Fibost välisseina klaasplokist ruute ja natuke vundamendist

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist?

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Sept 27, 2007 09:25

pean'd kinni!

sul on tuulutatav lintvundament? s.t. külm vundament - välisõhk läheb põranda alla. nii, nagu vanasti üks korralik vundament tehti?

no mis sa tast siiis soojustad???
selliseid vundamente ei soojustata, kuna külm liigub nagunii tuulutusavade kaudu põranda alla ehk vundamendi sisse. korralikult soojustada + tuuletõke panna tuleb ainult põranda alla, et põrand oleks soe!
ma võiks sulle isegi jooniseid näidata, mul pidi ka algul tulema alt tuulutatav vundament ja arhitekt tegi tööjoonised ja puha...

krohvi oma betoonvundament ära ja rahu majas.
ja kui tõesti väga tahad, võid maapinna sisse jääva osa miski vedela bituumenasjaga üle tõmmata, et nats vähendada seda imavust .- maapealse sokliosa kaudu saab nagunii niiskus välja hingata.

aga need kinnibetoneeritud avad ma puuriks lahti, kui võimalik. ja selle sinna sisserammitud puidu puuuriks ka välja. mul hästi meeles, kui ehitaja ütles, et puit ja betoon koos niiskes keskkonnas ei ole mitte hea (siiis, kui ta põranda alla jäävaid ukse alla pandud puitklotse välja puuris).
trumm

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi ja natuke vundamendist?

PostitusPostitas alma » Neljapäev Sept 27, 2007 10:47

Issanda püha müristuse püss, ma ei tea, miks ma seda soojustada tahan :(... ma olen püüdnud igalt võimalikult poolt infot koguda.. Ühed väidavad tõsimeeli, et talveks tuleb need tuulutusavad kinni panna.. et just nimelt külm sinna ei pääseks.. Vanasti olla ka pandud.. Mina muudkui kuulan ja usun kõiki kes kõnelevad.. Et siis ühtlasi on paremini kaitstud ka põranda all olevad veetorud külmumise eest.. Veetorud on mõistagi ka soojustatud. Põrand tuleb ka alt soojustusega ilusti.. vanal osal me ei soojustanud seda lintvundamenti, sest seal puudub vundamendi ja seina vahel ilmselt hüdroisolatsioon .. osad kellelt küsisime, soovitasid ikkagi seda uut vundamenti soojustada.. oh jah.. ma nüüd jälle mõtlen siis tükk aega.. kas see soojustus seal teeks midagi halba? Lisaks veikesele võimalusele et ikke midagi head teeb..
alma

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Sept 27, 2007 10:53

teeks halba jah, sest niiskus tõuseb maa seest üles... ja välja enam eriti kusagilt ei saa. või kui saab, siis su põranda alla... ja ma arvan, et seda sa eriti ei taha

parem soojusta põranda alune korralikult + mõtle läbi kõik külmasillad + see, et tuuletõke ei niiskuks ega painduks (mõned sooovitavad tuuletõkkena põranda all peno kasutada) ja see, et hiired-rotid põranda alla ei pääseks ((s.t. pane tuulutusavade ette terasvõrk peene silmaga).

torud soojusta korralikult.

suure külmaga võiib muidugi need tuulutusavad kinni ka panna.

mul arhitekt ütles, et eestis pole norme, aga rootsis peaks põranda ja pinnase vahele jääma õhuruumi kõrguseks ca 60 cm - see oleks parim.
trumm

PostitusPostitas alma » Neljapäev Sept 27, 2007 10:56

Aga see tuulutus? Mes mõte siis nendel rohketel aukudel on kui niiskust välja ei puhu - ime..?
alma

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Sept 27, 2007 10:58

a kui sul augud talveks kenasti kinni on?
trumm

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Sept 27, 2007 10:58

ja kui lahti on, siis mis mõte sellel soojustamisel on?
trumm

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Sept 27, 2007 11:02

loe see teema rahulikult läbi, pööra tähelepanu piirfeldi kommentaaridele. jah, ma tean, et lugemise käigus su arvamus muutub mitu korda :D, aga loe ikkagi :)

http://ehitusabi.ee/index.php?op=forum&thread_id=2709
trumm

PostitusPostitas Eva B » Neljapäev Sept 27, 2007 12:22

meie tegime ka tuulutatava lintvundamendi, nagu mu mehe vanaisa on majadele ehitanud vanal ajal - igasse ilmakaarde 2 auku, nii umbes 15 x 15 cm, talvel topime need augud klaasvilla täis, kuni seespoolse võrguni (näriliste ärahoidmise jaoks võrk) ja pealt katame veel miski materjali tükkidega, mis neljakandiliseks lõigatud, materjal meenutab koostiselt klaasvilla, aga on selline 15-20 mm "plaat", millest noaga tükke välja lõigata saab.

teisel pool (seespool) neid auke on meil paigaldatud väiksed ventilaatorid - soojade ilmade tulles (kevadel kuni sügiseni) võtame "tropid" ja katted eest ära ja lülitame ventilaatorid tööle, aitavad suuresti õhul maja alt läbi tõmmata. tegelikult ei ole kellelgi teisel ventikaid kohanud, kuid meil läheb põrandaalune muidu hallitama, mees käis "rohelise mürgiga" neid kohti seal mitu korda võõpamas, ventikad lahendasid selle mure kohe.

aga terasvõrk peab olema tõesti kärbsevõrgu tihedusega, meil on praegu veidi jämedam ja herilased on sinna põranda alla pesa teinud, lendavad sealt võrgust sisse-välja nagu nalja.
Eva B

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Sept 27, 2007 12:36

Enne tuulutusaukude kinnitoppimist tuleks veidi põhikooli füüsikat meenutada ja valida niiske põrandaaluse või võimaliku terakese suurema küttekulu vahel.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas Eva B » Neljapäev Sept 27, 2007 13:17

mYgri, ma ei saa aru, mida sa silmas pead? et jätaks talveks lahti? põrand läheks sellise juhul ju jääkülmaks! meil on igasuguste ehitusmaterjalide pealt kokku hoitud nii palju, kui vähegi võimalik, seejuures silmas pidades, et kvaliteet ei kannataks. põrandal ei ole meil mitte mingit soendust (nendel põrandatel, mil parkett). köögis-vannitoas-saunas on keraamiline plaat, selle all ka elektriküte, kuid sisse me teda ei lülita praktiliselt mitte kunagi - lihtsalt ei lähe kunagi nii külmaks! sest avad on talvel ju kinni, mistõttu põranda alt on kenasti soe. kütame vaid puudega ja kui tuba soe, siis on ka põrandad soojad. põrandad lähevad jahedaks vaid siis, kui 3 päeva pole kütnud ja väljas tõesti hull pakane. muidu normaalselt kütame talvel iga kolmas päev kuni kord nädalas, kui talvel parajasti plusskraadid on. käreda pakase ajal kütame maja ülepäeva.

P.S. põhikooli füüsikast......... mina isiklikult, muide, ei mäleta ka keskkooli füüsikast enam ammu mitte tuhkagi, liiatigi siis veel (issand jumal!) põhikooli oma.....mu meelest terve talupojamõistuski ütleb, et ei ole mõistlik nö "ilma kütta". ikka augud kinni talveks. või mis?:P
Eva B

Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 8 külalist