Eesti vutt ja nende pidamine

Kanade, partide ja hanede pidamine. Papagoid jm puurilinnud

Eesti vutt ja nende pidamine

PostitusPostitas giisu » Neljapäev Mär 11, 2010 20:01

Selline küsimus, et kas keegi kasvatab eesti vutte vabapidamises. Kas selline asi on üldse võimalik?
giisu

Re: eesti vutt ja nende pidamine

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Mär 16, 2010 23:08

väga vaevaline. uurisin miski paar kuud tagasi - nad tahavad väga ühtlast temperatuuri ja valgust. kui seda tagada ei suudeta, siis nad ei mune ja lhalvemal juhul ka hukkuvad. kui sügav huvi, võin need meilid üles otsida.

tahtsin ise ka kevadel mõned vutid võtta, et suvel munad omast käest oleksid.. aga kuna mul lauta pole, siis ei ole see eriti mõistlik.
trumm

PostitusPostitas toshi suzume » Teisipäev Mär 16, 2010 23:45

a miks sa lauta siis ei tee?

ma olen eluaeg unistand oma aias kanadest (sellised väiksemad ja värvilisemad, nagu mul vanaemal olid), ühekorra saavad olema ka.
aga jah, enneseda peaks kõik kassid ära hävitama - invasiivse võõrliigina.
toshi suzume

PostitusPostitas maurus » Kolmapäev Mär 17, 2010 11:45

Toshi, ära hävita kasse kanade pärast! Üldjuhul ei kujuta kassid kanadele miskit ohtu (kui sa just suuri kaslasi ei mõtle!)Meil saab kukk isegi koeraga hakkama, kui vaja, aga tegelikult saavad nad kõik omavahel läbi- kanad kukega jalutavad ringi oma aedikus, koer kõssutab neid aia tagant, aga kanad ei tee väljagi.
maurus

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Mär 17, 2010 12:55

toshi
hetkel pole aega ega jaksu sellega tegelda. enne võiks muude asjadega ühele poole saada. maja ja aed ja muu selline pisiasi :)

kunagi ma võtan kanad. tegelt ma tahaks lammaid ka, aga nende jaoks pole mul maad... võib-olla naabri heinamaale :D
ja võib-olla saame kaubale, kui sa oma kanalaga enne valmis saad - saad ehk mu kanad talveks kostile võtta B)-

aga kassid tuleb ära hävitada jah. mul ka miskised hulkuvad tõprad käivad sirtsutamas. üks käis isegi akna taga kräunumas, mul on siiralt kahju, et ma teda vaatamata tagaajamisele kätte ei saanud, oleks otseteed varjupaika läinud. ma olen tõesti nende peale tige ja mu kannatus on igatahes otsas. :X
trumm

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Mär 17, 2010 13:18

http://snowbirdonline.com/pics/hen%20and%20kittens.jpg

http://www.quitor.com/wp-content/uploads/2009/02/praying-cat.jpg
alma

PostitusPostitas toshi suzume » Kolmapäev Mär 17, 2010 15:54

ega ma siis ainult kanade pärast seda võõrliiki hävitada ei taha - osa põhjuseid juba ette loetud, lisaks veel, et mu rodopeenar ei ole peldikuks mõeldud ning pukspuud päris nii hullusti ka haisema ei peaks.
varjupaigast pole abi ühti - mullu naabritega kokku püüdsime 17 kassi ja läksid varjupaika. uurisin sealset lehte - "väike miisu", keda nägupidi tunnen, sai juba teisel päeval rõõmsaste koju tagasi (ja minu peenrasse sittuma). ja rotte nad ka ei võta - need jooksevad omi radu ja täissöönud kassiraisad omi radu. mõtted lähevad üha terminaalsemaks.
toshi suzume

PostitusPostitas kareke » Kolmapäev Mär 17, 2010 18:13

aga oskab keegi soovitada, kust neid väiksemaid ja värvilisi kanu leida võiks? eelistatult Tartu kandis?
kareke

PostitusPostitas logimata Mirjam » Kolmapäev Mär 17, 2010 18:25

Aga küsige sealt http://kodulinnud.4rumer.com/vutid-f10/
logimata Mirjam

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Mär 17, 2010 18:54

toshi
a sa korja see va sitt kühvlikese peale ja vii kassiomaniku aeda.
muidug ion igasugu muid asju veel, mida korraldada saab. ja eks meite auulis siin ole korraldatud ka. inimesed peaks hakkama ükskord aru saama, et loom võetakse endale, mitte naabritele.
trumm

Mine Kodulinnud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline