Mis aknad Teie eluruumidel ees on?

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Re: Mis aknad Teie eluruumidel ees on?

PostitusPostitas mYgri » Reede Nov 16, 2007 10:25

trumm Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> kahekordne raam + 1 lisaklaas väljas

näh... järjest segasemaks jutt läheb! Sai ju räägitud, et sisemisel raamil pakett ja välimisel ühekordne klaas. Kus krt see lisaklaas siis veel kõlgub? :D

Aga see ju siililegi selge, et mida rohkem klaase (=õhuvahesid), seda soojem... :) Kui aga raamid ja tihendid ok.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas trumm » Reede Nov 16, 2007 13:14

no see välimine klaas ongi see lisaklaas...

selles lauses oli raamist (no see puitosa :P) ja klaasist eraldi kirjutatud

ja välist raami ei tehta väga tihedaks, muidu sinna raami vahele hakkab kondens tekkima
trumm

PostitusPostitas Korraks » Reede Nov 16, 2007 17:23

Huvitav, kui soojapidav võis olla vanal ajal aknaauku istutatud seapõis?
Korraks

PostitusPostitas Britt » Neljapäev Dets 31, 2009 03:11

See info mulle väga midagi ei anna, et mis aknad kellelgi ees on. AGA ehk võiks arutleda teemal, mis plussid-miinused akendel on. Kas eelistada puitakent puit-alumiinium aknale ja miks? jne

Meil vana maja üleni renoveeritud ja aknad on puit-alumiinium. Soojad ja hea puhastada. Tundub, et ka vastupidavad - on ju küll nähtud puitaknaid, mis päikse käes praguliseks tõmbunud on aastatega, alumiinium vast nii koledaks ei lähe.. Aga mine tea - äkki uued puitaknad on töödeldud nii, et peavad päiksele-vihmale jms paremini vastu?
Britt

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Dets 31, 2009 12:50

Nüüdseks võin mina igatahes väita, et Glaskeki odavad plastikaknad on Vikingi puitakendest soojapidavamad. Tehke selle teadmisega, mis tahate... :)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Dets 31, 2009 16:21

ma paneks üldse, kui rahakott kannatab, kaheraamsed aknad. eestis vist fenestral sellised ainukesena tavavalikus. kalesy ka ennast kõigit reklaamib ... a ma nende suhtes veidi umbusklik (minu viga, ai nõu :) )
trumm

PostitusPostitas alma » Reede Jaan 01, 2010 23:30

Kui küsimus et mis aknad on, siis ühes kodus on plastikaknad ja teises on nõukaaegsed puitaknad ja kolmandas on vist maja algusajast ehk siis kuskil umbes 100 aastat vanad aknad ja... Et Britt, Sa püstitasid küsimuse selle mõttega, et kindlasti uued aknad?

Vanade akendega on huumorimeelt vaja, sest käivad lahti - kinni kuidas tahavad, puit paisub kui kogemata näiteks vihma käes aken lahti jääb jne.. A selle eest on nendes akendes midagi... noh... sellist.... isegi kui aken on maja vajumise järgi kah viltuse raami saanud et ees püsiks, ja aknaraami ja seina vahelt saab värsket õhku ja... A plastikaknad jälle on odavad ja peavad hästi sooja ja (nagu mYgri ütles). Ja käivad imeliselt kergesti lahti ja kinni ja...
alma

PostitusPostitas Britt » Reede Jaan 01, 2010 23:38

Uusi mõtlesin jah. Et mida majale tellida tasuks. Teen siin vaikselt eelarvet ja panen erinevate materjalide plusse-miinuseid kirja enda jaoks.
Plastikud on välistatud. Ma isegi ei lähe vaatama maju, mis muidu meeldiksid aga millele totrad plastaknad ette pandud on.. Täielik raiskamine.
Britt

PostitusPostitas alma » Laupäev Jaan 02, 2010 12:26

Hmmmmm...
alma

PostitusPostitas ... » Pühapäev Jaan 03, 2010 08:45

Meie kliimas on metall või puit-metall kombinatsioon kindlasti kõige vastupidavamad. Ehkki pole viisakas nuuskida teiste rahakotis, sõltub siiski palju just rahakotist. Aga ka arusaamast mis on ilus. Valik tehakse ju just nende kriteeriumide järgi. Vana puitmaja renoverimise puhul on muidugi plastaknad välistatud. Kahjuks on neid jubedusi kõik kohad täis.
...

Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist