tegelased.Broilerite kohta ei saa midagi öelda, sest me ei tapa oma kanu söögiks, surevad vanadussurma. Edu!
maurus

PostitusPostitas jalutaja » Esmaspäev Juul 23, 2007 14:45

Linna või? (:D

Vaenlasi on neil küll, kull või tuhkur võib lühikese ajaga puhta töö teha, rääkimata suurematest tegelastest, seega aed peab olema vargakindel. Värsket vett ja munakoori peavad ka saama lisaks toidule (nt. nisuteradele.)

Naabri järelejäänud tiukrid on kullide ja koerte suhtes targaks saanud, aga minu lillepeenras pole nad sugugi oodatud külalised. Üks pluss kanade lahtiselt pidamisel - toidavad end ise, ka siis, kui pererahvas joomatuuril.
K
jalutaja

PostitusPostitas Turkestanica » Esmaspäev Juul 23, 2007 15:13

Nojah, rumal mina. Ikka arvamusel, et kõik teavad kõiki.
Me elame ikka maal
http://www.lillepeenar.blogspot.com
see mu aiablogi

Kas mingit kanakasvatusraamatut äkki? Et lihtsalt toon äkki tibud majja ja kõik?
Peab vist mõne naabrinaise juurde inffi koguma minema

Ja lisaks veel Jalutajale: me ei joo eriti
Turkestanica

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Juul 23, 2007 15:26

võeh, minu täiesti selline subjektiivne arvamus, et linnud on jäledad.kunagi nägin mingit dok filmi kus näidati kodukana sulestiku läbi mikroskoobi, see oli nagu elav õudus.peale seda võttis mul tükk aega, et ma muna süüa saaks.ei, linnud on rõvedad, mulle ei meeldi, endale ei võta elus ühtegi seda täikandjat.kukkesid ma kardan, käisime just külas kus pererahvas väga värvikalt rääkis kuidas nad oma kukke on kuskile keldrisse lennutanud, sest kipub pähe lendama, võeh,jälk.prrrrrr, vot mõnele on ussid vastikud, aga mina täiega jälestan linde.puukeentsefaliit on ka tegelikult lindudelt pärit, lind oma roojaga nakatab puuki, kanagripp jne.vhuh.ei meeldi mulle need sulelised.palju te neid mune siis sööte? et kui tahate kuskile minna, siis on keegi kes neid pagana jõledikke söödab?talvel nad ei mune ju ka eriti, aias siblivad peenrad segi, hakka aeda ehitama neile ja puha.öäk.kanad, rõve.
käbi

PostitusPostitas Dii. » Esmaspäev Juul 23, 2007 16:49

Kusjuures, kui mina maal elaksin võtaksin just linnud!

Esiteks liha pärast, kes pole kodus kasvatatud kana söönud, see üldse ei teagi, kuidas kanaliha maitseb! Ma ei tea midagi mille maitse nii suuresti erineks, kui kodukana ja poest ostetud kanal.

Teiseks - munad. Mina isiklikutl söön mune ikka väga palju.
munavõi röstsaiaga, võileivad või anšoovisega + keedumuna, praemuna leiva rukolo salati + päiksekuivatatud tomatiga jne jne Minu hommikusöök võiks koosneda 80% päevadest munast :)

Lihtne kasvatada võrreldes muude pudulojustega :)

Vaenlased - tuhkrule lisaks, ilmselt sõltuvalt piirkonnast, meil maal on ikka mureks kõikvõimalikud kakud ja ka kanapoegadele siilid! Kanad on sellised ajudeta olevused, et nad võivad paigal istuda ja röökida, kui teine loom neid teisest otsast sööb.

Aga lahti ma neid küll ei peaks, teevad aias ikka päris palju pahandust + paljajalu ei tea kunagi kuhu sisse võid astuda... vot see on öäkkk

Kogu ilusa asja rikub ära tapmisprotseduur.. Kas peres ikka on keegi, kes sellega hakkama saaks?
Meil maal kanadega ja seaga pole muret olnud, aga näiteks jäneste ja lammastega küll. Esiteks ei suuda isa tappa, teiseks ei suuda mitte keegi liha süüa. Mõned katsetused on lõppenud naabrimehe appi kutsumisega + lõpuks ka kogu liha kaasa pakkimisega....
Dii.

PostitusPostitas jalutaja » Esmaspäev Juul 23, 2007 17:24

Turkestanica Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mees ütles, et võtame kanad ja broilerid.
> No mina ei tea.... mõlemad oleme põlised
> Tallinlased. Linnavurled ja loomapidamine....

Mida ma oletama pidin? :D

Tagumine jutt oli näide kanade toidusedelist. Ei eeldagi, et aiapidaja kanu lahtiselt peaks, aga linnavurled ehk ei tea, et kanadele meeldib samuti värskeltkaevatud peenras siblida. (:P)
Otsivad nad sealt putukaid ja ussikesi (ka vihje kanade toidule - söövad meelsasti liha, soovitavalt keedetult :P, tean, et kolhoosiajal söödeti surnult sündinud põrsaid kanadele), teiseks tahavad nad - eriti liivas - sulgi puhastada. Munakoori vajavad nad kaltsiumiks ehk selleks, et munad koore saaks. Selle puudus väljendub nahkmunades. Kruusa on vaja seedimiseks, need toimivad pugus veskikividena.
Tibudega on keerulisem. Nemad tahavad sooja ja pisikesed toituvad keedetud munast.
Nii keeruline see muidugi pole :) mitte keerulisem hamstrite pidamisest. Kui aga tibudel on ema, on lihtsam, kui endal kanaema mängida. :)
K
jalutaja

PostitusPostitas juta230 » Esmaspäev Juul 23, 2007 17:48

Olen pärit põlisest talupidamisest, elanud vahelduseks linnaski ja nüüd olles otsaga jälle maal tagasi, ei taha ma ühegi looma pidamisele mõelda. Heh, üks kass tegelikult ikka on, kuid ta oskab ennast väga hästi mügridega toita, kui me paariks päevaks reisile läheme.
Loomi ja linde ei ole mõtet pidada, kui oled palju kodust ära. Naabrid võivad ju vahvad olla ja hoolitseda su loomade eest, kui ära oled, kuid kui neid pidevalt sellega tüütada, siis lõpuks viskab neil ka üle. Otse nad seda välja ei ütle, kuid selja taga kiruvad kindlasti.
Jutale meeldivad lilled...
juta230

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Juul 23, 2007 19:55

jah, juta jutul point sees, kuskile te paariks päevakski ei saa siis minna.
Dii, kas kõht kinni ei jää kui nii palju neid mune jõhverdad? ise söön suht vähe, huvitav kohe,et kellelegi need kohe nii maitsevad:)
Munakoorte asemel võib ka krohvi neile anda, tegelt on lihtne pidada neid, isegi valmis jõusöödad on olemas kanadele, ei pea viljaga jamama,kesko-agros siis.anna siis teada, kas võtsite, broileri või kana:)?
käbi

PostitusPostitas piuks 123 » Esmaspäev Juul 23, 2007 22:06

Maal elad küll, kuid milleks need kanad? Järsku vaja hoopis paabulinde. Et ilusamad või nii.
piuks 123

Mine Kodulinnud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist