Mis aknad Teie eluruumidel ees on?

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Re: Mis aknad Teie eluruumidel ees on?

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Jaan 04, 2010 00:59

Nojah. Sellega seoses meenus, et kohtusin hiljuti inimestega, kes tegutsevad Venemaal sellises paigas nagu Pushkini mäed. Seal pidada peetama koosolekuid, kuhu teadjad inimesed üle Venemaa kokku tulevad arutlemaks, kas 21. sajandi inimene peaks nende memoriaalkompleksis saama s.ttuda nagu 21. sajandi inimene, või nagu hallil ajal Pushkin ise tegi, kannikaid külmetades ja ilma vee ja äravooluta muidugist. Keeruline on see elu, keeruline...

Venemaal muide on suur probleem, et isegi kirikutele kiputakse plastaknaid ette panema. Jube jah.

Aken itta... või siis läände...
alma

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Jaan 04, 2010 12:38

britt
tegelikult sõltub see konkreetsest plastaknast. mul sõber ehitas maja ja pani plastaknad ette. ma olin ka algul "õilsas shokis". aga kui nägin, siis pidin oma arvamust muutma. tal on sellised tumepruunid, kvaliteetsed ka .. ja ausaltöelda ei saa väilisel vaatlusel küll esmapilgul aru, on see plast v puit. mitmel tuttaval on tumedakspeitsitud puitaknad ja näevad välja täpselt samasugused...
trumm

PostitusPostitas ai » Kolmapäev Jaan 06, 2010 23:50

Teine äärmus on tammised aknad.

http://mb1.live.hot.ee/rps/D/1595136.JPG

rõduuks

http://mb4.live.hot.ee/rps/D/1595141.JPG

Teatavasti meie põhjamaine tammepuit pole selliseks tööks rahuldav ja kui ei usalda puidumüüjaid, siis tuleb ise reisida lõuna poole ja see tammepuit sealt hankida. Tagasiteel jätta see puidukoorem Lätti. Seal saadakse edukalt selle puidu kuivatamisega hakkama: kastetakse-kuivatatakse - kastetakse ja jälle kuivatatakse. Nii neli kuud järjest!
Siis leida tasemel meister kes asja vormi valab. Just sellise skeemiga on antud piltidel olevad aknad- uksed majale ette saadud.
Korraliku maja ehitamine on ikka omaette töö ja vaev!
ai

PostitusPostitas Kalakene » Pühapäev Mär 21, 2010 15:05

Olin sama valiku ees, et kas siis puit-alumiinium või puit. Samuti vana maja mida renoveerin. Hinnavahe on suur. Leidsin kaks kohta kus tehakse väga korralikke puit aknaid. Soovitusi oli palju ja sain targemaks ka kindlasti. Minu valik on tehtud. Täisraami peal suured aknad ja paketiga loomuliult ja hind ei olnudki niiiii jube.
Kalakene

PostitusPostitas ohmu » Reede Mär 26, 2010 09:56

Kalakene, kuskohast Sa puitaknad said ja kas tellisid kahe- või kolmekordne paketiga? Omal samuti akende tellimine kevadel ees. Ruuduhinda oskad öelda? Ma mõned pakkumised sain, aga no hirmsat hinda ikka taheti...arvasin, et masu ajal ehk hinnad samad, mis aasta tagasi, aga hoopis üüratult tõusnud :(
ohmu

PostitusPostitas kareke » Reede Mär 26, 2010 11:24

minu onnil kah puitaknad ja välja vahetan ikka ka ainult puitakende vastu. lasen kodusel külasepal vormida :P käiku lähevad 2x klaaspakett + ühekordne klaas
kareke

PostitusPostitas Kalakene » Reede Mär 26, 2010 16:43

Hmm...Ohmu- Üks firma on Tartus ja teised meistrid Pärnus. Mõlemad väga asjalikud. Saab tellida nii värvitult, värvimata, paketiga,ilma, ühe ja kahekordseid. Ja seal oli veel igasuguseid muid võimalusi. Tartu oma reklaamib enda kaupa , oli vist kuldses börsis. Aga Pärnu omade telefoni numbri võin anda 53489177 Kindlasti kui otsiks leiaks neid veelgi aga ma jäin Pärnu peale pidama kuna ise elan lähedal ja sain oma käega katsuda, oma silmaga vaadata mismoodi aken välja näeb. Polnud minu oma aga tahtsin sarnast.
Kalakene

PostitusPostitas jyrpee » Esmaspäev Mai 15, 2017 16:58

MIna kasutan plastaknaid Fensteri aknaid "Alphaline90", peavad sooja, on vastupidavad ja hinna osas olid ka teistega võrreldes soodsad. Kui huvi on siis lisainfot nende kohta saab lugeda siit: http://www.fenster.ee/tooted/pvc-aknad/alphaline-90/
jyrpee

Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline