Kanad, siin räägime vahvatest kanadest

Kanade, partide ja hanede pidamine. Papagoid jm puurilinnud

Re: Kanad, siin räägime vahvatest kanadest

PostitusPostitas kareke » Neljapäev Mär 27, 2014 10:45

Vihmaussid :D
kareke

PostitusPostitas Kana Vänn » Neljapäev Mär 27, 2014 19:34

Heh, neid ma saan tasuta oma koduaiast kaevata, ainult ,et see on tüütum, kui poest neile häid teri osta :D
Kas kanad kukuvad vihmausse isuga pistma?
Kana Vänn

PostitusPostitas maurus » Neljapäev Mär 27, 2014 21:57

Kui minu poole tulla plaanid, siis võta natuke rohelist lehtsalatit poest ja seda nad sööksid sul peost kah!
Mul vaid probleem kuke-Peeduga, ta on kuri, kuid ainult minu vastu ja mitte nüüd üüratult kuri, aga oma vopsu säärde saan ma pea alati, kui valvsuse kaotan. Kui ma aga hirmsa häälega röögatan "Peeeeedu", siis rohkem ta ei ürita.Samas pole ta kedagi teist puutunud, ei lapsi ega inimesi. Taat meil käib julgelt, pole kordagi rünnaku alla sattunud. Arvan, et ka sina tuleks eluga välja.:D
Aga meil pole mingit eurofarmi, nagu Foksil, kus kanade pidamine ja söötmine käib ikka nii nagu vaja, meil lihtsalt talus omatarbeks natuke kanu, ja mitte munade pärast, vaid lihtsalt minu meelest käivad kanad maaelu juurde. Ja meil pole mingeid uhkeid tõugusid, kõik nn. teise ringi kanad, pruunid Hy-Line tõugu juba aasta munenud kanad. Aga Peedu on mul vaatamisväärsus! Lastega emmed, kes meil vastavatud kergliiklusteel jalutamas käivad ja kohustusliku elemendina on ka "kanade vaatamine", kinnitavad seda ühest suust!
Aga küllap sul pakkumisi veelgi tuleb! Eks siis otsusta ja anna teada!
maurus

PostitusPostitas kareke » Neljapäev Mär 27, 2014 22:42

Vihmaussidega tehakse esmalt üks korralik kanaralli- vaja ju ikka kõigi ees eputada, ja siis kugistatakse mõnuga :D

A mis kanadesse puutub, siis pilt on peris kirju ja leiab nii peeneid tõuge kui ka lihtsaid munatootjaid ja meile tulid nad laste nõudmisel, sest neile hirmsasti meeldib mune süüa eriti kui need koogi sees on :D
kareke

PostitusPostitas Kana Vänn » Reede Mär 28, 2014 19:17

Minule just lihtsad kenad pruunid kanad meeldivadki, kui endale võtaksin, siis samasugused.
Ah nii, lehtsalati roheline salatileht ja kanad pistavad seda isuga?
Heh see vihmaussi lugu on küll lahe, et kanad hakkavad vihmaussid noka vahel ringi jooksma :D
Ma ka ikka kus saan vahin kanu, ma tööga seoses käin ka natuke inimeste juures ja siis mõnel on kanad ja ma siis natuke vahin, aga mitte nii avalikult :)
Kas maurus asus kuskil harjumaal?
Kana Vänn

PostitusPostitas maurus » Reede Mär 28, 2014 23:11

Just, maurus elab Kosel, Harjumaal.Päris Tallinn-Tartu mnt. lähedal.
maurus

PostitusPostitas Kana Vänn » Pühapäev Mär 30, 2014 00:52

Ah kohe nii lihtsas kohas, eks ma mõtlen ja kaalun.
Mul on sealt mööda sõitmist tulemas küll millalgi.
Et igasugu imelikud tahavad kanu vaatama ja söötma ning paitama tulla (:P)
Kana Vänn

PostitusPostitas logimata foksi » Esmaspäev Mär 31, 2014 11:01

Maurus....ma lähen ja häbenen nüüd nurgas....mis eurofarm meil nüüd siis ikka niiväga on.Täiesti tavaline kanala :).Ma tänan muidugi kiitmast, eksole :)
Foksil on nüüdseks saanud juba 2 sinist muna, kuid kuna põhiline eesmärk on siiski mune ka lisaks oma tarbeks müüa, siis oleme jäänud nende "igavate pruunide vabrikukanade juurde", kes tõesti munevad kogu aeg, ka talvel regulaarselt.Minule tõsi küll, ei ole nad üldse igavad, vaid pigem hullumeelsed töörabajad ja usinad siblijad ja munejad.Muidugi on need uhked muud tõud ka kenad, aga eks igal asjal on kaks otsa :).Küll aga ei taha ma enam osta neid aasta vanu vabriku kanu, vaid pigem need 2-3 kuused tibusid.
Kui kana maiusest rääkida, siis meil lähevad nad lolliks igasuguse toore asja peale (maksaribad, kala, teod) ja enamik ei häbene sellise asja nimel ka käest süüa.Eile tassisid surnud konna kiirete vahetustega...ei tea, kustnad selle kätte said.
Igatahes, kõigile kanafannidele, ilusat kevadet ja minu eriline tänu Maurusele, kes mind kanu võtma julgustas :)
logimata foksi

PostitusPostitas maurus » Esmaspäev Mär 31, 2014 11:33

No näed siis, Foksi! Ja oi, siniseid mune tahaks mina ka, a mul pole ju selliseid kanu:D Aga kuna mul ka üks valge Leghorn on, siis valgeid saan ma küll ja neid on hea pühadeks värvida, sest oma tumepruunide munade värvimiseks käin ma igal aastal poest punaste sibulate koori näppamas(:P)
maurus

PostitusPostitas Kana Vänn » Esmaspäev Mär 31, 2014 14:34

Kas kanad vahetustega tassisid konna, et üks väsis ära andis teisele noka vahele?

Aga minu arust pruunid kanad ongi kõige vahvamad ja kui ma võtaks siis ikka pruunid, nagu kuskil keegi väitis, pruunid kanad pidavat ka rahulikumad olema.
Kana Vänn

Mine Kodulinnud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline