Küsimus kanade kohta

Kanade, partide ja hanede pidamine. Papagoid jm puurilinnud

Küsimus kanade kohta

PostitusPostitas kinn » Reede Juul 05, 2013 17:55

küsin teadjatelt, ehk selles foorumis leian vastaja:

kas noori kanu võib panna paariks päevaks tomatitaimede juurde kasvuhoonesse ? Ka nad seal vaid siblivad või hakkavad tomateid toksima ? Veel pole valmis koht kuhu nad saavad, aga 5 tibu juba olemas. Hakkavad septembris alles munema, niisiis noorkanad.
Igasugused õpetussõnad võtan tänuga vastu.
Alma on siin üks virgemaid, asjalikumaid ja kiiremaid vastajaid, ma tänan vastuse eest juba ette.
kinn

Re: ksimus kanade kohta

PostitusPostitas sisalikukene » Reede Juul 05, 2013 22:01

Maurus vana kanapidajana vastab sulle kohe esimesena (Alma on foorumist teadmata põhjusel juba ammu-ammu kadunud!), et tomateid nad sul ehk ei nokigi, aga neist oled sa ilma ikka, sest kanad siblivad sul kõik tomatitaimede juured paljaks. Kasvuhoones muld ju pehme ja kobe ja ka noorkanad siblivad! Parem tee mingi ajutine varjualune, praegu ilmad soojad, kuni päris kodu valmis saab. Edu.
sisalikukene

PostitusPostitas kinn » Laupäev Juul 06, 2013 08:25

Aitäh, Maurus. Tegimegi nii. Ei riskinud tomatitega. Mul on neile anda tööd ja aeda tahan liigutada. Kui ikka kaevata ei jaksa, peab muu lahenduse leidma.

Seni olen teinud ajalehtedele õlepeenrad. Ja olen sattunud vaimustusse. Mida rohkem olen teinud, seda enam töö on õpetanud. Ja nii juba mitu aastat. Kanad tulevad appi sellest suvest.
Pikalt ei saa ju foorumit risustada, tänusõnad aga veelkord siinkohal, sisalikukene.
kinn

PostitusPostitas kukeleegu » Pühapäev Juul 07, 2013 17:47

Maurusel hea meel, et sain abiks olla. Edu siblimisel!
kukeleegu

PostitusPostitas kinn » Reede Aug 23, 2013 00:15

Maurus, mu kanad on päevalt aias vabalt, nad siblivad ja näksivad rohtu ja millestki nad oma kõhud täis saavad.
Õhtks lähevad ise oma majakesse ja aeda.
Kodus meil polnud omalajal mingeid ekstra kanasöötasid, aga munarebud olid kollased ja kanad kobedad.
Kas nüüd uued ajad ja uued kombed, kas ikka on vaja vabakääimisega kodukanakestele ekstra kanade sööta?
Kas jääb väheks tangust, kaerahelbest, keedukartulist, lõigun suured kurgid neile...
kinn

PostitusPostitas maurus » Reede Aug 23, 2013 22:41

Ei anna ma suvel midagi juurde,mul ka kanad vabalt, saavad ise kõike otsida, mida süda himustab! Talvel küll saavad munakanade täissööta lisaks tavatoidule.
Edu kanapidamisel!
maurus

PostitusPostitas ikka foksi » Neljapäev Sept 05, 2013 10:37

Mina annaks lisaks siiski ka kanade mineraali(müüb Anu ait) ja lubjasõmerikku ette.
Maurus, ma poleks uskunud, et elu ilma kuketa võib nii trööstitu olla....rebane tegi kurja meie kanakarjas :(
ikka foksi

PostitusPostitas maurus » Neljapäev Sept 05, 2013 22:14

Foksi, ma täitsa usun. Kui meie Peedu hommikul vara kohe ei laula valju ( ikka väga valju) häälega, siis kohe mure ja tormame vaatama, mis lahti(:P)
Aga tuleta meelde, mida sa kunagi kuke kohta ütlesid! Ja muide, ma nägin sind ühel päeval (ilmsi ikka, mitte unes)!:D
maurus

PostitusPostitas ikka foksi » Reede Sept 06, 2013 09:48

Ma sellepärast kirjutasingi, et vägagi on meeles, mis ma kunagi kuke kohta arvasin.Sul oli 100 % õigus! Kanala ilma kuketa pole see....ja kukelaul on nii lahe :).
Eh, kas mind varrukast ei ulatunud kinni haarama? :S
ikka foksi

PostitusPostitas maurus » Laupäev Sept 14, 2013 23:18

Selle postituse pühendan oma kuke-Peedule, et kõik endised, praegused ja ka tulevased kanakasvatajad ikka aru saaksid, miks peab kanakarjas kukk olema!(:P)Foksi sai aru, aga tal läks kukega kehvasti.
Ühel õhtul, kui kanala ust sulgema läksin (ei julge isegi suvel ühtki auku kurjamite kartuses lahti jätta), oli üks kana puudu. Otsisisn taskulambiga, kutsusin ja tibutasin, aga ei miskit. Järgmisel hommikul kordasin siis valges seda aktsiooni ja leidsingi oma tibu, surnult, rinnas oli suur auk ja sisikonda oli ikka täiega rapitud.Mõtlesin kõik need kurjamid läbi, kes meil käinud on: rebane viib kana kaasa, tuhkur närib kõri läbi ja maiustab verega, koer matab kana, paneb nn. laagerdama ja siis märkasin ... kanast umbes poole meetri kaugusel lamas ..... kull, surnud kanakull. Peas oli näha löögijälg, ju siis Peedu kuulis kana hädakisa, tormas kohale,tabas kulli teolt ja kustutas tolle eluküünla hoobilt ( kuked, nt, võitluskuked, teavad täpselt, kuhu hoop sihtida, et vastasest jagu saada).
Vaat selline lugu, minule õnnelik, sest see kull enam ei tule ja kullile õnnetu, sest ta ei saa enam kunagi tulla.
Ja Peedu sai kohe paugupealt kangelaseks, kostitan teda parimate paladega ja muudkui kiidan.
maurus

Mine Kodulinnud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline