Ära anda korralikud kanad

Kanade, partide ja hanede pidamine. Papagoid jm puurilinnud

Re: Ära anda korralikud kanad

PostitusPostitas sisalikukene » Reede Sept 28, 2012 22:36

Tubli, Kana Vänn. et ikka veel kanade vastu huvi tunned:D Kanade lemmiktoidust ei oska ma miskit kosta,söövad kõike ja kõiki, mis süüa kõlbab. Talvel lähevad kaubaks nõgesevihad ja porgandid, varakevadel muru peale saades on see vist kõige maitsvam. Need on siis nagu maiused lisatoidu juurde!
Ja konkurentsi maurus ei karda: kõik kohad kanahotellis broneeritud ja järgmise nädala pühapäeval saabuvad viimased (aga ka esimesed:D) kostilised!
sisalikukene

PostitusPostitas Kana Vänn » Pühapäev Sept 30, 2012 10:38

Ma ei ole veel kanu võtnud ja ei teagi, kas võtan, aga mõtlen ikka, et kui kunagi võtan, siis võtaks ikka tibud kohe.
Et siis on head noored kanad ja kasvataks neist siis korralikud noored kanad ise üles:)
Lahe oleks nad kasvatada siis inimesega harjuma jne:P
Ainuke asi on see, et ma ei tea kuidas seda teha.

Meil muide kunagi olid kahel naabril kanad ja siis kui meil polnud aeda ümber ja ühe naabri kanad olid heinamaal vabalt ringi laskmas päevad läbi, siis mõned kanad tulid vahest meie aiamaale:P
ja nende samade naabrite kana oli üks hommik, kui ma kooli läksin ema kiviktaimlas siblimas, loomulikult ma teda ära ei ajanud:P
See oli muidugi ammu.
Siis oli meil aed juba ümber, aga värav lahti ja kana tuli ringiga.:D(:P)
aga teise naabri üks kana tuli korra üle tee meie juurde, temal lasid nad tema koduaias vabalt ringi tal aeda ümber polnud.
Kana Vänn

PostitusPostitas Kana Vänn » Teisipäev Okt 09, 2012 17:32

praegu pole meil siin külas vist kellelgi kanu.

ma olen oma kanajutuga oma lähedased vist ära tüüdanud:P
ma ikka räägin kanajuttu sõpradele ja sugulastele:)
Kana Vänn

PostitusPostitas sisalikukene » Teisipäev Okt 09, 2012 19:14

Räägi-räägi, see ju tore, kui kellelgi mõte peas idaneb, küll sa tegudeni ka jõuad(:P) Ja kes tüdinud on, ärgu siis kuulaku!
Aga maurusel uued elanikud juba kohal ja nii tore, ei mingit konflikti ei teiste kanadega, ega Peeduga! Ju nad siis koha ära tundsid ja Peedu ka! Peedul nüüd aga nii palju tööd, pole minu jalgade vastu enam huvi tundnudki, aga see fakt ei tohi minu valvsust uinutada:D
Aga Kana Vänn, tibudega alustamist ma ei soovitaks, see on väga tülikas minu meelest, nendega on palju tegemist ja kui pooled on kukktibud, oled sa siis nõus neid kirve alla panema ja supiks keetma? Ei tahaks uskuda ja kuke-farmi sa ju ometi ei plaani?:D
sisalikukene

PostitusPostitas Kana Vänn » Teisipäev Okt 09, 2012 19:44

üks müüb 21 kana ja 3 kukke.
Siis ma emale rääkisin naljaga et ostaks 3 kukke ka kanadele, kui kanad ostaks sealt:D
et turvavad kanasid, siis mu ema vastas, et terve turvameeskond(:P)

Aga tibud ju vahvad, no keegi peaks mulle öelda oskama, et ikka kana tibud saan mitte kuketibud:P

ehh, kas su kukepeedu ei saa hakkama niipaljude kanadega:D

aga need kaks kana, kes sul eelmine talv kanahotellis olid, mis neist sai?

Mul jääb autoga sõites tee peale 2 kellegi kodu, kus kanad on, siis ma ikka vahin, eriti ühte. Aga seal ühel vist mini kanad ja teinekord sõiduteele päris lähedal aiast väljas.
Kana Vänn

PostitusPostitas sisalikukene » Kolmapäev Okt 10, 2012 10:52

Need kaks kana, kes eelmisel aastal olid mul kostil, on sel aastal ka, nemad nüüd ongi need vanad olijad. ja lisaks sealtsamast perest üks uus kanakene ka, kes aga alles harjutab pennil magamist. Vanas kodus tal seda võimalust polnud. Muidu aga väga atsakad ja tublid!
Aga Peedu saab hakkama küll nii oma mehetöödega kui ka karja kooshoidmisega, käivad tal kenasti sabas kõik, nii uued kui vanad(:P)
sisalikukene

PostitusPostitas Kukeke » Neljapäev Okt 25, 2012 10:58

Nii tore! Kaunist sügist ja kõigile tervist soovides.
Kukeke

PostitusPostitas Kana Vänn » Esmaspäev Nov 12, 2012 22:06

Kas kanakesed lasevad ikka veel õues ringi?:P
Mõtlesin, et äkki peaks tegema kohe eraldi kanateema, kus saab kanateemal vestelda, see teema siin võib eksitada inimesi, kuna pealkiri ju ära anda korralikud kanad.
Kui just teemalgataja teemapealkirja ära ei muuda ja algteksti.
Vaatasin, et üks sobiv teema olemas, kus üks kanade kohta küsib.
Kana Vänn

PostitusPostitas Kukeke » Neljapäev Nov 22, 2012 21:31

Muidugi õues, mõned isegi hauduvad tibud välja, lugege ise:

Läänemaal üllatas pererahvast vapper kana, kes ilmus vastkoorunud tibudega põõsast välja siis, kui vahepeal maha sadanud lumi jälle sulanud oli.
Keedika külas Proosu talus juhtus niisugune lugu, et eelmisel nädalal tuli kana kreegipõõsast välja ja näitas ilmarahvale kuut vastkoorunud tibu.

Üks vahva artikkel Maalehest
http://www.maaleht.ee/news/uudised/eestiuudised/kana-haudus-tuisus-tibusid.d?id=65297984
Kukeke

PostitusPostitas Kana Vänn » Reede Nov 23, 2012 22:54

Kui uskuda lugu, et kanad teevad koostööd, munevad karja mune ja üks hakkab hauduma, siis miks nad ei võiks haududa vahetustega:P
Nii ei pea nälga kannatama hauduv kana.
Aga ilmselt nad vahetustega siiski ei haudunud, kuigi iseneesest oleks see ju tark mõte vist:P
Kana Vänn

Mine Kodulinnud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline