Kanad

Kanade, partide ja hanede pidamine. Papagoid jm puurilinnud

Re: Kanad

PostitusPostitas maurus » Laupäev Juul 11, 2009 18:04

Ka, kas kanad kodus? Sa ära ehmata nende esialgse välimuse peale( mul koer küll ehmatas!), nende kaelad on paljaks seal puurivarbade vastu hõõrutud, sulestik ka vilets, aga see läheb üsna ruttu normi, kui saavad vabalt liikuda, rohtu ja päikest! Kuidas nad võiksidki teistsugused välja näha, kui nad kahekesi tillukeses puuris, üks lint toiduga sõidab eest läbi ja teine, munadekogumise lint, siis tagantpoolt. Aga edu ja jõudu, tubli oled!
maurus

PostitusPostitas ka » Pühapäev Juul 12, 2009 02:46

Kanakesed kodus. Ausalt kartsin hullemat. On küll kakutud välimusega ja oma uuest kodust õue tulla ei julgenud aga samas on nad hirmus uudishimulikud. Koerale vastu kaagutamisega küll probleeme ei ole:)
Ja esimese muna munes üks pruun kana ka!
ka

PostitusPostitas linnupidaja » Neljapäev Apr 08, 2010 08:59

näe, kõik siit lugemiseks:
http://www.tolplatalu.com
linnupidaja

PostitusPostitas Siilike » Pühapäev Nov 14, 2010 17:19

Aga kas teab keegi öelda, milline kanatõug on munemiseks kõige parem? Neid sorte on ju nii palju. Kanade ilu polekski kõige olulisem, ikka rohekem mune oleks vaja.
Siilike

PostitusPostitas liivakass » Esmaspäev Nov 15, 2010 01:07

valged Leghornid on kõige usinamad- aga ise jube rootsikud, pruunid Brown`id on ka tublid ja lõpuks saad miskit potti ka, nad on liha-munakanad. Mul olid kunagi ka mustad, Tartu haudejaamast sai neid ja olid väga head. Ma olen toonud siis kui kanalad vahetavad karju välja neid 5 EEkuseid ja olen rahul- närvihaiged stripparid on nad algul aga kosuvad ja harjuvad kiiresti. Sööma harjuvad ka kiiresti, ju on nälg hea õpetaja.
liivakass

PostitusPostitas maurus » Esmaspäev Nov 15, 2010 23:36

Minul on Linnu talu pruunid High-Lyne tõugu (kirjapilt võib natuke vigane olla), 11 kuud munenud. Olen neid aeg-ajalt juurde võtnud ja väga rahul: rahulikud, julged ja mis peaasi - väga usinad munejd.
maurus

PostitusPostitas jaanake » Neljapäev Dets 09, 2010 19:36

kas keegi peab kanakesi omal toas ka, kas neid toredaid linde saab tibupeast nii õpetada, et igalepoole ei kakaks, teat kohta siis?
jaanake

PostitusPostitas maurus » Reede Dets 10, 2010 15:43

Jaanake, kana pole toalind ja kanakese ühte kohta kakamise soov jääbki sul vaid sooviks. Peale selle tahab see kena linnuke lõpmatult siblida, talle on vaja seedimiseks kruusa, sulgede puhastamiseks tuha-või liivavann, siis munemiseks heintest või põhkudest pesa ja tal on imepärane võime seda pehmelt öeldes kakat oma varvaste vahel igale poole laiali tassida. Ja siis tahab kanake magamiseks veel õrrekest, siis veel sööginõu ja jooginõu, kust nad läbi jooksevad, kui tahavad. Ja kui sul on paar kanakest, sest üks kana sureb sul toas küll igavusse, ja sa suudad neile luua oma modernses kodus sellised tingimused (muide kana ei talu palavust, opt. on tema jaoks +12°) ja seal korteris ise ka elada, siis on kõik OK!
maurus

PostitusPostitas alma » Laupäev Dets 11, 2010 09:56

Ja kui kana ilusti munenud on, siis ta armastab seda kaagutamisega tähistada. See lisaks mauruse poolt kirjeldatule. Meitel ikka kostab aeg-ajalt suvel naabrimehe torinat, et: "Vait, mis sa kisad". Ja naabriproua ka vahest kisab.. ja üldse.
alma

PostitusPostitas jaanake » Laupäev Dets 11, 2010 23:06

ma ei mõelnudki neid tavalisi, kes munevad ja keda te sööte, neid on igatsorti teisi tõuge, pärlkanad sellised ilusad pisemad mustad ja veel teisi huvitavaid.
jaanake

Mine Kodulinnud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist