Kanad

Kanade, partide ja hanede pidamine. Papagoid jm puurilinnud

Re: Kanad

PostitusPostitas alma » Neljapäev Mai 05, 2011 07:33

Nojah, ma mõtlen et see äriplaan võib ütlemata suurehaardeliseks osutuda, sest võib juhtuda ka mõni tibu. Siis on juba nooremale kanapõlvkonnale kah seda, talvelasteaeda vaja ja... jeerum.

Hotell "Tiivarips"... või "Kanapimedus". See oleks öölokaal, kus iga kukk tundub tasemel.
alma

PostitusPostitas kätu » Teisipäev Mai 17, 2011 23:55

ka minul on kanad,omamoodi lihtne pidada.annan neile söögiks oma toidu ülejäägid.muidugi mitte neid mis on liiga maitsestatud või soolased.
mul läbi nalja öeldes on kanad kui koera eest.sest saan oma jäägid neile anda.
kuna mul mees kirglik kalamees,siis andsin kanadele ka palju kala.
(sisikonda ja kalapeasid)enam ei anna.
avastasin et kui muna vahule ajada tuleb sealt hullu kala haisu.maitse õnneks ei muutunud.
kanade oidamise miinuseks on meil see et, mei käivad rebsased ja kanakullid nillimas.
alles eelmine aasta kuulsin hirmsat kana kisa.jooksin ruttu vaatama et milles asi.kui nägin.rebase suus oli minu kana.tegin siis hullu looma häält.röökisin mis hull ja liikusin käte ja jalgadega rebase poole.
õnneks rebane ehmus ja lasi kana suust lahti.mul vedas :) sain kana tagasi.
aga kui rebane maitse juba suhu saab,siis naljalt teda eemale ei peleta.naabrid rääkisid et rebased käivad ka nende kassi ja koera toitu söömas kui just minu kanu kätte ei saa.
kätu

PostitusPostitas tahaks kanu » Kolmapäev Mai 18, 2011 12:47

Mis juhtub kui kilemajja, kuhu istutatud tomatitaimed, panen kanad? Kas rohivad otsides ussikesi või läävad kõik segi? Tahaks kanu ainult suvel pidada, sügisel potti.
tahaks kanu

PostitusPostitas maurus » Kolmapäev Mai 18, 2011 16:32

Noh, ega muud hullu juhtugi, et tomatitest oled esimese poole tunniga ilma:D Ja kilemaja pole vist küll see kõige õigem koht kanade pidamiseks. Tee omale selgeks, mida kanale eluks vaja (õrt magamiseks, pesakohta, jalutusaedikku, varjualust, kuhu palava päikese eest minna jne.) ja siis mõtle edasi, ehk leiad mõne sobivama lahenduse ja saad ka tomateid süüa!
maurus

PostitusPostitas Carina » Neljapäev Sept 27, 2012 19:12

Hei, mul mure. Kanad teevad kukele liiga... eriti üks kana. Kukel kael juba sulgedest täitsa paljas ja tänaseks saba ka läinud :S Iga natukese aja tagant kuulen mingit karjatust ja näen kuidas kukk jälle oma saba ja sulgi sätib ning kohendab. Süüdlaseks pean ühte niruma väljanägemisega kana, kellel vist seljasronimisest välimus sellise kuju saanud. Vahepeal täitsa veri väljas. Kas kellegil veel nii juhtunud? Mis teha?
Carina

Mine Kodulinnud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist