Kanad, siin räägime vahvatest kanadest

Kanade, partide ja hanede pidamine. Papagoid jm puurilinnud

Re: Kanad, siin räägime vahvatest kanadest

PostitusPostitas kareke » Esmaspäev Mär 31, 2014 19:27

Ma pakun, et see konn oli algselt täitsa elus ja see tassimine käis ühe korraliku kanaralli korras ning "üle andmine" oli pigem "ära rabamine".

Foksi- peale "nende igavate pruunide vabrikukanade" on veel teisigi võimalusi headele munakanadele. Mul on põhikari mustad ja musta-valge kirjud ja lasevad samuti munema hakkamisest ilma talvise pausita.
Sellest väitest ma küll aru ei saa et puunid pidavat rahulikumad olema- see liigitub enam-vähem samasse valdkonda, et kõik blondiinid on ...
kareke

PostitusPostitas logimata foksi » Esmaspäev Mär 31, 2014 21:10

Kareke, eksakli :), kunagi oli elus see konn ja ralli käis tõesti "ära andmismängu moodi".Ma olen vahel mõelnud, et miks see kana, kes midagi ihaldusväärset leiab, peab imeliku häälega hakkama eest ära jooksma, selle asemel, et vargsi maiustada.Aga ei, kus sellega ja nii nad lippavadki :), üks midagi noka vahel ees ja ülejäänud kamp järgi ..Päris näljakas tegelikult.
Kindlasti on teisigi alternatiivne, ma olen mugavalt jäänud hy line peale.Millist tõugu sa Kareke pead?Äkki viitsid lähemalt neist rääkida:)
Värv on aga tõest täiesti teisejärguline .), kui, siis ilus silmale sellist kollast lindu nt. jälgida :)
logimata foksi

PostitusPostitas maurus » Esmaspäev Mär 31, 2014 22:12

Kareke, kas need mustad munevad tibake heledamaid mune, kui pruunid? Mul oli kunagi karjas neid mitu, aga nad maitsesid kahjuks hulkuvale naabrikoerale, kes oli peale röövliks olemisele ka kaevur:D Need olid ka head rahulikud ja suured kanad, rohkem mul musti pole olnud. Aga seda juttu pruunide kanade rahulikkusest olen ma kuulnud juba ammu-ammu kõikvõimalikest allikatest. Aga valged on neist küll palju närvilisemad ja aremad.
maurus

PostitusPostitas kareke » Teisipäev Apr 01, 2014 13:22

Minu kanad on eelmisel aastal Saarepeedi haudejaamast ostetud- mustad on Moravia BSL ja musta-valgekirjud Moravia Barred. Mauus, ma ei oska öelda, kas need munad on pruunidest heledamad, kuna mul pole ühtegi hy-line, aga üldiselt jah, neil on suhteliselt heledamad beezid munad, seevastu kirjudel suht tumepruunid. Ega ma oskagi neist miskit rääkida- tavalised kanad söövad-siblivad-sh...vad. Nagu öeldud, siis munevad hästi ja see ongi ju peamine. Rahulikkuse või närvilisuse kohta ei oska ka miskit öela, st vana rahu braamaga ikka võrrelda ei anna, aga mingeid erilise närvilisuse näitajaid ka pole leidnud- e täiesti harju keskmised. Naabri koertele maitsemise kohta ka ino puudub, õnneks pole viimase aasa jooksul enam erilisi aktsioone ette tulnud.
kareke

PostitusPostitas Kana Vänn » Teisipäev Apr 08, 2014 11:57

Selle teema peale, et miks kanad vaikselt salaja ei maiusta, vaid kaagutades eest ära jooksma hakkavad, võiks öelda ilmselt, et eks nad ühed kanapead ole(:P)
Kana Vänn

PostitusPostitas Kanakasvataja » Pühapäev Mai 04, 2014 19:46

Tere teie rahvas!
Sattusin sellele vestlusele, kui panin google päringusse "Moravia barred"
Lahe vestlus teil siin :-)

Kellel rohkem huvi, siis väga sisukas selleteemaline foorum on siin, leiate kõikidele kõsimustele vastused:
http://kodulinnud.4rumer.com/

Nii mõnelgi foorumlasel on oma blogi, minu lemmik on siin:
http://www.mailisdesign.com/2/category/Linnumaja/1.html

Kena suve teile kõigile!
Kanakasvataja

PostitusPostitas Kana_Vänn » Reede Mär 20, 2015 00:07

Lõpuks saan ka mina siia jälle vastata, pidin uue konto regama, huvitav, et mu vana konto oli kadunud ja vanade postituste nimi oli muutunud Kana V.

Kuidas mauruse kanahotellis siis ka eluke veereb?
Kana_Vänn

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Mär 20, 2015 14:53

Kui sa soovid, siis ma võin su vana konto taastada. Tundub, et foorumi üle tõstmisel läksid täpitähed kaotsi ja sellest ka see poolik kasutajanimi - saan selle adminipaneelist ära muuta, kui soovid ja saad vana kontot taas kasutada. Anna teada kas siin või privaatsõnumina.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas aadu » Teisipäev Mär 24, 2015 22:58

Tere, KanaVänn!
Tore,et mauruse kanade vastu huvi tunned, sest olen ikka veel kanapidaja. Hetkel koos kostilistega 10 isendit ja kuke-Aadu kah :D Peedu elupäevad said sügisel otsa ja tema asemele sai võetud Äntust noor kukepoiss, kellele hoolega nime valisime, ka kanafoorum oli abiks! Sai siis Aadu, sest eelmine oli Peedu, ja enne seda Eedu.
Kanadel on tänavu olnud suvi aastaringi, pea kogu talve said väljas olla, talv oli ju selline ja nad olid väga rõõmsad ja tänulikud. Ja munevad kenasti. Aadu on mul jälle üks ilus kukk, träpsuline ja mõned punased-rohelised-kuldsed suled ka. Ja praeguseni veel leebe loomuga. Aga lauluhääl pole suurem asi, ehk on veel häälemurre :D
aadu

PostitusPostitas aadu » Teisipäev Mär 24, 2015 23:01

Ja kuna ma vana kasutajanimega "maurus" enam sisse ei saanud, pean ma nüüd ka Aadu olema!
aadu

Mine Kodulinnud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline